Chuannna
17.04.12,17:01
Prosím opíšte mi prácu serviného poradcu v Tatra banke, je to ozaj také strašné ako čítam, nikto nie je spokojný? vybrali ma ale trošku sa desím..Taktiež výška fixného a akú môžem predpokladať variabilnú zložku, viem že je to individuálne ale taký priemer. Predaj produktov je tanovený reálne, nie sú tým problémy, že ich zamestnanec nevie predať?
mariocka1103
17.04.12,17:03
Ja som pracovala ako servisný poradca v TB cca 3roky. Bola to práca náročná ale časom som si zvykla dokonca som niekedy bola aj rada že mám takú prácu. A len na margo - keď som videla koľko Eur prišlo na účet jednej našej klientke učiteľke a porovnala som to so svojím platom bola som spokojná. A to dotyčná pani pracovala v školstve niečo cez 20 rokov. Odporučila by som ti to vyskúšať a keď sa ti tá praca nebude páčiť jednoducho v skúšobnej dobe odídeš.
Čo sa týka mzdy samotnej fix sa ti každý rok bude zvyšovať, a pohyblivá časť bude závisieť od tvojej aktivity. Ale rozhodne je to zaujímavé. Vyskúšaj , uvidíš.
misomiso
17.04.12,17:09
Servisny poradca, to su tie damy, ktore cloveku zavolaju prave v momente, ked mu donesu jedlo iba preto, "ci nieco nepotrebuje - mame pre vas predschvaleny uver... a tak"?
mariocka1103
17.04.12,17:17
To sú dámy, ktoré si robia svoju prácu, ako ktokoľvek iný.
Stefan2005
17.04.12,17:18
Servisny poradca, to su tie damy, ktore cloveku zavolaju prave v momente, ked mu donesu jedlo iba preto, "ci nieco nepotrebuje - mame pre vas predschvaleny uver... a tak"?

áno, to sú tie dámy - ich mzda závisí, ako písala mariocka, od ich aktivity - teda aby ti volali, ponúkali :). Pretože väčšinou majú pridelenú určitú klientelu, pri jednom takomto nevhodnom telefonáte som ukončil rozhovor s prosbou - poznamenajte si pri mojom účte, že si neprajem byť kontaktovaný s telefonom vo veci komerčných ponúk banky - ak predsa budú volať, zmením banku... pomohlo to...
Chuannna
17.04.12,18:44
Len ide o to, že som dlho hľadala prácu a teraz mám dve ponuky, obe začínajú od 1.5, takže si ani nemôžem nič vyskúšať :( A mám zadaný určitý počet produktov banky, ktoré musím predať? a keď sa nepredajú je zle? niečo také som počula
misomiso
19.04.12,11:53
áno, to sú tie dámy - ich mzda závisí, ako písala mariocka, od ich aktivity - teda aby ti volali, ponúkali :). Pretože väčšinou majú pridelenú určitú klientelu, pri jednom takomto nevhodnom telefonáte som ukončil rozhovor s prosbou - poznamenajte si pri mojom účte, že si neprajem byť kontaktovaný s telefonom vo veci komerčných ponúk banky - ak predsa budú volať, zmením banku... pomohlo to...

Mne by v podstate nevadilo, ak by ma kontaktovali, pokial by mi mali skutocne co ponuknut. Specialne u TB je problem uplne inde. TB ma problem s posudzovanim rizika, navyse na pobockach nemaju ziadne kompetencie.

Potom vznika taka vrazedna kombinacie, ktora kienta jedine tak vytoci. Pobocka, alebo poradca nieco ponukne, klient beha dni a tyzdne stale s novymi papiermi a potvrdeniami do banky a nakoniec sa dozvie, ze to nejde (medzitym este zaplati Tatra Banke poplatok, napriklad ze ziadost o HU).

Potom opat niekto vola, opat sa uraduje, opat to nejde. Mne uz dokonca vyvolava sama riaditelka pobocky, aby som sa za nou zastavil, ze mo chcu nieco ponuknut. Nemam preco. Leasing mame v inej banke (v TB to neslo), splacame bez problemov. Dva HU som mal v inej banke, pretoze podla TB som nebol dost bonitny klient. Nakoniec som tej inej banke oba HU vyplatil predcasne. Ak potrebujem pozicat (momentalne nepotrebujem) tak to ma TB naucila, ze je najlepsie zavolat kamaratom. Pokial je to na par dni, tak to zvykne byt bez uroku (flaska), pokial je to na dlhsie, tak sa dohodne nejaky obojstranne vyhodny, alebo aspon akceptovatelny urok, povedzme 6%. Bez akehokolvek papierovania, v najhorsom pripade jeden papier napisany na pockanie bez notara.

Tomuto ziadna banka nedokaze konkurovat, TB uz vobec nie. A pritom to boli prave oni, ktori ma takto vycvicili a zvysili mi financnu gramotnost. Kedze u nich som bol iba stratovy a vysledok nikde, tak som musel do inych bank a ku kamaratom.

Teraz, ked nam na ucet zacali chodit peniaze, tak vyvolavaju, ci nechceme pozicat. Uplne na hlavu... Samozrejme aj investovanie ponukaju. No ano, obcas aj investujem ale nie u nich, pretoze to by som bol z hladiska inflacie v hlbokom minuse.

Takze preo ja osobne, ak by som mal aj robit poradcu, tak nie v TB. Ja osobne rad ponukam dobre produkty a nie take, ktore ludom iba strpcuju zivot.
Stanislav 1975
19.04.12,11:58
mňa raz TB dojala, že mi volali že mám predschválený úver ale keď som tam prišiel a začal vypisovať haldu papierov a ten ich slávny finančný roentgen, tak som sa zobral, a odišiel a ten ich rtg som vonku hodil do koša...-to je ten dotazník čo to vypisuje ako na výsledku z rtg...
Indeed
19.04.12,12:15
Su sprostí v TB, hlavne tým ako tlačili klientom IB

jednoducho je tu konzervatívna skupina klientov, čo prídu vybaviť veci na pobočke...
misomiso
19.04.12,12:18
No ta moznost vybavovat na pobockach urcite este ostala zachovana, ina vec je, ze za tieto sluzby si banka necha viac zaplatit, lebo musi platit ludi.

Lenze aj tych "poradcov" musi platit, ked uz je tu o nich rec, a ak je vysledok ich prace iba, ze sa klient nastve, take je to dost mizerna strategia...
Indeed
19.04.12,12:23
mna TB sklamala, tak som prešiel do VUB, ale poškulujem po ČSOB...
Indeed
19.04.12,12:35
Inak ,nevie niekto bližšie o tej zvýhodnenej požičke od UniCreditBanka za 9% ?????

Čím sa treba preukázať a aký je POSTUP schvaľovania ?
Ján Klenotič
13.10.15,08:09
AHoj
kn-alka
13.10.15,08:26
aj tebe ahoj, ale tu nie si na pokeci
Ján Klenotič
13.10.15,08:28
Daj si pokoj s UniCredit...Aj v najlacnejšej pôžičke majú skryté poplatky, ja som si chcel refinanvovať a vyšla mi ešte vyššia splátka pri nižšom úroku. Nemá to logiku a tetka pri okienku nič nevie. :)
kn-alka
13.10.15,08:29
reaguješ na 3 roky starú tému !!!!
Ján Klenotič
13.10.15,08:30
Ahoj, ja ja idem do 2.kola do Tatra banky a chcel by som nejaké info. Počul som veľa...
A neviem sa rozhodnúť.