babicka1
14.04.12,19:05
Ahoj prosím vás chcela by som poradit čo mám urobit, kde čo vypat,ked sa mi nechce vypat notebook stále mi niečo inštaluje ani neviem čo ,kolkokrát to trvá aj vyše hodiny dakujem za radu
Vlado40
14.04.12,17:09
Možno že sú to iba aktualizácie windows,alebo píše niečo iné.
misoft
14.04.12,17:11
Ak ti to začalo robiť včera, prípadne dnes - sú to aktualizácie MS (aj mojej 3/4 to začalo). Stačí nechať bežať, NB sa buď sám vypne, alebo reštartuje po nainštalovaní aktualizácii. Tým, že to prerušíš, začína sa inštalácia od začiatku.
babicka1
14.04.12,17:19
neviem, ale mám ho iba jeden den od včera tam sa mi iba ukáže inštaluje sa,aj78 složiek tam bolo,ale neboli vypísané
misoft
14.04.12,17:27
No možno toľko "záplat" :D je potrebných doinštalovať.
Neboj sa - aj ja keď som kúpil mojej 3/4 nový NB, tak o pár dní (po aktivácii Windowsov) pri vypínaní naskočila inštalácia aktualizácii - tiež tam bolo inštaluje sa x zo 79 - takže som to nechal a NB sa potom sám vypol.
babicka1
14.04.12,17:36
No možno toľko "záplat" :D je potrebných doinštalovať.
Neboj sa - aj ja keď som kúpil mojej 3/4 nový NB, tak o pár dní (po aktivácii Windowsov) pri vypínaní naskočila inštalácia aktualizácii - tiež tam bolo inštaluje sa x zo 79 - takže som to nechal a NB sa potom sám vypol. to bude ono dakujem
Fero11
15.04.12,03:10
Tak uz aj ja som si nainstaloval Win7 (bol/aj som odporca) dostal som taky starsi NTB (nie celkom vykonovo najlepsi CPU- 1,8GHz a Ram 1GB) a zo srandy som tam dal win_7. NTB zapinam asi 1-2 krat za 2 tyzdne a tiez ma stvali tie aktualizacie, tak som ich jednoducho vypol (zapnes NTB na 10 min a kvoli aktualizaciam ho musis nechat bezat pol hodiny a viac :) ). Uz kvoli tomu su tie win_7 blbe (to ako keby si si kupil auto a furt by si bol v servise, lebo by nieco vylepsovali :) )

Kedze pises, ze mas ho len od vcera, tak ta to bude otravovat castejsie. Odporucam aktualizacie si vypnut a tak raz do tyzdna ak budes na PC robit nieco dlhsie, tak si ich zapni aby sa stiahli a nainstalovali (je aj viac alternativ, to si pozres v tom manazery, kde sa to nastavuje)
mecky
15.04.12,09:54
Kedze pises, ze mas ho len od vcera, tak ta to bude otravovat castejsie.
preco by to otravovalo castejsie? treba nechat prvykrat nainstalovat vsetky aktualizacie (moze to zabrat par hodin a restartov )
a potom uz neotravuje nic, microsoft vydava aktualizacie raz do mesiaca (druhy utorok)
misoft
15.04.12,09:59
No takto: inštalácie si vo Win7 OS stiahne v priebehu práce, pokúša sa ich nainštalovať. Niekedy sa to dá "pozastaviť" s tým, že pri vypínaní PC (NB) sa tieto inštalácie (stiahnuté) začnú inštalovať do OS (väčšinou aj tak potrebujú reštart). Výhoda v inštalovaní pri vypínaní PC (NB): nainštalujú sa (trvá to niekedy aj hodinu), no PC sa potom vypne. Následný štart je už s aktualizovanými opravami (predsa už sa štartuje znova).
BTW: nie je veľmi rozumné zanedbávať inštalovanie aktualizácií - prípadne ich zakazovať - OS je potom náchylný na rôzne "psie kusy".
BTW2: Ja som síce stále na XP, ale prichádzajúmi aktualizácie, ktoré OS stiahne, ale neinštaluje - čaká, až to povolím. Sťahovanie je na pozadí. Ak končím práci, vtedy dám inštalovať (šak aj tak už nerobím :D). A šlus - vypnem. Ďalšie spustenie je už aktualizované.
babicka1
15.04.12,17:06
mne sa teraz inštaluje SP3,ale to nechcem lebo tam mám SP2,dotyčný od ktorého mám počítač povedal,že aby som tam SP3 nedávala ,až ked mi niečo nepôjde ako má,
misoft
15.04.12,17:23
No práve! Pri SP2 síce bude fungovať, ale niečo nepôjde, možno práve to, čo SP3 upraví, aby to šlo.
babicka1
16.04.12,08:39
No práve! Pri SP2 síce bude fungovať, ale niečo nepôjde, možno práve to, čo SP3 upraví, aby to šlo.tak môžem nainštalovat aj SP3 ok.
misoft
16.04.12,10:46
OK!

No práve! Pri SP2 síce bude fungovať, ale niečo nepôjde, možno práve to, čo SP3 upraví, aby to šlo.
A možno práve "neprítomnosť" SP3 spôsobuje neustále sťahovanie aktualizácií. SP3 je Service Pack, kde sú už všetky opravy a aktualizácie zapracované.
jahoszmsk
16.04.12,13:58
stiahni SP3 priamo z microsoft, nainštaluj a reštartni, potom bude aktualizovať len priebežne.
misoft
16.04.12,15:08
A mnohokrát na pozadí.
nautil
17.04.12,08:13
Alebo, alebo, alebo to nie sú záplaty, nenapadlo ťa? Že by rootkit ?