aglv
15.04.12,11:42
Dobrý deň.
Prosím o radu aké kvety by som mohla pestovať na otvorenom balkóne. Súšam všetko možné ale nič sa mi na ňom nedarí vypestovať. Je orientovaný na západ. Veľa slnka, veľa vlahy(samozrejme keď prší). Je veľký ale prázdny. Máte skúsenosti aké kvety by vydržali v takýchto podmienkach? Muškáty, petúnie, begónie som už vyskúšala.
lujza.j
15.04.12,09:48
Valcake
15.04.12,09:50
...je to balkón v bytovke?...begónie určite nie, lebo neznášajú slnko. My máme balkón tiež na západ a tiež som skúšala všeličo. Najviac sa osvedčili muškáty...ale potom sme zasklili, dali žalúzie aj tam, aby sme v byte nemali tak teplo. Ešte ma napadlo, čo tak ..aksamietnice?
aglv
15.04.12,09:53
Nie máme rodinný dom. Muškáty som mala ale po dažďoch mi zahrdzaveli listy a všetko odyšlo aj keď som ich pravidelne hnojila. Nepomohli ani kvetináče s dierami na dne.
KEJKA
15.04.12,10:05
a prečo nie niečo úžitkové? paradajky, papriky, čučoriedky - všetko má rado veľa slnka. Tiež bylinky,
Chce to veľké kochlíky, ale píšeš, že terasa či balkon je veľký. a v tieni veľkého kochlíka sa možno bude dariť aj nejakým ozdobným rastlinkám.T
Tiež čínska ruža má rada slnko.
Sadneš si ku kávičke, alebo ráno k chlebíku zobneš paradajku, mňam.
aglv
15.04.12,10:11
No to by sa mi pačilo, Zeleninku pestujeme na zahade ale možno by som mohla skúsiť.
Valcake
15.04.12,10:23
aglv
15.04.12,10:37
Pekné fotky ale ja mám fakt balkón kde niekje ni kúsok zastrešený takže potrebujem niečo čo vydrží na priamom slnku a daždi.
arizona
15.04.12,13:30
Pekné fotky ale ja mám fakt balkón kde niekje ni kúsok zastrešený takže potrebujem niečo čo vydrží na priamom slnku a daždi.
Skusala si napr. oleandre,datury a pod?

Mozes tam mat hociake kvety, co maju radi slnko. Podmienkou je, aby nestali vo vode po dazdoch. Tak im nedavaj misticku pod kvetinac ,aby voda mohla volne vytiect a prip. vodu z kvetinacov po dazdi vylej.;)
Ja mavam uz dlhe roky takto,volne na dvore v kvetinaci aj muskaty.
aglv
15.04.12,14:47
Anielske truby mám ale z toho slnka mi pusia pár listov aj to opadne a nekvitnú. Je to na prvom poschodí a keď som dala truby svokre na prízemie boli za ten rok obrovské a plno kvetov tak ani to tam nechce byť. Mištičky vylievam resp. keď veľmi prší nedávam. Najhorši keď príde víchrica alebo krúpy, to nemám šancu stihnúť nič zachrániť.
arizona
15.04.12,14:52
No, vichrica, ci krupobitie uskodi vsetkym kvetom, nie? Ja tiez pred burkou radsej poschovavam pod strechu.
Anjelske truby slnko vydrzia,ale potrebuju velmi vela vody.