beYaTkA
15.04.12,12:24
Zdravim,,, chcela by som poprosit o radu: tlaciaren ( ak sa to vobec da nazvat tlaciarnou:) HP D2460) , pouzivam prilezitostne , este pred dvomi tyzdnami v pohode vytlacila par stran, a teraz nejde, svieti , v notebooku mi ju najde, ale akonahle dam tlacit dokument tak koniec, nevytlaci a pise ze POZASTAVENE! neviem co s tym, farba je,dokonca aj papier mam :D aj som ju nanovo nainstalovala,ale nic nepomohlo :( prosiiiiiiim o radu ,, dakujem kraaasne
jahoszmsk
15.04.12,10:26
zapni tlaciaren, a potom ju vytiahni zo zásuvky napájania na 30 sekúnd.
buchač
15.04.12,10:29
Zdravim,,, chcela by som poprosit o radu: tlaciaren ( ak sa to vobec da nazvat tlaciarnou:) HP D2460) , pouzivam prilezitostne , este pred dvomi tyzdnami v pohode vytlacila par stran, a teraz nejde, svieti , v notebooku mi ju najde, ale akonahle dam tlacit dokument tak koniec, nevytlaci a pise ze POZASTAVENE! neviem co s tym, farba je,dokonca aj papier mam :D aj som ju nanovo nainstalovala,ale nic nepomohlo :( prosiiiiiiim o radu ,, dakujem kraaasne
...mne sa tá moja občas tiež takto chová...

Skúšal som to alebo aj onô , nakoniec som došiel k poznaniu , že musím NTB vypnúť ....

Po znovuzapnutí tlačiareň funguje v pohode....

...skús aj Ty takto , nič za to nedáš ...keď nepôjde , čo už ???......ak áno , šak fasa .....no nie ??? ;)
beYaTkA
15.04.12,10:38
už som aj vypinala aj zapinala, aj NB aj tlaciaren, aj restartovala, no asi ma dovolenku :-)
jahoszmsk
15.04.12,10:40
ovladacie panely, tlaciarne, skus prepnut tlaciaren na Online, alebo Offline, alebo nastav ako predvolenu tlaciaren, alebo ju odinstaluj a znova naistaluj.
buchač
15.04.12,10:44
...tak vyhoď a kúp novú ...:-)
beYaTkA
15.04.12,10:56
ďakujem za rady,,, ale nič z toho nepomohlo,, :( teraz mi dokonca zacalo pisat ze cierna farba je nekompatibilna,, a je tam presne ta ktora tam ma byt a ktoru sme tam stale davali,,,, asi sa rozhodla ze uz ma toho so mnou dost,,,, ;) upllne opacna je ,,, wrrrrrrrrrrr
misoft
15.04.12,11:12
1) Nájdi si na nete ovládač (ak nemáš CD k tlačiarni) k uvedenej tlačiarni, ulož u seba.
2) Odinštaluj tlačiareň zo systému, prečisti registre, odpoj tlačiareň fyzicky od NB.
3) Nainštaluj ovládač k tlačiarni (postupuj podľa pokynov), až ťa OS vyzve k pripojeniu tlačiarne káblom fyzicky, vtedy tlačiareň pripoj.
Podmienkou je, že OS musí mať ako prvý v sebe daný ovládač, aby vedel s tlačiarňou komunikovať a vedel ju identifikovať. V prípade, že sa najskôr pripojí tlačiareň a nie je ovládač, OS pridelí defaultný ovládač (ktorý má v sebe), no a ten nemusí byť pre danú tlačiareň vhodný.
dobrava
20.07.12,11:28
Prosím pomôžte, mám takú starú kraksňu - tlačiareň HP F 2180, nikdy s ňou neboli problémy - od včera sa s ňou mordujem a neviem, ako na ňu. Keď dám pokyn na tlačenie - je všetko Ok - svieti tam, kde má - vytlačí - ale len čistý papier.
Už som ju naplnil až po okraj, nikde nič nebliká, normálne svieti, papier prebehne cez tlačiareň, ale vždy čistý?
Ako na ňu, starú kraksňu??? Súúrne, ďakujem.
misoft
20.07.12,13:26
Jedna možnosť - zaschnutý cartridge. Skús vybrať cartridge z tlačiarne a postav tlačovou hlavou na vlhkú hubku, aby zaschnutá farba povolila. Potom (ak máš takú možnosť) dať čistenie hlavy.