anina13034
13.04.12,22:18
Manzel priniesol somov racika ktory ma asi 10cm. Mozme ho dat do jazierka? Dakujem
Xanti
13.04.12,20:31
NO veru neviem,
či by ma zaujímalo poškodenie jazierka ak je to zákonom chránený živočíš. Ešte fasnete pokutu a budete spokojný.
Martin1310
13.04.12,21:43
Dlho tam nevydrží,viem že mu nechcete ublížíť ale nieje to akvariový živočích a v jazierku mu nebude dobre a aj tak ho v nom nikdy neuvidíte.
pavol54
14.04.12,03:16
chudák ráčik dostal rozsudok smrti ani nevie prečo, inak si prichystajte rozkladajúce sa mäso, tým sa živí, čistú prúdiacu vodu nechlórovanú a bahno vo vode mimo prúdu v chládku pod koreňovým systémom nejakej vŕby, alebo ukončite jeho utrpenie a trápenie a hneď ho zabite ak ho neviete vrátiť tam odkiaľ ste ho vytrhli.
pavol54
14.04.12,03:18
Manzel priniesol somov racika ktory ma asi 10cm. Mozme ho dat do jazierka? Dakujem
cynizmus prvého kalibru
hubatá
14.04.12,04:44
A čo ešte máte doma? :eek:
To mláďa ráčika si ugrilujte, ale nezabudnite zaživa, inak nie je chutný!
Mimochodom určite ste lepší ako susedia: tí milujú asi prírodu v prírode a nie vo fólii.......
arizona
14.04.12,04:45
Rak je zákonom chráneny. Myslíš, že mu vytvoríte podmienky vhodné na život?

Rak riečny (Astacus astacus) dorastá do dĺžky 20 cm. Žije v tečúcich vodách a je výrazným indikátorom čistoty tečúcej vody. Žije len v čistých vodách.
Najradšej má pokojne tečúce rieky, ale vyskytuje sa aj v rybníkoch a potokoch. V ich brehoch pod koreňmi stromov vyhľadáva diery a skrýše. Živí sa žabami,hmyzom ale aj korienkami vodných rastlín. K jeho potrave patria aj uhynuté živočíchy.
jahoszmsk
14.04.12,06:39
Myslím si, že zadávateľa otázky vôbec nezaujíma či ten rak riečny prežije v ich záhradnom jazierku a či sa zmení časom na raka jazierkovitého, iba chce vedieť či im pretrhne resp. poškodí fóliu v jazierku.
odpoveď je nie, nepoškodí, lebo to asi nestihne... http://bestpage.cz/smiles/stir_002.gif
pavol54
14.04.12,07:39
Myslím si, že zadávateľa otázky vôbec nezaujíma či ten rak riečny prežije v ich záhradnom jazierku a či sa zmení časom na raka jazierkovitého, iba chce vedieť či im pretrhne resp. poškodí fóliu v jazierku.
odpoveď je nie, nepoškodí, lebo to asi nestihne... http://bestpage.cz/smiles/stir_002.gif
vieš aká bola tá fólia drahá, čo tam po rakovi
Stanislav 1975
14.04.12,09:36
ja som už ráčika nevidel aspoň 15 rokov- už ich je strašne málo...
jahoszmsk
14.04.12,09:55
ja som už ráčika nevidel aspoň 15 rokov- už ich je strašne málo...
stačí zájsť na návštevu k nim a uvidíš.:D
arizona
14.04.12,13:20
my mame na potoku za zahradou, prid pozriet :-)
Peter z Bratislavy
16.04.12,18:58
Vysadil som do jazierka 2 rakov, po roku, keď sme ho čistili, tak som ich našiel najmenej 40. Neuveriteľne sa im v tej stojatej záhradnej vode darí. Akurat, že po slimákoch-kotulkach nachádzam len prázdne ulity. Voľným okom však raka na dne nezbadáte. Už sú v jazierku 3 zimy a spokojní.