helenko
12.04.12,18:46
Rodičia sú už nešťastný.žijú v Bratislave a ich dieťa je stále choré,raz má kašle,raz sople a zas kašle a takto to ide týždeň čo týždeň.Keď je dieťa u starých rodičov v menšom meste pri Trenčíne,nie je mu nič.Čo by ste poradili?nerobí mu dobre velkomesto? Čím ho nadávkovať,aby zvládlo tento problém?Dieťa má ešte problém,že nič nechce jesť,žiadné ovocie okrem jablka,zo zeleiny horko ťažko mrkvu.Najviac čo ľúbi je kakao.Obedy-to je nočná mora.Dieťa by dokázalo nejesť aj 2-3 dni.Naši rodičia nám varili VARACU!!:o:mee::---
kopretinka
12.04.12,16:59
k tomu jedeniu-koľko všelijakých maškrtiek skonzumuje počas dňa?;)
helenko
13.04.12,17:26
Maškrty sú strážené,nedávajú mu,a ani ich tiež moc nežiada,čo som rada
Indeed
13.04.12,17:28
Dávajte mu piť šťavu z aloe-vera 1 lyžicu ráno a večer

Prípravok zakúpite v predajni Forever, Priemyselná 1 , Bratislava
srska
13.04.12,17:46
a hybajte s ním na mesiac napr. pod chopok (viem o čom to je - mali sme so starším takéto problémy). teraz je síce nie veľmi vhodné počasie ale vyskúšať treba (my sme to realizovali v krutej zime - pomohlo)
avalik
13.04.12,17:56
reklama??? aloe je mozne kupit aj v inych firmach a lekarnach
misoft
13.04.12,18:26
Rodičia sú už nešťastný.žijú v Bratislave a ich dieťa je stále choré,raz má kašle,raz sople a zas kašle a takto to ide týždeň čo týždeň.Keď je dieťa u starých rodičov v menšom meste pri Trenčíne,nie je mu nič.Čo by ste poradili?nerobí mu dobre velkomesto?
V tej otázke je hneď odpoveď!

No a automaticky s takými zdravotnými problémami ide ruka v ruke nechuť jesť!

Tu by fakt pomohla dlhodobejšia zmena prostredia (resp. klímy).
Indeed
13.04.12,20:56
Ja z toho nemam nič,ked si pojde zakupiť, zavesil som to sem v dobrej viere..
kukučka
13.04.12,23:07
Čakáš na odpoveď? Zaplatil si za reklamu?
kukučka
13.04.12,23:09
Ak je malé dieťa často choré, vraj treba najprv liečiť matku. Držím palce.
Katy a R
13.04.12,23:12
.. abohužiaľ aj na Aloe môže byť alergia - tak opatrne!
hubatá
14.04.12,05:54
Kde kupujete potraviny? V hyperbordeloch? Čo to je VARACA?:eek:

Určite by som ho nekŕmila tabletkami keď tak málo zje, ale by som si našla chudobnú babku v najmenšej osade v okrese DS, GA alebo BA-okolie a kupovala u nej zeleninu, prípadne jej platila aj výživné na kozu a sliepku, aby mi dorobila pre dieťa mliečka, syry, vajíčka a aj mäska.........:)
Indeed
14.04.12,14:57
na aloe nebyva alergia,len histamínová reakcia,ked sa vyplavuju nejaké škodlivé látky s tela
krupicka
26.04.12,07:17
Suhlasim, ze odpoved odznela v otazke, ale povedzme si uprimne, ze prestahovat sa z mesta nie je len tak. Z coho by na dedine rodina zila? Ale urcite by pomohlo chodit cez vikendy mimo mesto, cez prazdniny do hor alebo k moru. A dietatu nedavat jest nic ine, kym nezje obed. Moj maly tiez nechcel jest zeleninu, ale kazdy den varim rozne zeleninove polievky, ktore rozmixujem. Tie ma velmi rad a vobec mu nevadi, ze je tam zelenina, ked ju nemusi zut. Je vela sposobov, ako dostat do dietata vitaminy, chce to len fantaziu. Moje deti poznaju z liekov nanajvys nurofen, prajem to aj vam!
petermikuláš
26.04.12,08:06
Urobte jeden malý experiment, stojí za to: zoberte dieťa aspoň na týždeń z toho prostredia kde býva, napr. starým rodičom alebo cho´dte s ním niekam na dovolenku alebo podobne. Ak sa jeho stav čo i len trocha zlepší a po návrate domov sa znova zhorší, tak by som začal myslieť na rôzne "sajrajty", ktoré máte doma /formaldehyd unikajúci z krásneho drevotrieskového nábytku, koberce z krajiny pôvodu Čína s množstvom ťažkých kovov, nová maľovka na stene plná zdraviu škodlivých lepidiel a additív a pod. Ak bude príčina takáto nejaká, môžete do dieťaťa pchť liekov koľko chcete, kým neodstránite príčinu nič sa nezlepší. Ešte ma napadá aj zapnutá wifina doma.
danushka
26.04.12,08:49
Moja dcéra bola večne chorá. Pritom sme bývali na vidieku pod Tatrami. Čo sa na ňu mohlo nalepiť sa aj nalepilo. Už sme boli zúfalí. Potom odrazu uťalo a ako začala chodiť do školy, jej zdravotný stav sa zlepšil a ochorela bežne, ako jej rovesníci.

Niektoré deti tak vyrastajú a potom sú z nich silní jedinci. Možno aj Vaša ratolesť takto rastie :).

Tiež sme však odstránili všetko, čo mohlo spôsobovať ,,zlý" vzduch v dome. Žiadne závesy, nábytok z čistého dreva, žiadne koberce na veľké plochy.
Dnes je dcéra silná ako buk a zdravá chvalabohu. Ani si nechcem spomínať na tie časy a behanie po lekároch. Hlavne to svoje dieťa nenechajte napchávať antibitokami, tie vedia často narobiť viac škody, ako úžitku v organizme.
ivka70
26.04.12,09:17
Nepisete, ci dieta chodi do skolky.
Moja skusenost je taka, ze 99% deti v okoli malo v predskolskom obdobi po nastupe do kolektivu cca. 1 rok taky ako pisete ...
cize napr. tyzden chore, tyzden doliecovanie, tyzden v skolke ...a opat dokolecka.

Vyrastli z toho, dnes to beiem tak, ze kazde dieta s musi vytvorit vlastnu odolnost ... a ze je lepsie, ked ho to zastihne v predskolskom veku ako az ked je prvak, druhak v skole.
Jedine, co vtedy dost pomahalo, boli pobyty pri mori, idealne pred sezonou alebo po nej a minimalne 14 dni, 21 dni je lepsich :o)
Katy a R
26.04.12,09:26
Ined - tak to veru nemáš pravdu!
petermikuláš
26.04.12,09:33
super postup
petermikuláš
26.04.12,09:35
takto sa podľa mňa správa zodpovedný rodič
Bionda
26.04.12,09:41
.. tiež súhlasím.. v období nástupu do škôlky je väčšina detí neustále chorá - je to tým, že niektorí rodičia sú zodpovednejší a svoje deti preliečia, iní dajú aj so zeleným soplíkom a možno aj zvýšenou teplotou medzi iné deti. Zväčša nástupom do školy tieto problémy zaniknú... Naša mladšia kým nenastúpila do škôlky nebola skoro vôbec chorá ( 3,5roka), ale v škôlke je max4 dni a potom 2týždne je doma.
Moja staršia sa nástupom do školy naozaj stala zdravá , mladšia- to uvidíme, ale je oveľa častejšie chorá ako to bývalo u staršej- nástup nás ešte len čaká v septembri- ale na margo prostredia musí uviesť že staršia vyrástla v meste a mladšia na dedine-.... bohužiaľ potraviny nie sú to čo boli, ani vzduch čo dýchame nie je to čo bol......
Ak sa Vám nezdá zdravotný stav dieťaťa, treba u obvodného dať vyšetriť imunitu , stav minerálov v tele , po prípade poslať na alergologické vyšetrenie.
Držím palce!
P.S .. skúšali sme Imunoglukán ale aj Ribomunyl na posilnenie imunity niektorý chvália Kolostrum !- no ale ja nie som zástancom dlhodobého užívania liekov ( hoci na srdce musí malá užívať lieky každý deň)
zorinka
26.04.12,09:49
Ja som mala so synom podobný problém. Mal často laryngitídy, prechladnutia, všetko sa ho chytilo. Chodili sme na alergológiu, predpísali nám RIBOMUNYL na naštartovanie imunity. Liečivo obsahuje stopy vírusov, imunitný systém si na to pomaly zvyká. Nezaťažuje organizmus. Toto nám pomohlo. No a druhá vec je OTUŽOVANIE. Chodíme na plavecký výcvik, syn mal zo začiatku až modré pery a chorý nebol okrem kiahní skoro rok.
Takisto zle papá, dôležité je vtedy vylúčiť denné mlsanie (brumíky, dobošky a pod.) Stále ponúkať odmietnuté jedlo, zeleninu, nedať sa odradiť. Môj syn nejedol žiadnu zeleninu, teraz jeme mrkvu, reďku, kaleráb a pod. Len sa nenechajte odradiť a buďte trpezliví. :)
ilona
26.04.12,10:06
Skúsili starý rodičia z Trenčína byť pri ňom v Bratislave ? Nie je určite niekde chyba rodičov? Bude mu isto prospievať len zmena vzduchu? Niekedy je to o prístupe mladých rodičov, ktorí namiesto toho aby išli na prechádzku radšej nechajú deti pozerať televízor, nevšimnú si že dieťe sedí na studenej podlahe,že sa napije studenej malinovky,že sa spotilo a bolo by ho prezliecť, namiesto stravy ako písala Hubatá radšej objednajú z reštaurácii jedlo,alebo nejaký polotovar spravia a to je naozaj bordel hlavne pre dieťa. atd.
danushka
26.04.12,10:52
presne Ivka ako píšeš, aspoň 14 dní...7 je málo, to sa akurát dieťa zaklimatizuje v novom prostredí a zas sa vráti do pôvodného...
sharlota
26.04.12,18:26
My máme, resp. sme mali podobné problémy. Moja dcéra bola po nástupe do škôlky v pohode, držala sa, ale v novembri to začalo a odvtedy bola neustále chorá. taktiež sople, kašel, teploty, niekedy sople aj kašel bez teploty, stále dookola. Aj jej chceli robiť vyšetrenia na imunitu, brali sme rôzne vitamíny na imunitu, vyskúšali sme asi všetko, ale nič nezabralo. Najviac ju udržala Echinacea, ale napokon zlyhalo aj to :( No ale podstatné je, teraz, ako zostalo teplejšie sme trošku viac vonku a už nie je chorá vôbec (musím si zaklopať). Napríklad teraz, ako sa začalo otepľovať, tak deti v škôlke chodili stále v čiapke, v bunde a pomaly so šálom, ale ja som dcére nedala ani tenkú čiapku, dala som jej len mikinu a hotovo. Dieťa by sa malo obliekať podľa počasia, nie podľa ročného obdobia, ostatné deti boli spotené, stačí ofuknutie a sú nachladnuté. A že u starých rodičov nie je choré? je to preto, že je von z kolektívu, nie preto, že je v menšom meste. Myslím, že veľkosť mesta alebo dedina s tým nemá absolútne nič spoločné.
Nechutenstvo máme aj my, dcéra tiež zje iba jablko, zemiaky, ryžu, mäso iba mleté alebo kurací rezeň a cereálie s mliekom. Inak takmer nič. Chlieb iba s džemom, alebo jedným druhom paštéty. A dovidenia, môžeme sa aj na hlavu postaviť, nezje viac. Prečítala som na túto tému milión článkov, štúdií a skúseností iných mamín, konzultovalli sme to s lekármi a vraj je to ok. Pokiaľ do seba dostane aké také vitamíny, mäso a vlákninu, je to v poriadku. Ak rapídne nechudne, alebo nemá iné zdravotné problémy, napríklad s krvou, obličkami a pod. tak to netreba riešiť. Dieťa sa rozje neskôr v škôlke, vraj po prvom roku alebo keď vyrastie a zistí, že niektoré veci môžu byť aj dobré :)
dusansl
27.04.12,05:29
Dobrý deň všetkým návštevníkom porady,
znova som nazrel na portál ZDRAVIE a po prečítaní tejto témy mi nedalo, aby som čosi nepovedal, hoci som presvedčený, že celkom zbytočne. Tzv. ,,dobré rady a osvedčené domáce recepty" u nás mali vždy prednosť. aj napriek tomu Vám predkladám do pozornosti nasledovné riadky.
IMUNITA

Tento druh vlastnej obrany proti vírusom a ochorením nimi vyvolanými je stará ako ľudstvo samo. Jedným s prvých mechanizmov ktorými sa ľudská bunka bráni napadnutiu je tvorba interferónov. Najčastejšie sa jedná o typ I, pomocou ktorého sa bunka bráni proti šíreniu vírusu na ďalšie bunky organizmu množením.
Vírusy sú extrémne malé nebunkové organizmy, ktoré pre svoj život a rozmnožovanie potrebujú hostiteľský organizmus. Dá sa povedať, že sú to vo svojej podstate vnútrobunkové parazity , ktoré sa snažia napadnutú bunku ovládnuť a prispôsobiť jej fungovanie vlastným potrebám.
Každý ľudský organizmus sa potom takémuto napadnutiu bráni za pomoci imunitného systému.
Ak je jeho sila dostatočná, boj vyhrá – uzdraví sa. Celkom iná situácia nastane vtedy, ak boj vyhrá vírus. Vtedy hrozí človeku v lepšom prípade poškodenie organizmu alebo v horšom prípade smrť.
Za milióny rokov existencie človeka na zemi a neustáleho boja organizmu s rôznymi typmi vírusov
Sa v ňom vyvinuli mechanizmy do rozvoja prirodzenej obrany a celého imunitného systému. Podobným vývojom prešli aj kolónie vírusov, ktoré vytvárali nepreberné množstvo modifikácií na svoje prežitie

Povedzme si, ako dochádza k prieniku vírusu do organizmu, čo predstavuje jeho infikovanie. Prvým kontaktným miestom kde sa dostáva vírus s organizmom sú sliznice. Organizmus práve na týchto miestach vytvára prvú a dosť účinnú obranu a to pomocou napríklad vrstvy hlienu alebo kyslým prostredím tráviaceho traktu v žalúdku. Toto sú podľa medicínskej terminológie nešpecifické obranné prostriedky.
Druhou obrannou líniou je tvorba inteferónu v ľudskom organizme, pomocou ktorého rozbíja a ničí rozvíjajúce sa ochorenie.

Len málo zainteresovaných má vedomosti, kde hľadať príčiny poklesu alebo skoro úplného oslabenia imunity. Ako prvý element podieľajúci sa na znížení imunity je možné označiť vzniknutú nerovnováhu energií JING a JANG, pričom energii JING prislúcha podiel vo fyzickom stave človeka. Energia JANG je energiou viažucou sa k duševnému stavu človeka. K ochoreniu človeka prichádza najčastejšie vtedy, ak v organizme získava prevahu energia JANG.

Podľa poznatkov starovekých čínskych liečiteľov ovládajúcich tradičnú cisársku medicínu, za vznikom takejto situácie stojí zlý stav čriev človeka. A vážený čitatelia, nenechajte sa pomýliť, toto konštatovanie sa bez výnimky týka aj našich detí, dokonca aj tých najmenších.

Prečo? Odpoveď na túto otázku je celkom jednoduchá. Dieťa a jeho organizmus má mnoho odlišností oproti dospelému jedincovi. A omnoho markantnejšie sú rozdiely aj vo fungovaní jeho tráviaceho traktu.

Čím je dieťa menšie, tým sa jeho tráviace orgány viac odlišujú od orgánov dospelého jedinca. Prvou zvláštnosťou je obsah žalúdka ktorý v prvom mesiaci nedosahuje viac ako 30ml. Sliznice sú mimoriadne jemné a náchylné k zraneniam. Obyčajne novorodenec má celkom slabučkú silu kyslosti žalúdočných štiav. Dieťa je mimoriadne citlivé na preťaženie žalúdočného traktu a celých tráviacich orgánov. Práve v tomto kritickom období sa prejavujú detské ochorenia majúce základ v chronickej poruche výživy spojené s deficitom telesnej váhy v priamom v sťahu k jeho telesnej výške. A tu prichádza v živote dieťaťa k prvému vážnejšiemu poklesu imunity.
Hneď po tejto poruche sa u detí prejavuje iná nemenej závažná porucha nazývaná tiež rachitída, ktorú sprevádza porucha látkovej výmeny fosforovo – kalciovej s náväznosťou na vážne poruchy tvorby kostnej hmoty a poruchou všetkých telesných orgánov. Na vzniku tohto stavu sa najviac podieľa nedostatok vitamínu D.

A celkom samostatnou pričom najčastejšie sa vyskytujúcou príčinou je výskyt Dysbakteriózy črevného traktu , ktorý skôr či neskôr postihne až 95% detí.
Základnými prejavmi prvotnej dysbakteriózy sú pocity nafúknutia čriev , celkového nepohodlia,
citeľná ťažoba v bruchu, hnačka, ale môže sa objaviť sporadicky aj zápcha.
Tento stav má výrazný vplyv na tvorbu imunity a neskoršiu zvýšenú chorobnosť. Ak sa v období zníženej imunity objaví choroba, v dôsledku oslabenia organizmu môže mať celkovo zlý priebeh.
Je potrebné povedať, že nastal už kritický stav na korekciu mikroflóry črevného traktu .
A teraz sa pozrime na tento problém z iného uhla pohľadu. Prichádza jeseň a s ňou aj možné prechladnutie. Trochu zaprší, zafúka len trochu si premáčate topánky a nádcha je na svete. Temer každý človek si myslí, že prišla s prechladnutia. O M Y L !!!!!!!!
Nos je akousi bránou a hranicou vstupu do tela. Každou sekundou sa na jeho slizniciach zachytávajú tisíce ba milióny rôznych baktérií. Práve na slizniciach nosa sa po takejto invázii objaví množstvo tekutiny , znamenajúcej, že organizmus sa ich snaží týmto spôsobom zbaviť.
A práve táto tekutina je aj plná T lymfocytov, ktorými organizmus baktérie zabíja. Organizmus s prirodzenou dobrou imunitou sa v priebehu pár hodín poľahky varovná aj s masívnym zamorením baktérií a začínajúcu virózu zvládne za pár hodín.. A je po chrípke a nádche. Ak nie je organizmus sa bráni aj zvýšením telesnej teploty, pomocou ktorej likviduje vírusy . Teba všetok tento proces kontrolovať, príliš vysoká teplota hlavne pri deťoch môže narobiť nemalé problémy.

Aby mal organizmus dobrú imunitu, človek s jej znížením, by mal pomôcť jej obnove užívaním biozinku, ktorý dokonca aj v čase choroby pôsobí ako interferón.
Práve svojim pôvodom je pre každý aj detský organizmus prijateľný, v celom podanom množstve vstrebatelný. Práve on sa rozhodujúcou mierou podieľa na náprave imunity. Po podaní tohto prípravku nastanú v tele následné reakcie a telo si ako odozva vytvorí potrebné množstvo imunoglobulínu, práve také množstvo, ktoré telu v danom okamžiku chýba.
Podávanie biozinku aj tým najmenším deťom zabráni ich chorobnosti a to hlavne v období chrípok a iných druhov viróz. A ešte čosi, dôležité je strážiť kyslosť krvi, práve na nej je váha celej vlastnej imunity.

Druhým nenahraditeľným prípravkom je biokalcium pre deti. Aj on sa priamo podieľa na zvyšovaní imunity . Upozorňujem všetky matky a otcov, podanie akého koľvek chemického vitamínu či iného prípravku vystavuje vaše dieťa syndrómu deravej sliznice. Čo to znamená?
Nastane porušenie prirodzenej črevnej mikroflóry a mikroflóry črevnej sliznice. V dôsledku toho vzniká disbakterióza, na ktorej podklade je možné vstrebávanie anaeróbnych spórou , ktoré sa po prieniku do tela usadzujú na ľubovoľnom mieste a sú základom vleklých a opakujúcich sa ochorení. A tak pokojne sa po krátkom čase a zdanlivom preliečení chrípky objaví nevysvetliteľný zápal kolenných kĺbov s ktorým môže dieťa bojovať aj veľmi dlhú dobu.
Čo k popisovanému problému dodať, je mimoriadne rozšírený a vážny. Medicína o jeho prítomnosti informuje, liečivami sa priamo o jeho vznik pričiňuje ale nevládne prípravkami ktoré by ho vedeli likvidovať. Mnoho zdravia Vám a Vašim deťom praje Dušansl
Zita5
27.04.12,06:06
Skúsili starý rodičia z Trenčína byť pri ňom v Bratislave ? Nie je určite niekde chyba rodičov? Bude mu isto prospievať len zmena vzduchu? Niekedy je to o prístupe mladých rodičov, ktorí namiesto toho aby išli na prechádzku radšej nechajú deti pozerať televízor, nevšimnú si že dieťe sedí na studenej podlahe,že sa napije studenej malinovky,že sa spotilo a bolo by ho prezliecť, namiesto stravy ako písala Hubatá radšej objednajú z reštaurácii jedlo,alebo nejaký polotovar spravia a to je naozaj bordel hlavne pre dieťa. atd.

K príspevku sa vyjadrím .

Mám vnuka má 1,5 roka .Bol kojený do 12 mesiacov a zdravý ako buk .Ako náhle sa odstavil od kojenia , dcéra iné nerobí len behá po doktoroch , čo je stále chorý .Dokonca už idú aj na imunológiu .
Je to papkáč od narodenia, stravu má výživnú, zje všetko včetne ovocia a zeleniny .Matka sa o dieťa príkladne stará, tak ako každá matka .Chodí na prechádzky, nepozerá TV atď ...má dostatočný prísun tekutín ....vôbec nemá jedlo z reštaurácii, vôbec sa mu nevaria polotovary, to u nás vôbec nie je zvykom a ani nikdy nebolo .....dieťa má každý deň uvarený čerstvý obed.

Tak teraz čakám, aké bude Tvoje vyjadrenie ...v kom a v čom je chyba ? V rodičoch ?
petermikuláš
27.04.12,07:37
nechápem vetu "mi nedalo, aby som čosi nepovedal, hoci som presvedčený, že celkom zbytočne" - tak potom prečo to tu píšete?
petermikuláš
27.04.12,07:38
to akože často robíte veci o ktorých ste presvedčený, že sú zbytočné?
ilona
28.04.12,09:13
K príspevku sa vyjadrím .

Mám vnuka má 1,5 roka .Bol kojený do 12 mesiacov a zdravý ako buk .Ako náhle sa odstavil od kojenia , dcéra iné nerobí len behá po doktoroch , čo je stále chorý .Dokonca už idú aj na imunológiu .
Je to papkáč od narodenia, stravu má výživnú, zje všetko včetne ovocia a zeleniny .Matka sa o dieťa príkladne stará, tak ako každá matka .Chodí na prechádzky, nepozerá TV atď ...má dostatočný prísun tekutín ....vôbec nemá jedlo z reštaurácii, vôbec sa mu nevaria polotovary, to u nás vôbec nie je zvykom a ani nikdy nebolo .....dieťa má každý deň uvarený čerstvý obed.

Tak teraz čakám, aké bude Tvoje vyjadrenie ...v kom a v čom je chyba ? V rodičoch ?
Tak to by som si nikdy nedovolila povedať, že v tomto prípade je to tá chyba o ktorej píšem. Ja som len napísala, že aj takéto prípady sú, či to st. rodičia overili. Ja som sa o svoju dcéru tiež starala ako najlepšie sa dalo a do jedného roka mi bola stále chorá, vkuse mala zápal priedušiek, soplíky. Keď mala 1 rok tak sa jej tak pohoršilo, že musela ísť do nemocnice, tam jej po vyliečení dali tuším že gamaglobulín / ale bolo to dávno, tak neviem či si to dobre pamätám/ a potom ak aj ochorela tak 1-2 krát do roka a to aj keď chodila do škôlky. Ja som ten predchádzajúci príspevok napísala preto, lebo viem o takom prípade, naozaj som sa nechcela nikoho dotknúť.
Katy a R
28.04.12,09:41
K príspevku sa vyjadrím .
Mám vnuka má 1,5 roka .Bol kojený do 12 mesiacov a zdravý ako buk .Ako náhle sa odstavil od kojenia , dcéra iné nerobí len behá po doktoroch , čo je stále chorý .Dokonca už idú aj na imunológiu .
Je to papkáč od narodenia, stravu má výživnú, zje všetko včetne ovocia a zeleniny .Matka sa o dieťa príkladne stará, tak ako každá matka .Chodí na prechádzky, nepozerá TV atď ...má dostatočný prísun tekutín ....vôbec nemá jedlo z reštaurácii, vôbec sa mu nevaria polotovary, to u nás vôbec nie je zvykom a ani nikdy nebolo .....dieťa má každý deň uvarený čerstvý obed.
Tak teraz čakám, aké bude Tvoje vyjadrenie ...v kom a v čom je chyba ? V rodičoch ?
.. už je aj napísané - že kde môže byť problém... no ale to radšej nepredbiehajme - po vyšetreniach sa ukáže:confused:.
Ono jesť všetko nie je tiež vždy správne - to píšem bohužiaľ z vlastnej skúsenosti. Mhohí si to neuvedomujeme.
Zita5
28.04.12,17:16
Tak to by som si nikdy nedovolila povedať, že v tomto prípade je to tá chyba o ktorej píšem. Ja som len napísala, že aj takéto prípady sú, či to st. rodičia overili. Ja som sa o svoju dcéru tiež starala ako najlepšie sa dalo a do jedného roka mi bola stále chorá, vkuse mala zápal priedušiek, soplíky. Keď mala 1 rok tak sa jej tak pohoršilo, že musela ísť do nemocnice, tam jej po vyliečení dali tuším že gamaglobulín / ale bolo to dávno, tak neviem či si to dobre pamätám/ a potom ak aj ochorela tak 1-2 krát do roka a to aj keď chodila do škôlky. Ja som ten predchádzajúci príspevok napísala preto, lebo viem o takom prípade, naozaj som sa nechcela nikoho dotknúť.

Ten príspevok vyznel tak rôznorodo, každý si ho vyložil po svojom, ako aj ja .:)Ja som mojim príspevkom chcela naznačiť, že dnes aj keď sa bude niekto ako príkladne starať o dieťa ...tak zdravotný problém i tak môže nastať.
Zita5
28.04.12,17:20
.. už je aj napísané - že kde môže byť problém... no ale to radšej nepredbiehajme - po vyšetreniach sa ukáže:confused:.
Ono jesť všetko nie je tiež vždy správne - to píšem bohužiaľ z vlastnej skúsenosti. Mhohí si to neuvedomujeme.

Tak zje všetko .....myslela som tým to , že zje všetko čo 1,5 ročné dieťa môže jesť .....čiže neprejavila sa u neho nechuť do jedla .
osky
28.04.12,17:24
ty nevies co je varaca??????????no predsa varecha-trochu ho "potlapkat" po zadku,aj nasi to tak so mnou robili niekedy...
Katy a R
28.04.12,17:33
Tak zje všetko .....myslela som tým to , že zje všetko čo 1,5 ročné dieťa môže jesť .....čiže neprejavila sa u neho nechuť do jedla .

- veď ja som to aj tak pochopila :) (je mi jasné, že nedávate údené stehno:D).. ale napr čo ak vadí mrkva, alebo iná zelenina? (trebars aj doma pestovaná). Alebo jabĺčko, alebo krupica ...

Inak včera v meste vidím bábätko - v kočíku sedelo .. malo asi niečo menej ako rok - a mamička mu dávala zmrzlinu - ešte aj ručičku mu pridŕžala, aby samé papalo - mňa muž hneď zahaltoval, aby som sa nezastarela! :eek: vlasy mi dupkom stáli !
malawka
29.04.12,13:21
mozem doporucit pri tychto tiahlych problemoch homeopatiu. Skus vyhladat niekoho, s kym maju ludia dobru skusenost a je najlepsie tiez lekar. Nevahaj za nim aj vycestovat. My osobne pouzivame homeo na vela problemov, jedine na horucku mame nurofen.
betak
29.04.12,19:06
nasa rodina ma dobre skusenosti s dr. Šuchom - Bioharmonia , ma ordinaciu aj v Bratislave , je na webe.
ivka70
30.04.12,19:06
Suhlasim s tym, ze sa osvedcilo otuzovanie.
V case, ked sme s detmi chodili na plavecky kurz 2x tyzdenne, v bazene mali zo zaciatku modre pery a nevydrzali v bazene ani celu hodinu lebo im bolo zima, domov sme chodili autobusom, cize cakanie na zastavke, v zime, mraze ....deti v tie roky vobec neboli chore, napriek obavam, co to prinesie.
:o)
hubatá
30.04.12,19:23
presne toto vidím denne ja: 12.00 hod. a mamičky pijú kávičku, bábätká umraučané so zmrzlinou alebo kúskom rožka v ruke. To je čas obeda!!!! Spinkajú kde .... no predsa popri prechádzajúcich autách.
hubatá
30.04.12,19:25
Ďalšie: foto z narodenín, v torte 1 sviečka. Torta hýri farbami od červenej, cez čiernu, modrú, zelenú........ To čo zjedlo to dieťa za dobrotu?
edmvmoa
19.12.12,12:00
Moje dieťa bolo takisto takto večne choré. Bohužiaľ sa to dostalo do takého štádia až museli zakročiť v nemocnici. Dcére ako 6-ročnej na Vianoce vyberali nbosné mandle, bez narkózy. A keďže moja dcéra mala nosné mandle už dlhšie, trošičku viac krvácala a v nemocnici sme museli zostať ešte jeden týždeň. Preto radím, ak je dieťa často choré, a nepomáhajú lieky, skúste sa obrátiť na lekárov...
kaivorus
30.12.12,20:57
myslím si, že by bolo potrebné si zistiť príčiny