Ailise
14.04.12,09:31
Ahoj, chcem sa spýtať na názov jednej stránky, ktorá sa používa na to, ak chcem niekomu poslať mail s moc veľkým súborom. Úplne som na ten názov zabudla. Myslím, že je to slovenská alebo česká stránka. Vyplnia sa tam len kolonky, ktoré sú uložené nad sebou a je to hotové. Myslím, že to má taký hnedý dizajn. Prosím, neviem to lepšie opísať, veľmi by ste mi pomohli.
Ailise
14.04.12,07:58
Takže našla som asi niečo podobné, volá sa to sipluj.sk Ale aj tak by ma veľmi zaujímala tá druhá stránka, pretože mi bola viac krát odporúčaná. Má taký tuším trochu dlhší, myslím že slovenský názov a je v hnedom prevedení.
jahoszmsk
14.04.12,08:10
myslíš to tak, že chceš poslať mail aj napr. s fotkou ako príloha?
Ailise
14.04.12,08:22
Áno prílohu, konkrétne veľký wordový dokument. Teraz som ale posielala prezentáciu cez to sipluj.sk a podarilo sa. Takže teraz už ide asi len o moju zvedavosť, že prečo všetci používajú to druhé a že čo to je a v čom sa to líši.
Fero11
14.04.12,08:27
Ahoj, chcem sa spýtať na názov jednej stránky, ktorá sa používa na to, ak chcem niekomu poslať mail s moc veľkým súborom. Úplne som na ten názov zabudla. Myslím, že je to slovenská alebo česká stránka. Vyplnia sa tam len kolonky, ktoré sú uložené nad sebou a je to hotové. Myslím, že to má taký hnedý dizajn. Prosím, neviem to lepšie opísať, veľmi by ste mi pomohli.
AK chces poslat mail s velkou prilohou, tak to musi podporovat mailovy server (tak ako tvoj mailovy server, tak aj na druhej strane, komu mail smeruje). Ak to mailovy server nepodporuje mail sa neodosle (resp. ani na neho ten subor neposles).
Myslim, ze gmail ma max. velkost suboru 25MB (velkosti sa na roznych serveroch lisia). Existuje este moznost, zbalit subor (napr ak ma 500MB) a rozdelit ho na 20 casti a poslat ho po castiach, co je dost neprakticke, ale funkcne.
Dalsia moznost je pouzit uploadovacie servery ako napr. uloz.to, rapid a pod.
Napis aky velky subor chces odoslat a aku max velkost vie preniest tvoj mail a mail komu to posielas
jahoszmsk
14.04.12,08:34
Ailise
14.04.12,08:35
Fero11: Ďakujem, myslím že zatiaľ zostanem pri tom sipluj. Najbližšie budem potrebovať poslať mail s asi 18MB kapacitou ale mail príjemcu má dosť malú kapacitu, neviem akú. uloz.to a rapid práveže poznám, preto ma prekvapilo, že na posielanie mailov všetci používajú tú druhú stránku, o ktorej som ja nikdy predtým nepočula a jej používanie vyzerá byť jednoduchšie.
sthruska
14.04.12,08:45
Pred odoslaním je dobré použiť nejaký pakovací program. Niektoré zdroje sa zmenšia aj na 10 % svojej pôvodnej veľkosti. Pre *.docx to neplatí - je to zip súbor. Tak isto *.jpg a iné "stratové" formáty.
jahoszmsk
14.04.12,08:54
ak posielam dokumenty niekomu cez mail, tak to zabalím cez Winrar a zaheslujem, (ak by sa to náhodou cestou niekde stratilo), a až potom pošlem.
nunenko
14.04.12,11:20
KoxXxo
14.04.12,13:30
Ailise
09.05.12,17:50
No ja doteraz neviem čo to bola za stránka, pretože tí dvaja ľudia čo mi o nej hovorili si už tiež nevedia spomenúť. Ale nevadí, naučila som sa používať ulož.to a som spokojná s tým. Ešte raz všetkým ďakujem za snahu aj za rady.