macka11111
18.04.12,14:14
Dobrý deň, snažila som sa nájsť článok a vyrážkach, ale zatiaľ je to neúspešne. Možno ste podobný problém riešili dávnejšie. Ide o to, že som si v nemenovanom markete kúpila nové spodné prádlo ˇ- nakoľko sa mi veľmi páčilo.(Predtým som si spodné prádlo kupovala len v špecializovaných obchodíkoch). Nové prádlo som oprala a začala nosiť. Pod nosení podprsenky som sa po 3 dňoch vyhádzala po celom chrbte, bruchu aj hrudníku. Všetci mi hovoria, že to je asi od dákeho jedla, ale ja som si istá, že asi nie, nakoľko som jedlo nemenila a stále jem, čo inokedy. Je to po nosení. Myslíte si, že treba tomu čas a vyrážky zmiznú samé, alebo je potrebná návšetva dermatológa? Začala som užívať už druhý deň fenistil. Vopred Vám všetkým ďakujem za odpoveď. Marcela
Indeed
18.04.12,12:24
Všimni si zloženie výrobku na etikete. Ak je tam viac ako 40 % PES tak to zahoď.
pepsikova
18.04.12,12:25
...píšeš, že si prádlo oprala pred prvým oblečením..tak vyrážky nemusia byť od toho..leb aj prádlo zo značkových obchodov sa apretuje pred skladovaním tak, ako aj to, čo dodávajú do marketov...a vyhádzala by si sa hneď v ten deň, prípadne ráno, nie po troch dňoch nosenia-čo teda, nenosíš jedno prádlo 3dni...ak vylučuješ, že vyrážky sú zo stravy, )aj z nejakej zložky zo stravy)môže byť príčina nejaká viróza, treba dermatologa...(fenistil nie je liek na všetko)
Dáša_
18.04.12,12:43
ak sa jedná o podprsenku, môže ísť o reakciu na háčik, teda na kov, z ktorého je urobený
lujza.j
18.04.12,13:54
ak sa jedná o podprsenku, môže ísť o reakciu na háčik, teda na kov, z ktorého je urobený
alebo môže byť zle "vypláchaná"....
macka11111
18.04.12,17:08
V zložení je napísané: 90 % polyamid a 10% elastan.
macka11111
18.04.12,17:09
No takto, ja som začala byť asi vyhádzaná skorej, len to boli možno štyri alebo päť vyrážok, tak som si to nevšímala, ale na tretí deň už to bol celý chrbát a postupne hrudník a teraz brucho...
pepsikova
18.04.12,19:46
No takto, ja som začala byť asi vyhádzaná skorej, len to boli možno štyri alebo päť vyrážok, tak som si to nevšímala, ale na tretí deň už to bol celý chrbát a postupne hrudník a teraz brucho.....

..to nebude od prádla, radšej choď k lekárovi, môže to byť koprivka-reakcia napríklad na novú zeleninu, prípadne neumyté jablko, hocičo..
Katarina
18.04.12,20:02
nezačala si užívať náhodou nový liek, ktorý v kombinácii s už užívanými vyvolal alergiu........mne sa to konkrétne stalo, bola som vyhádzaná na tých istých miestach ktoré opisuješ..