Vladi87
15.04.12,12:37
Zdravím,

mám trocha "netradičný" problém. Robím s veľkým množstvom dát, ktoré sa dajú zobraziť v kontingenčnej tabuľke (jedná sa o XY dáta). Problém však je, že softvér s ktorým pracujem vie dáta vypluť len vo vektorovom zápise. Takáto vektorová tabuľka skladajúca sa z troch stĺpcov (X,Y a dáta) má však 8 miliónov riadkov.

Potreboval by som ju zapísať v kontingenčnej tabuľke. Do Excelu sa ale importovať nedá (2007 má maximálne cca 1 000 000 riadkov) a Access sa tiež tvári, že tieto dáta neimportuje.

Neviete mi niekto poradiť, kam s týmto množstvom dát, aby som ich mohol transformovať do kontingenčnej tabuľky? Ako kontingenčná tabuľka by mala rozmer 3000x3000 čo je pre viaceré programy oveľa prijateľnejšie, ako 3x8 000 000.

Vďaka
monchi
15.04.12,10:46
PowerPivot ( co je addin Excelu, ten ma obmedzenie len velkostou pamate) ale len v excel 2010, alebo naliat tie data do SQL databazy a tu pouzit ako zdroj pre pivot tabulku. /M
Vladi87
15.04.12,10:50
Dáta mám uložené v CSVčku a Pivot tabulka (keď dám externé údaje) v E2007ke mi vypíše vlastne to isté, ako keby som tie dáta importoval cez import. Ale SQL som neskúšal, to je pravda. dík za tip