jackjack511
16.04.12,12:49
Dobrý deň. Asi v marci (keď som ho dal preč zo zimovania) som ho musel ostrihať, lebo keď bol v kvetinárstve, Bol dosť malý a ani jeden konár rovný. Najprv som ho nechcel brať ale je to môj prvý citrus a ja som nemohol odolať. Mal dve ešte zelené citróni a 7 listov :(. Keď som ho dal na parapetu Južného okna, čo je najslnečnejšie začal rašiť. Mal veľmi veľa púkov. Urobil 20 listov a potom mu všetky púky zoschli a opadali. (Viem prečo, lebo už to je veľa k pomeru čo mal minulý rok a nechcel sa vysilovať) Nerástol asi 2-3 týždňe. Teraz sa mi zdá, že bude zase rásť. 15. Mája ho dam na balkom (smerom na západ). Bude tam aj:

- Musa Cavensish
- Musa Basjoo
- Euphorbia milli
- Aloe muccalata
- Gastéria 2x
- Ten citronovník
+ ešte asi muškáti.

Takže tam tam aj vlhkosť a teplota bude trošku väčšia. Plánujem ho tam mať od 15.5.2012 do 15.9.2012 (alebo do prvých mrazov(nočných)) Takže cca. 4 mesiace. Budem ho musieť polievať (aj ostatné) každý deň (večer) lebo by mohli vyschnúť. Hnojim ho každú stredu hnojivom na citrusy. Môj citrónik nemá veľmi rád rosenie. Polievam ho daždovou vodou.

Moja otázka je:
Môže my zakvitnúť citrónik, keď som ho strihal? Ja som dosť netrpezlivý. Lebo chcem ovoňať a vidieť kvety. Chcem zistiť ako bude kvitnúť a či mu budem musieť ostríhať niektoré kvety. Keby mal mať plody, nechám mu (podľa aktuálneho počtu listov: 20) 1 plod. Keď urobí napr. 41 tak dve plody.

Ďakujem všetkým za odpoveď.

+ pridavám jeho fotku, tá roleta nie je vždy zatiahnutá, len vadilo slnko pri fotení :)
arizona
16.04.12,11:48
jackjack511
16.04.12,11:49
... Ja ich viem prestovať len má zaujíma či mi vykvitne po strihaní :rolleyes: