LesnáVíla
16.04.12,14:39
Ahoj všetkým.
Chcela by som založiť záhradné jazierko, zaujímalo by ma či musím dodržiavať nejakú vzdialenosť od susedovho domu. Hranica pozemku je stena susedovho domu. A ešte taká otázka, považuje sa jazierko za stavbu alebo nie ? problém je ten že vhodná poloha pre jazierko by bola práve pri susedovom dome.
Ďakujem za odpovede.
bubkoch
16.04.12,12:48
LesnáVíla
16.04.12,12:53
Google poznám ...nenašla som tam odpoveď , preto píšem sem keďže je to "porada". Možno niekto riešil podobnú situáciu alebo vie odpoveď.
pepsikova
16.04.12,13:19
..ale nemusíš hneď oceňovať neužitočným, ak ti rada nespadne z neba...
arizona
16.04.12,13:21
Tebe by sa pacilo mat susedove jazierko vedla domu???:confused:

...hoci si jazierka ludia na zahrade bezne bez ohlasenia,nakolko sa to susedovi vzhladom na blizkost k jehoo domu nemusi pozdavat,je lepsie ak si vopred zistite, ci to susedom nebude vadit,ci nebudu mat neskor namietky :
Pri stavbe jazierka mnoho ľudí rieši problém, ako majú postupovať v zmysle zákona. Stavebný zákon definuje drobné stavby ako stavby so stavebnou plochou menšou ako 25 m². Pre podzemné stavby, akými sú aj jazierka, platí aj druhé kritérium. Podzemné stavby nesmú byť hlbšie ako 3 metre.Stavbu jazierka je teda nutné riešiť ako iné drobné stavby, a to ich ohlásením. Tento proces je nutné uskutočniť na najbližšom stavebnom úrade. Tam je potrebné vyplniť žiadosť o drobnú stavbu. K tejto žiadosti sa prikladá list vlastníctva a schematický nákres. Jazierko si majiteľ nehnuteľnosti môže zhotoviť svojpomocne, musí však zabezpečiť odborný dozor.
http://stavebnecentrum.sk/stavba-jazierka/
LesnáVíla
16.04.12,14:05
ďakujem Arizona za odpoveď. Presne na toto som bola zvedavá :-)