PaterSVK
15.04.12,11:12
Dobrý deň,

mám 6 týždňové šteniatko a rád by som sa dozvedel ako ho správne stravovať.

Dávam mu granule Royal Canin starter.

Na obale je dávkovanie denne 30g granúl ráno a večer, ale takéto malé šteniatko by sa malo kŕmiť každé 2-3 hodiny. Robím dobre ak mu granule rozdeľujem na 5 častí po 6g každé 3 hodiny?

9:00 6g
12:00 6g
15:00 6g
18:00 6g
21:00 6g

Nebude psík hladný? nemám mu dávať viac granúl?
Ešte sa mi stáva že sa v noci zobudí a pobehuje a vyžaduje si pozornosť. Mám šteniatko kŕmiť aj v noci a venovať sa mu alebo to nie je?

Ďakujem za odpovede. Prípadne aj iné rady.
jahoszmsk
15.04.12,09:17
no šteniatko Yorkshira bude stále hladné, aj keď mu dáš 3násobok odporúčanej dávky, a pobehovať a štekať bude tiež, kým sa naučí na nejaký ten denný režim. a nech nemá prístup k oknu, v noci totiž bude stále štekať, až niekoho uvidí vonku.
PaterSVK
15.04.12,09:23
Nemôžem mu uškodiť že mu dám viac ako je odporúčana dávka? a v noci ho mám teda kŕmiť tiež?
arizona
15.04.12,10:18
lujza.j
15.04.12,10:32
Dobrý deň,

mám 6 týždňové šteniatko a rád by som sa dozvedel ako ho správne stravovať.

Dávam mu granule Royal Canin starter.

Na obale je dávkovanie denne 30g granúl ráno a večer, ale takéto malé šteniatko by sa malo kŕmiť každé 2-3 hodiny. Robím dobre ak mu granule rozdeľujem na 5 častí po 6g každé 3 hodiny?

9:00 6g
12:00 6g
15:00 6g
18:00 6g
21:00 6g

Nebude psík hladný? nemám mu dávať viac granúl?
Ešte sa mi stáva že sa v noci zobudí a pobehuje a vyžaduje si pozornosť. Mám šteniatko kŕmiť aj v noci a venovať sa mu alebo to nie je?

Ďakujem za odpovede. Prípadne aj iné rady.
dennú dávku mu rozdeľ na 3 dávky... tiež mám momentálne doma šteňa.... ked mu dáš viac bude mať hnačku tráviaci trakt to nestihne stráviť iba sa mu to preženie črevami a poserie sa.
jahoszmsk
15.04.12,10:33
nie je treba dávať mu viac ako je odporúčaná dávka, najlepšie je to rozdeliť na 2-3 dávky denne v rovnakom čase, pes sa prispôsobí.
v noci ho netreba kŕmiť vôbec. ešte musí mať dostatok čistej vody na pitie, hlavne teraz keď ide leto.
lujza.j
15.04.12,10:39
nie je treba dávať mu viac ako je odporúčaná dávka, najlepšie je to rozdeliť na 2-3 dávky denne v rovnakom čase, pes sa prispôsobí.
v noci ho netreba kŕmiť vôbec. ešte musí mať dostatok čistej vody na pitie, hlavne teraz keď ide leto.
ja dávam 06.00h 12.00h 18.00h, ale to je na každom ako si to načasuje.
alaya1
15.04.12,12:42
6 tyzdnovemu na 3 davky, to snad nie!!
alaya1
15.04.12,12:43
teda naozaj odbornik, preco mu radite, ked neviete, ako treba krmit 6 tyzdnoveho psa?? 2 krat denne?? Preboha, potom sa necudujte, ze ma peshotove travenie cely zivot.
alaya1
15.04.12,12:48
Prekvapuje ma, ze mas doma 6 tyzdnove stena- to malo byt este urcite u svojej mamky. NO, typujem, ze je bPP, tak sa ani necudujem.

Pri odbere steniatka si mal dostat pokyny od chovatela, ako a cim krmit psika, mal si dostat davku granul, niekto dava na mesiac, niekto viac. Steniatko sa nema nejako obmedzovat v krmeni, v miske ma mat stale dostatok granul v 6 tyzdnoch..Krmit ak chces uz pravidelne najskor od 8 tyzdna,tak minimalne 5 krat denne.Na granuliach mas odporucanu davku, neviem, cim krmis znacka granul,, psa odvaz na kuchynskej vahe a podla vahy psa si urci podla tabulky dennu davku. Tu rozdel minimalne do 5 davok. Bude sa ti to zdat velmi malo, no je to malinky pes. Vodu musi mat stale plnu misku. V noci sa pes nekrmi, a ze v noci je hore? Ved je to babatko, ked chodi po byte, zober ho a uloz do pelecha, on sa nauci, ze ma byt ticho. je velmi malicky.Take malicke steniatko dostava u chovatela este aj lyzicku pribinacika kazdy den, tvaroh a pod. uzitocne veci pre upevnenie kostry. Este upozornenie, psik nesmie sam chodit po schodoch!!
alaya1
15.04.12,12:50
6 tyzdenove pristup k oknu??-))
kopretinka
15.04.12,13:29
mimotemyno chudáci malí,ak ich kŕmite iba 2-3x denne :eek:
veď to je ešte bábätko,tak ho predsa nebudem trápiť hladom a čakať,kým nebude určená hodina...
lujza.j
15.04.12,16:16
Prekvapuje ma, ze mas doma 6 tyzdnove stena- to malo byt este urcite u svojej mamky. NO, typujem, ze je bPP, tak sa ani necudujem.

Pri odbere steniatka si mal dostat pokyny od chovatela, ako a cim krmit psika, mal si dostat davku granul, niekto dava na mesiac, niekto viac. Steniatko sa nema nejako obmedzovat v krmeni, v miske ma mat stale dostatok granul v 6 tyzdnoch..Krmit ak chces uz pravidelne najskor od 8 tyzdna,tak minimalne 5 krat denne.Na granuliach mas odporucanu davku, neviem, cim krmis znacka granul,, psa odvaz na kuchynskej vahe a podla vahy psa si urci podla tabulky dennu davku. Tu rozdel minimalne do 5 davok. Bude sa ti to zdat velmi malo, no je to malinky pes. Vodu musi mat stale plnu misku. V noci sa pes nekrmi, a ze v noci je hore? Ved je to babatko, ked chodi po byte, zober ho a uloz do pelecha, on sa nauci, ze ma byt ticho. je velmi malicky.Take malicke steniatko dostava u chovatela este aj lyzicku pribinacika kazdy den, tvaroh a pod. uzitocne veci pre upevnenie kostry. Este upozornenie, psik nesmie sam chodit po schodoch!!
značka uvedená v zadaní témy....na pytli je jasne napísané, aká dávka a koľko krát za deň....my ked sme brali pred tromi týždňami šteňa..,dostala som trochu granúl+jednu mačaciu konzervu+piškoty . dávkovanie hrsť granúl+lyžica wiskasu+10 piškót, s pokynom kŕmiť 4x za deň,toto som mu dávala len chvílku, doma ho čakala royalka..... veterinára som sa pýtala či mu môžem tak ako je uvedené na pytli dávať jesť 3x denne nenamietal....tak ako kde je problém...to ako si ho mám vykŕmiť ako takého medveďa? kolegov otec má chovnú stanicu čivám, žiadne námietky na moje stravovanie nemal.... mám znovu labradora, čiže "vysavač" jedol by vždy a stále keby som mu nasypala ....
lujza.j
15.04.12,16:17
tvoj názor....
anet
15.04.12,18:56
Šteniatká sa kŕmia granulkami 3 x denne. Granule sú ťažko stráviteľné a v žalúdku sa trávia cca 2 hodiny aj dlhšie.
Kŕmenie 5 x denne bolo zaužívané, keď sa kŕmilo rýchlejšie stráviteľnou potravou napr. mäsko s ryžou.
Ak by ste kŕmili granulami 5 x denne, šteňa by malo v podstate stále plné bruško.
Nie je vhodné kŕmiť mačacou stravou a tiež nie je vhodné často meniť zloženie potravy, poškodzuje to črevnú mikroflóru a spôsobuje žalúdočné problémy a hnačky.
lujza kŕmi dobre, akurát ja večer dávam o 19:00 hod. Namiesto olovrantu a desiaty im môžte dať nejakú maškrtku, ja dávam kúsok mäsa (napr. obvarený jazyk) nech si trošku trénujú žuvacie svaly a ohryzkávajú boliace ďasná, keďže im rastú mliečne zúbky.
6 týždňové šteňa má byť ešte pri matke, ale nie preto, že by matka ešte kojila. Väčšina súk odstavuje šteňatá už v tom 5 týždni, v 6 týždni sú už odstavené. Moja fena keď ju "otravujú" vyvrhne im natrávenú potravu a má pokoj :)
Väčšina chovateľských poriadkov zakazuje predaj šteniat pred ukončením 7 týždňa. Je to logické, štence sa prvý krát očkujú a čipujú v 6 týždni, 3-5 dní by sa nemali zaťažovať, cestovať (môže napr. nastať alergická reakcia na očkovanie, príp. čip).
No a je to aj obdobie hier so súrodencami, výchovy od matky a ostatných členov svorky atď.
andreaS
15.04.12,19:26
anet: lenze zabudas na faktor "mnozitel" kedy je odstavene stena pre neho financnou zatazou :( jemu je šum aj vyfuk daka socializacia a uz tym duplom daka instruktaz... poradte si samy... a ludia by takisto nemali kupovat 6 tyzdnoveho drobca...

a k tej strave... ja osobne by som royalkami nekrmila... zato ze su drahe, neznamena ze su kvalitne... to iste eukanuba... a strcit whiskas takemu malemu psovi je teda iny sok... 100x radsej BARF (surova strava) ako tie bordely typu pedigree a whiskas...
alaya1
15.04.12,19:40
Lujza, to nie je jej nazor, ale nazor chovatelov a veterinatňrov.2krat denne sa nema krmit ani dorastenec, ten 3krat, az od roka a viac sa ma ist na 2 krat- mohla by si si chybu aj priznat, nie?
alaya1
15.04.12,20:01
piskoty ako denna davka? To ti poradil chovatel psov s PP?Piskoty obsahuju bielu moku, ktora je pre psov nevhodna.
alaya1
15.04.12,20:02
staci si pozriet stranky chjovatelov YT, ako casto krmia 6 tyzdnove psy!.
alaya1
15.04.12,20:05
Stranka TOP chovatelky spolocenskeho plemena psov, male plemeno, ktore sa asi podla vas krmi inak, ako velke plemena.http://www.bichon-charnett.cz/bichon-frise-pece-o-stene.htm
alaya1
15.04.12,20:11
Mas pravdu, RC je humus, staci pozriet zlozenie, veterinari odporucaju pre dobry zisk z predaja.
anet
16.04.12,05:14
Nepýtal sa na názor ohľadne značky granúl, ale na kŕmenie.
PaterSVK
16.04.12,08:46
Ja som tiež dostal podobne pokyny a stále som v kontakte s chovateľom. Len mi išlo o názor a rady viacerých ktorý majú yorka alebo sa im venujú dlhodobo. Mne bolo tiež ľúto dávať mu len 2-3x denne preto som mu granule rozdelil na viac častí ale bál som sa
PaterSVK
16.04.12,08:46
mu nepoškodil tým aj trávenie. Dávam mu troška viac ako je denná dávka (rozdelená) 4x a 5 krát o 12:00 mu dávam kuracie mäsko alebo tvaroh. Nečakal som že tu vznikne taká búrlivá debata :) nebojte sa ja to moje kurátko mám veľmi rád.
PaterSVK
16.04.12,08:57
A ktoré granule by ste odporučili keď už?
anet
16.04.12,13:25
Úprimne, neviem. Už som kŕmila kadečím, naposledy do roku 2009 to bola 8 rokov Acana. Potom zmenili receptúru a psiská začali z nej hnačkovať. Teraz kŕmim Happy dog, zatiaľ som spokojná, majú široký výber krmív, kŕmim od nich aj morčacie konzervy.
alaya1
16.04.12,13:44
Pater, neviem, ci mas kontakt do Ciech su tam uzasne granule, volaju sa Magnusson, ale dobre su aj Orijen puppy, Acana je uz slaba, moji psy od toho hnackovali , chod na www.dogforum.sk, skupina yorkov, su tam chovatelia, co ti poradia presne na YT.
anet
16.04.12,13:46
Poznám úspešných chovateľov, čo odchovávajú na RC, aj na Eukanube ... môj názor je taký, že každý musí nájsť pre svoje zviera to čo mu vyhovuje. Ak je Vaše šteniatko zdravé, živé s peknou lesklou srsťou, prečo mu meniť krmivo na ktoré je zvyknuté.
alaya1
16.04.12,16:29
odporucam citat na vreci zlozenie granul. To o mnohom vapovie.