tetrisss
14.04.12,13:04
Pozeram, ze modnou burinkou je medvedi cesnak, chcem sa opytat, ze ci takato rastlina, ale so zltymi kvetmi je to iste, alebo je to nejaka ina nejedla odroda. Nemozem pridat foto, lebo este nekvitne, ale je to presne to iste, akurat, ze kvety su sytozlte. Vysialo sa mi to same.
Tweety
14.04.12,11:06
Pozeram, ze modnou burinkou je medvedi cesnak, chcem sa opytat, ze ci takato rastlina, ale so zltymi kvetmi je to iste, alebo je to nejaka ina nejedla odroda. Nemozem pridat foto, lebo este nekvitne, ale je to presne to iste, akurat, ze kvety su sytozlte. Vysialo sa mi to same.
Nie je to ono?
http://bahnova.blog.sme.sk/c/141770/Detoxikacia-podla-medveda-medvedi-cesnak.html
tetrisss
14.04.12,11:10
Nuz toto som vsetko presla, ale vsetci vravia o kvetoch bielych a moje su zlte.
lujza.j
14.04.12,11:31
lujza.j
14.04.12,11:32
tetrisss
14.04.12,11:42
Nie, to je presne taky kvet, ale zlty, toto je iny.
lujza.j
14.04.12,11:51
Nie, to je presne taky kvet, ale zlty, toto je iny.
http://www.rastlinky.sk/allium-moly-luteum-zlaty-cesnak.html
tetrisss
14.04.12,12:15
Super, to je ono, dakujem, ja som to nenasla.:(
deerslayer
02.01.13,17:28
Kde sa dajú zohnať rastlinky ?
babka - ježibabka
03.01.13,15:03
Miesta výskytu v článku - prísp. č.2:
http://bahnova.blog.sme.sk/c/141770/Detoxikacia-podla-medveda-medvedi-cesnak.html
Máš miesto Nové Mesto nad Váhom - nemáš to ďaleko, stačí zistiť, kedy kvitne a urobiť si výlet.
deerslayer
04.01.13,17:16
Nemám to ďaleko kam ? Jahodník, Smolenice, Orešany ? ....presné GPS súradnice by sa zišli, nech nemusím brať týždeň dovolenku :)
janaver
10.01.13,19:52
ja už ho mám na záhrade, vymenila som ho za hosty a došiel mi poštou. Minulý rok nič moc, ale dúfam, že toho roku bude krajší:)
tony6777
14.01.13,18:53
staci odtrhut a trochu pozuvat,alebo v prstoch posuchat......a myslim,ze typicky cesnakovu vonu a chut spoznas
deerslayer
25.02.13,19:15
Skúšal som ho vysiať....semienka z Vilmorinu...zatiaľ nič..........................tak asi pôjdem na jar s rodinou na výlet do prírody.....len tak vedieť,kam presne....v okolí Nového Mesta,Trenčína,Piešťan........................ ...ten Červeník-benzínka-z ktorej strany ?
osky
25.02.13,20:39
MIMO TEMY

uff,na Cervenik tak lahko nezabudneme...
volakedy sme s muzom cestovali na SK a som si potrebovala odskocit.ale sme nezaparkovali pri Cerveniku -motoreste,ale sme vbehli do tej ulicky pred tym,no a nedaj boze sa z tade vymotat....bolo to v zime ,vsade snehu navaleneho a my sme sa vozili po vsetkych moznych ulickach a dedinkach cez Jaslovske Bohunice,Cachtice.....vobec sme sa nevedeli dostat von,napokon sme este aj v Novom meste pobludili.domov sme dorazili az po polnoci,celi unaveni a vystraseni.vsak po takych kopaniciach co sme sa povozili....veru,bol to zazitok ale moj muz odvtedy nechce o Cerveniku ani pocut,ani keby som sa mala do gati pocikat :-)

tak tam asi ten cesnak hladat nepojdme....
Valcake
25.02.13,23:24
..poprosila by som, neviete kde by som našla medvedí cesnak v okolí Košíc? Ďakujeeeem..:)
ela77
26.02.13,05:48
..poprosila by som, neviete kde by som našla medvedí cesnak v okolí Košíc? Ďakujeeeem..:)

Vali, daj si do google výskyt medvedieho cesnaku, tak ti ukáže lokality a tým čo sa pýtajú napr. na ten Červeník, tak si dajte satelitnú mapu a najdete lokality podľa lesa. Topoľčany to isté. Pochybujem, že by ste ho našli voľne mimo lesa, lebo má rád tieň. Treba ale potom skôr než celkom nevykvitne , lebo potom je vraj nahorklý. Do vlaňajšieho roka som o ňom nemala ani potuchy. V živote som to nejedla. Ale už teraz keď mi dochádza aj klasický cesnak, tak sa neviem dočkať kedy pôjdem na tento medvedí a určite si ho urobím aj do zásoby do mrazničky viac ako vlani iba na skúšku. Dá sa o ňom dosť vyhladať na goole aj práve aj tie lokality. Ja som skúsila zobrať aj cibuľky so zeminou, uvidím, či mi tam kde som ich v záhradke zasadila vyrastie, ale asi potrebuje viac tieň a vlhko, lebo aj tam kde rastieva v lese je to obyčajne blízko potokov a pod stromami.
Valcake
27.02.13,13:35
Ďakujem, vraj v okolí Nižnej Hutky....tak uvidím..
deerslayer
21.03.13,18:23
Vyrazil už niekde ?
beba13
21.03.13,21:19
ano už schadza prvé lístky vyrastli mne na dvore:))
beba13
21.03.13,21:25
neboj narastie a nebudeš sa ho vediet zbavit,budeš ho mat všade
ela77
22.03.13,04:38
Vyrazil už niekde ?

Mne tiež už začal vyháňať lístky na dvore, sú tak možno 10 cm, takže niekde tu na západnom Slovensku kde sú teplé slnečné miesta, bude určite už aj v lese vyrastať. Ja som vlani skúsila aj napriek odhovaraniu, že sa mi to v záhrade nepodarí. Zobrala som z lesa s kusom zeminy a na moje prekvapenie, krásne ide. Úplne som naň zabudla, myslela som, že to vychádzajú tulipány, ale vôňa listov mi to usvedčila, že je to medvedí cesnak. Už sa naň teším.
Fanny62
30.03.13,18:41
Spomínali ste tu výskyt medvedieho cesnaku aj v okolí Nového Mesta nad Váhom. Prosím, mohli by ste poradiť kde konkrétne? Snažila som sa to najsť na googli, ale nič. Prípadne aj okolo Trenčína.
hanelie
31.03.13,17:29
hojný výskyt medvedieho cesnaku :
Plavecké Podhradie - rovno pod zrúcaninou, nepôjdete chodníčkom k hradu, ale odbočite vľavo po lesnej cestičke
a taktiež lesnou cestou z Jahodníka (Smolenice ) na hrad :)
Darina1234
09.04.13,08:08
velmi by som chcela med. cesnak, nemohol by mi ho teraz niekto zaslať v baliku
TomasHC
09.04.13,09:38
Darina1234
09.04.13,09:43
dakujem, ale som z PP a tu ho neviem najsť
Dáša_
09.04.13,10:45
V Hlohovci ho máme veľmi veľa - https://maps.google.com/?hl=sk&ll=48.421251,17.787396&spn=0.003517,0.00618&t=h&z=18

neviem ako tento rok, ale minulé roky to bolo úžasne cítiť až na diaľnici. Nádherná vôňa.
srska
14.04.13,12:59
velmi by som chcela med. cesnak, nemohol by mi ho teraz niekto zaslať v balikutíto predávajú aj posielajú http://www.rastlinky.sk/allium-ursinum-cesnak-medvedi.html-47959.html
DanielaSL
14.04.13,17:12
Ja som si ho objednala v Starkli...už ho mám doma, ale keďže je ešte po snehu mokro, tak čaká v stodole na zasadenie.
deane7
14.04.13,17:15
Spomínali ste tu výskyt medvedieho cesnaku aj v okolí Nového Mesta nad Váhom. Prosím, mohli by ste poradiť kde konkrétne? Snažila som sa to najsť na googli, ale nič. Prípadne aj okolo Trenčína.
Práve dnes som ho našklbal za igelitku 20 km. od Nového Mesta. Trhal ho každý kto šiel tadiaľ. Vraj budú robiť slovenské sendviče - omascený chleba s medvedím cesnakom.
Ešte mi poradte čo s ním???
lapejko
14.04.13,17:17
ja som ho dnes poobede trochu natrhal v lese pri ceste, keď som sa vracal z Domaše na Vranov, kopa ľudí tam bola a auto mám navoňané...:)
lapejko
14.04.13,17:18
ja som ho dnes poobede trochu natrhal v lese pri ceste, keď som sa vracal z Domaše na Vranov, kopa ľudí tam bola a auto mám navoňané...:) pod hradom Čičva.
Assea
15.04.13,15:00
Ahojte všetci. Neviete či už a kde rastie medvedí cesnak v Banskej Bystrici? (počula som že nad Moštenicou, hľadám ešte aj nejakú inú lokalitu) Ďakujem.
Fanny62
17.04.13,13:56
Dnes som išla zo Starého Hrozenkova a náhodne som ho objevila pred Drietomou na pravej strane. Tečie tam nejaký potok, tak okolo neho.
osky
18.04.13,07:15
fiha,blizko budem asi cez vikend...ale ja som si uz medcesnak kupila a nalozila do vodky a aj do raznej palenky-tak hadam aj staci...
Assea
21.04.13,09:30
Práve si pochutnávame na zemiakových plackách s medvedím cesnakom z Moštenice (pri Banskej Bystrici) ;)
Fanny62
03.05.13,09:35
Na tom cesnaku, čo som natrhala pri Drietomej som objavila na listoch bledé fľaky a z druhej strany sú tam také malé žlté akoby vajíčka. Neviete čo je to za chorobu ? A nie je to škodlivé? Je možné, že také listy boli aj medzi tými, čo sme jedli. Poradte kto viete.
Vilma194
10.03.14,19:37
Skúšal som ho vysiať....semienka z Vilmorinu...zatiaľ nič..........................tak asi pôjdem na jar s rodinou na výlet do prírody.....len tak vedieť,kam presne....v okolí Nového Mesta,Trenčína,Piešťan........................ ...ten Červeník-benzínka-z ktorej strany ?

myslis tuto znacku ze? tak ja som si dnes kupila tieto semena v zahradnictve, pytala som sa predavacky, tak ze toho roku z toho uz urcite nic nebude, ale ze najskor na dalsi,. takze asi strasne pomaly rastu. no riskla som to.
a tebe vobec nerastu? alebo si mozno nepockal dlhsie. hm?
sice, ked teraz dobre pozeram tak som to mala posadit koncom minuleho roka...
kto ma s tymto sadenim viac skusenosti?

mate to aj s aktualnou dnesnou cenovkou :D,
Ježko
24.03.14,18:13
je lepšie siať v jeseni, na jar v pohode vyraší ...
Vilma194
25.03.14,11:34
je lepšie siať v jeseni, na jar v pohode vyraší ...
uz som si medzitym zohnala aj sadenice :D, teda uz riadne rastlinky s korenami, takze som sa k vysadeniu semien ani nedostala. tak uz len aby sa cim skor prijali.