KatarinaNR
14.04.12,15:50
Dobrý deň,
v súčasnosti je na trhu veľa rôznych slnečných okuliarov. Chcem sa opýtať aký by mal byť optimálny UV filter na slnečných okuliaroch. Prípadne aký minimálny. Všimla som si, že niektoré okuliare napr. v rôznych butikoch (Gate, NY,...) sú okuliare po 10€ a je na nich napísaný UV filter 400. A ako sa dá overiť, že napr.nálepka s UV filtrom je pravdivá.
Ďakujem.
arizona
14.04.12,13:54
KatarinaNR
14.04.12,14:07
arizona ďakujem, ale nedozvedela som sa aký je minimálny UV filter. Ale myslím, že tých 400. A aj som si myslela, ako píšu v tom druhom článku, že rozdiely medzi napr. 10€ a 100€ okuliarmi sú fakt minimálne.
lujza.j
14.04.12,14:22
ja slnečné okuliare iba v špeci. predajniach, je to produkt za ktorý som ochotná dať sumu. nemachrujem ani nemá peniaze nazvyš,ale oči mám len jedny...na okuliare za 10e ani nepozerám. je fajn ak si kupuješ okuliare ísť sa pozrieť reálne von ako sa ti pozerá ako je to so slnkom, aký je rám či máš napr. periférne videnie, teda ja to potrebujem....
luja5
14.04.12,16:16
wagner
14.04.12,19:28
ja slnečné okuliare iba v špeci. predajniach, je to produkt za ktorý som ochotná dať sumu. nemachrujem ani nemá peniaze nazvyš,ale oči mám len jedny...na okuliare za 10e ani nepozerám. je fajn ak si kupuješ okuliare ísť sa pozrieť reálne von ako sa ti pozerá ako je to so slnkom, aký je rám či máš napr. periférne videnie, teda ja to potrebujem....
Súhlasím s Tebou. Slnečné okuliare musia byť kvalitné. Kupovala som si ešte boli koruny a stáli 2650 Sk. Som s nimi spokojná. Samozrejme že sú značkové, ale podstatné je, že sú kvalitné a používam ich takmer stále.
lujza.j
14.04.12,19:38
Súhlasím s Tebou. Slnečné okuliare musia byť kvalitné. Kupovala som si ešte boli koruny a stáli 2650 Sk. Som s nimi spokojná. Samozrejme že sú značkové, ale podstatné je, že sú kvalitné a používam ich takmer stále.
slnečné okuliare mám v kabele celý rok.... úmyselne píšem kabela, lebo majú mega púzdro.teda sú aj mega:D
ked už tak, tak minimálne aspoň polaroidy...
ja som sa minule u mojich rodičov prekecla, že som za ne dala za okuliare 155e:eek: samozrejme nechápali,ale kupovala som ich v At, tu je na všetko vysokohorská prirážka :mad:
arizona
14.04.12,19:42
Tiez sa bez slnecnych okuliarov nepohnem, musim ich mat vzdy po ruke. Mam zopar,kvalitnejsich,zopar obycajnych, po nejakych 10 evri... Samozrejme,ze ked nejake pokazim, ci stratim, vzdy su to tie drahsie :rolleyes:
Posledne som kupovala v Optike, chcela som mat kvalitu,hlavne na soferovaanie. Zial, mam ich minutu-dve na ociach a zahmlievaju sa mi, takze za volantom su nepouzitelne!
Ked som to bola reklamovat, tak mi povedali, ze to nie je chyba okuliarov,ale zahmlievaju preto, ze sa mi asi dotykaju pokozky a preto zahmlievaju...:mad::confused:
Takze ucel nesplnili, hoci som nehladela pri kupe na cenu,chcelaa som kvalitu... Sluzia skor ako celenka na zachytenie vlasov,alebo "imidzovka"lebo mi ich je luto vyhodit.
Ucel mi najlepsie plnia obycajne, za 10 euri z obycajneeho obchodu.:D
lujza.j
14.04.12,19:45
Tiez sa bez slnecnych okulairov nepohnem, musim ich mat vzdy po ruke. Zopar,kvalitnejsich,zopar obycajnych, po nejakych 10 evri... Samozrejme,ze ked nejake pokazim, ci stratim, vzdy su to tie drahsie :rolleyes:
Posledne som kupovala v Optike, chcela som mat kvalitu,hlavne na soferovaanie. Zial, mam ich minutu-dve na ociach a zahmlievaju sa mi, takze za volantom su nepouzitelne!
Ked som to bola reklamovat, tak mi povedali, ze to nie je chyba okuliarov,ale zahmlievaju preto, ze sa mi asi dotykaju pokozky a preto zahmlievaju...:mad:
Takze ucel nesplnili, hoci som nehladela na cenu. Sluzia skor ako celenka na zachytenie vlasov,alebo "imidzovka"lebo mi ich je luto vyhodit.
Ucel mi najlepsie plnia obycajne, za 10 euri z obycajneeho obchodu.:D
:eek: a čo sú bez rámové...nechápem ako...to už aká výhovorka:rolleyes:
arizona
14.04.12,19:52
:eek: a čo sú bez rámové...nechápem ako...to už aká výhovorka:rolleyes:
Nie, maju normalny ram. Tiez to nechapem! Mala som uz strasne vela okuliarov,aj s tensimi,aj s hrubsimi ramami ,ale toto sa mi este nestalo.... :rolleyes:
Je mi ich luto,lebo su pekne,pacia sa mi. A pri kupe som fakt nehladela na cenu, chcela som kvalitu :mad:
lujza.j
14.04.12,19:53
Nie, maju normalny ram. Tiez to nechapem! Mala som uz strasne vela okuliarov,aj s tensimi,aj s hrubsimi ramami ,ale toto sa mi este nestalo.... :rolleyes:
Je mi ich luto,lebo su pekne,pacia sa mi. A pri kupe som fakt nehladela na cenu, chcela som kvalitu :mad:
a skúšal ich aj niekto iný, či aj jemu sa rosia?
arizona
14.04.12,20:05
to ma nenapadlo :-O
KatarinaNR
15.04.12,07:08
tiež mám jedny okuliare z optiky, kvalitné, ale teraz sú všelijaké moderné, tak som chcela vedieť, či keď raz za čas si dám tie za 10€, či urobím veľmi zle.
KatarinaNR
15.04.12,07:10
presne tak, často sa mi lepšie nosia tie 10€ a tiež mám okuliare v kabelke po celý rok
KatarinaNR
15.04.12,07:10
aj mne sa jedny zahmlievajú, tiež sú to tie z kvalitných a to preto, lebo sa dotýkajú hore koreňa nosa
Tweety
15.04.12,07:18
tiež mám jedny okuliare z optiky, kvalitné, ale teraz sú všelijaké moderné, tak som chcela vedieť, či keď raz za čas si dám tie za 10€, či urobím veľmi zle.
Neurobíš, niekde som čítala, že až taký rozdiel v kvalite medzi nimi nie je.
KatarinaNR
15.04.12,07:21
Tweety, myslela som si, len som chcela počuť názor aj ostatných
deeda
15.04.12,14:28
Pridám moju skúsenosť - kupujem vždy rovnaké polaroidy s UV filtrom 3 v tej istej optike po cca 35, dnes už 50 eur. Osvedčili sa na bežné nosenie i do auta /aj v tuneli/. Medzitým som kúpila lacnejšie "imidžovky", tie skončili v záhrade ako pracovné.
Sasanko
17.01.13,07:53
Ahojte, keď tu už máme takúto tému, mňa by zaujímalo, ktoré slnečné okuliare (http://www.optikalaurentia.sk/slnecne-okuliare) z týchto by ste vybrali pre chlapa a prečo - kvalita, zdravotné benefity a tak, dik.
lujza.j
17.01.13,09:00
Ahojte, keď tu už máme takúto tému, mňa by zaujímalo, ktoré slnečné okuliare (http://www.optikalaurentia.sk/slnecne-okuliare) z týchto by ste vybrali pre chlapa a prečo - kvalita, zdravotné benefity a tak, dik.

Toto co je reklama? Ziadne.....ked potrebujem kupim v At.....alebo cez net...