jaja154
17.04.12,19:22
Dobrý večer chcela by som sa opýtať: pri rekonštrukcii strechy by sme chceli urobyť nový polystirénbetonový poter na trámový strop. Je potrebné dať pod poter aj fóliu ak áno tak akú?
Ďakujem
ciners
17.04.12,18:10
Nejake divne riesenie....
Dajte na to nieco lahke, nie 50 rocny strop pritazovat.
petermikuláš
18.04.12,08:44
Ja to robím presne opačne. Tiež mám na 50 ročnom dome trámové stropy a rekonštruujem tak, že sa snažím ich čo najviac odľahčiť. Na časti stropu bola na hornom záklope voľne sypaná škvára, na časti tvrdená škára, nad dvoma izbami hlina asi 7 cm. Neplnila svoj účel lebo bola popraskaná a neizolovala. Všetko z vrchu som dal preč /hlina, škvára/, vrchný záklop očistil, otvoril, medzi trámami rovnako zbytky prepadanej škváry a hliny všetko vyčistil, vyzametal, záklop dal naspäť /dosky boli zdravé/ a tak som získal 1. čisté priestory medzi trámami a doskovými záklopmi - tam idem nafúkať ľahkú izoláciu /celulózu 18 cm/ a na vrch dosiek ešte cca 7-10 cm izolácie.
Strop sa vyčistí, zateplí a hlavne neuveriteľne odľahčí. Viem o čom píšem lebo si čerstvo spomínam na tony tej hliny a škváry ktorú som povynášal z toho stropu. Niekde čo som len tak zbežne ohhadol to bolo len nad jednou izbou aj takmer 2 tony. 2. stropy som výrazne odľahčil.