xxxpower2
14.04.12,16:22
Ahojte.
Chceme kupi starsi dom a bude tam treba hned urobit:
1,novy strop-zaizolovany (to co je teraz stare bue treba zhadzat a davat nanovo priecne dreva-krokvy?-a tepelnu izolaciu.Nasledne odspodu sadrokarton a zhora drevo asi
2,nove latkovanie a znovuulozenie skridle
3,plastove okna
4,kurenie
5,voda
6,kuchynska linka+rura s varnou platnou alebo sporakom
7,nova kupelna

No hlavne ma zaujima ta strecha a strop.Dom ma rozmeri 9x9 m.Voda sa da dat bud zo studne alebo obecna.
Len naozaj neviem v akych cenach sa toto vsetko pohybuje a nerad by som sa nechal oklamat dakou firmou.
Dakujem
220870
14.04.12,14:34
30 000-40 000€.
jahoszmsk
14.04.12,14:36
Mohol si mu to aj rozpísať, že čo koľko a v akom poradí...
xxxpower2
14.04.12,14:43
He?Vsak tolko stoji novy dom....robili by sme si to viacmenej svojpomocne....

Kurenie ratame,tak 2000€
Opravu strechy tak 300-400€ tam sa vlastne kupia iba tie latky a ponaprava sa skridla

Takze na okna mam cenovu ponuku 1400€ aj s parozabranou ,pracou,demontazou a odvozom.Bez parozabrany mam ponuku za 1200€...takze neviem ci je ta parozabrana potrebna a ci su potrebne vnutorne a vonkajsie parapety 30 cm alebo stacia mensie
220870
14.04.12,15:39
Pokiaľ si to urobíte sami s dvoma latkami a šporheltom na tuhé palivo tak 3000-4000€.
xxxpower2
14.04.12,15:47
No latka o rozmere 3x5x900 mm stoji 6€....kurenie by malo byt tak 2000€ najdrahsia polozka je kotol a radiatory...ked ratam,tak su tam 3velke izby,kde pojde radiator 1600*1200mm a jeden stoji cca 80€+serepeticky a je to 100€ za ks...cize 300€+do kuchyne a kupelne a chodby....mensie
lujza.j
14.04.12,15:53
xxxpower2 (http://www.porada.sk/member.php?u=110145)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-online.png
Senior MemberČlenom od23.12.08Príspevky259Súhlasov:
25pochváliť (http://www.porada.sk/t167978-rekonstrukcia-stareho-domu-z-nepalenej-tehly.html)


Re: Rekonštrukcia starého domu z nepálenej tehly
Ahojte.
No my sa chystame kupit dom z nepalenej tehly,ktorý bol kolaudovany v 1959...co sa tyka zateplenia,tak to urcite nebudeme robit..teda casom asi ano,ale urcite nie polystyrenom.Podlahy v dome su betonove a tak na ne iba nahodime plavacku a v kuchyni a kupelny a spajzi a chodbe dlazbu.Jedine co ma troska nejde do hlavy je ci dat plastove okna alebo dake ine....strecha je v dobrom stave.Este jedna vec a to ci zvnutra iba namalovat alebo nahodit nanovo (ak ano tak cim?).A cim to ohodit zvonka aby dom dychal a nevlhol?



o tento dom sa jedná....
xxxpower2
14.04.12,15:59
Nie to bola nakoniec brutalna zrucaniona po obhliadke sme to zistili.Realitacka klamala ako besna.Ak chces poslem ti nan link
lujza.j
14.04.12,16:12
nie...načo?
xxxpower2
14.04.12,16:35
Aby ste sa zasmiali:)
Mury boli do vysky 70cm totalne mokre,strecha prehnita a podopierana novymi tramamami a tie boli postavene na tehlach a podobne...proste horor
buchač
14.04.12,16:46
Aby ste sa zasmiali:)
Mury boli do vysky 70cm totalne mokre,strecha prehnita a podopierana novymi tramamami a tie boli postavene na tehlach a podobne...proste horor
...škoda , že už nie som v aktívnej službe ....pekné cvičenie by to bolo ...

4 - 6 kusov 100 gramové náložky TNT do každého rohu , prípadne niekde do stredu.....stačí potom už len kľukou potočiť a stlačiť príslušné tlačidlo...jeden riadený odpal - sekundu trvá ...prach usadne ....dá sa ale aj zápalnicou ,nemá probléma...
Potom už len buldozér , poprípade nejakú partiu s lopatami a jedeš ...

Následne začni odznova ...akože , myslím stavbu ...
juraj:-)
14.04.12,18:05
Pretože píšete o staršom dome predpokladám ešte hliníkové káble. V tom prípade odporúčam zamyslieť sa nad výmenou elek. inštalácie. Rátajte nejakých 1000 -1500€ podľa situácie. Ak budete potrebovať nejakú radu ohľadom elektriky, kľudne mi napíšte na mail ak to bude v mojích silách poradím.
arizona
14.04.12,19:55
preco nenapises sem? tu sa radi verejne,aby pomohlo viacerym...
xxxpower2
15.04.12,05:12
Tak tomuto som nepochopil
xxxpower2
15.04.12,05:16
No neviem ci sa pustit do studne alebo sa rovno pripojit na obecnu vodu.Studna je vykopana,ale vsetko ostatne bude treba urobit.
No prvorade bude urobit strechu,strop,kupelnu,vodu a kurenie...nasledne kuchyna a malovanie.A este medzitym tie okna plastove...tam ratam 1400€ na komplet s pracou alebo cca 1100€ s tym,ze si to vsetko urobime sami.
Strechu neratam vela,ale bojim sa toho stropu....tam bude treba menit dosky a tie tramy ci co je to....a davat izolaciu.Mate s tym niekto skusenosti?
jahoszmsk
15.04.12,06:14
skôr ako sa pripojíš do studne, tak si daj urobiť rozbor vody alebo si niekde nájdi na nete aká je tam kvalitná voda...
jahoszmsk
15.04.12,06:15
Neoplatí sa Ti kúpiť dom v lepšom stave, ak nevieš čo koľko?
xxxpower2
15.04.12,06:48
No ono je najkrajsie,ye tam vsetko fungovalo,ale po smrti majitelky sa tam nastahoval jej brat asocialny a vsetko tam islo doprec...cize jednoduchsie asi bude pripojit sa hned na obecnu vodu a spravit aj rezervnu pripojku na studnu a casom ju sfunkcnit....
Xanti
15.04.12,06:56
Alebo na vodu zo studne napojiť WC, kúpelku - teplú vodu , kúrenie ... a na vodu z vodovodu napojiť studenú vodu na pitie.
jahoszmsk
15.04.12,07:38
Alebo na vodu zo studne napojiť WC, kúpelku - teplú vodu , kúrenie ... a na vodu z vodovodu napojiť studenú vodu na pitie.

presne tak, ak aj by boli náklady na domácu vodáreň cca 100€, tak tie by sa pri súčasnej cene za vodu určite vrátili skôr ako za rok.
akurát by bolo treba vyriešiť dodatočný rozvod vody po dome, ale keďže plánuješ prerábať dom plus plánuješ asi robiť aj niečo s vodovodom, tak tá "jedna rúra" naviac by Tvojmu rozpočtu určite nijako výrazne neublížila.
buchač
15.04.12,07:49
Alebo na vodu zo studne napojiť WC, kúpelku - teplú vodu , kúrenie ... a na vodu z vodovodu napojiť studenú vodu na pitie.
...mňa toto tiež čaká ....studňa by bola , rozvod do kúpelky je tiež nejaký ....aj Darling osadený ....

...hm , už len nejakého maníka ...netrúfam si pustiť sa do toho ...možno by bolo viac škôd ako osohu ....a vody som mal toť nedávno všade dosť , len v rozvodoch akosi nie ...
jahoszmsk
15.04.12,07:53
nebuť labuť, v dnešnej dobe, keď Ti stačí požičať si "zváračku" na plastové rúry a rúry na vodovod si kúpiš hocikde, aj si sám vysekáš do steny ak treba.
buchač
15.04.12,08:09
...jááááj .....nie na tie trubky som myslel .....tie mám nové , minulý rok som dával ...
...skôr ten Darling a samotná studňa mi vrásky robia ...
draik
15.04.12,08:10
V prvom rade si na obhliadku zoberte človeka, čo do stavby vidí. Rekonštrukcia má význam vtedy, ak je dom relatívne cenovo prijateľný, krov zdravý a stavba nevlhne. Aj tak Vás čaká kopa práce, vlastne výmena celého vnútra a sietí. Materiál si viete spočítať podľa cenníkov (bežne ešte dostanete z nich zľavu 20% prípadne viac podľa množstva odberu). Nezabúdajte na podlahu, ak nemá tepelnú izoláciu, rozvody elektriny tu už boli spomínané (husie krky tam asi nebudú, to by znamenalo nové omietky). Predpokladám, že so stavebnými prácami nejaké skúsenosti máte, inak by som svojpomoc neodporúčal - dlho to trvá a výsledok nemusí byť podľa predpokladov.
xxxpower2
15.04.12,08:48
No na obhliadke bol stavebny inzinier a preto viem v akom stave je strecha...a podobne....
jahoszmsk
15.04.12,09:24
aj ja som mal skúsenosť s ING... a u niektorých to pasuje: I Nadalej Glupy.
vladek21
16.04.12,10:31
najviac úniku tepla je cez okna. O to maľovanie, skus kúsok namaľovať s novou farbou ak sa ti nebude trhať stara maľovka tak môžeš maľovať. Ak sa bude odlupovať chytať na valec musíš oškrabať starú maľovku, natiahnuť lepidlo so sieťkou a okožovať, omaľovať.
vladek21
16.04.12,10:36
opravu strech za 300-400E ti asi nikdo nespravy
Indeed
16.04.12,10:43
Ja by som strechu celkom určite zhodil,

nechal by som len mury ,prip. ešte nejaké piliere by som dorobil ,

PODŠALOVAL by som, poviazal železo a dal vyliať betónovu DEKU vcelku /neskutočne by to tento dom spevnilo/

a na deke by som vybudoval krásné, obyvateľné , rozsiahlé podkrovie aj s množstvom odkladacích priestorov /v ostrych uhloch strechy/
draik
16.04.12,13:19
Ak by mala ísť strecha dole, tak sa to zrejme neoplatí. Holé múry sú pomerne malá časť rozpočtu, navyše by sa musela brať do úvahy súčasná dispozícia.