fo1122
18.04.12,19:43
Vedel by mi niekto poradiť ohľadne životného poistenia? Uzatvoril som si poistenie a platil som ho asi 4 mesiace. Potom som ho prestal platiť, prišiel som nato že je zle, a už ma poistenie viac ako rok, čo ho neplatím. Niekedy to bolo tak, že po roku neplatenia Vám ju poisťovňa zrušila automaticky z dôvodu neplatenia. Nevie mi niekto poradiť, či to ešte tak platí a ak nie čo s poistkou ďalej? Nemám o ňu záujem lebo je pre mňa nevýhodná. Ďakujem za reakcie.
Laruska
18.04.12,17:51
Keď raz uzatvoríš životné poistenie, tak zrušiť sa nedá len tak, že prestaneš platiť. Myslím si, že je potrebné najmenej šesť týždnov pred výročím poistky (deň, ku ktorému bolo uzatvorené) doručiť poisťovni výpoveď poistky.
Xanti
18.04.12,18:01
Vedel by mi niekto poradiť ohľadne životného poistenia? Uzatvoril som si poistenie a platil som ho asi 4 mesiace. Potom som ho prestal platiť, prišiel som nato že je zle, a už ma poistenie viac ako rok, čo ho neplatím. Niekedy to bolo tak, že po roku neplatenia Vám ju poisťovňa zrušila automaticky z dôvodu neplatenia. Nevie mi niekto poradiť, či to ešte tak platí a ak nie čo s poistkou ďalej? Nemám o ňu záujem lebo je pre mňa nevýhodná. Ďakujem za reakcie.

Pekne si si zavaril,
no nič pošli výpoved poisťovni, ona ťa vyzve aby si uhradil tie zvyšné splátky poistného čo si im dlžný. Ak neuhradíš pošlú na teba exekútora, a výjde ťa to oveľa drahšie.
bubkoch
18.04.12,18:04
Keď raz uzatvoríš životné poistenie, tak zrušiť sa nedá len tak, že prestaneš platiť. Myslím si, že je potrebné najmenej šesť týždnov pred výročím poistky (deň, ku ktorému bolo uzatvorené) doručiť poisťovni výpoveď poistky.

tak nemysli a studuj, nie je to tak ...
vypoved mozes podat kedykolvek, ale najneskor 6T pred koncom poistneho obdobia ... cize to moze byt aj ku koncu mesiaca, stvroka alebo polroka, podla toho ako plati poistne

tym ze neplati bez toho aby dal vypoved si len zaraba na velky pruser, ked sa mu raz poistovna ozve
220870
18.04.12,18:30
Životné poistenie končí aj nezaplatením poistného.Poisťovňa od neho nemôže vymáhať dlžné poistné za životnú poistku .
myara
18.04.12,18:35
Životné poistenie končí aj nezaplatením poistného.Poisťovňa od neho nemôže vymáhať dlžné poistné za životnú poistku .

ono je to tak, ze kym poistenie zanikne, tak musi uplynut odkladna lehota, podla Obcianskeho zakonnika je to mesiac, su vsak poistovne, ktore ju predlzuju o dalsi mesiac, a za toto obdobie si poistovna moze vymahat dlzne poistne, je to preto, lebo ho kryli pocas tejto doby
bubkoch
18.04.12,18:44
Životné poistenie končí aj nezaplatením poistného.Poisťovňa od neho nemôže vymáhať dlžné poistné za životnú poistku .

aj ty si najskor zisti fakty pred tym nez zacnes zavádzat ludi nezmyslami ...

OZ hovori jasne:
(2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy. Výzva poisťovateľa obsahuje upozornenie, že poistenie zanikne, ak nebude zaplatené. To isté platí, ak bola zaplatená len časť poistného.

cize nezanika automaticky, ale az ked poistovatel vyzve na zaplatnie dlzneho poistneho a uplynie lehota ... dovtedy poistenie trva a dlzne poistne sa nabaluje
bubkoch
18.04.12,18:47
ono je to tak, ze kym poistenie zanikne, tak musi uplynut odkladna lehota, podla Obcianskeho zakonnika je to mesiac, su vsak poistovne, ktore ju predlzuju o dalsi mesiac, a za toto obdobie si poistovna moze vymahat dlzne poistne, je to preto, lebo ho kryli pocas tejto doby

tá 1-mesacna lehota zacina plynut az odo dna dorucenia vyzvy poistovne, nie odo dna nezaplatenia poistneho
Katy a R
18.04.12,18:50
Životné poistenie končí aj nezaplatením poistného.Poisťovňa od neho nemôže vymáhať dlžné poistné za životnú poistku .
toto ani zo srandy mu neraď... veď nejde o zaplatenie prvej splátky poistného !!!

.. no už to tu je ;) - inak kľudne sa môže stať, že poisťovňa vyzve o 5 rokov (možno prehnané)!!! Ona sa nemá prečo ponáhľať!

ešte doplním ... treba čítať všeobecné poistné podmienky a zmluvné dojednania - tam je presne napísané !
myara
18.04.12,18:59
tá 1-mesacna lehota zacina plynut az odo dna dorucenia vyzvy poistovne, nie odo dna nezaplatenia poistneho

a ked poistovna dorucuje vyzvu ako obycajnu zasielku, ako vie, kedy bola dorucena? nijako, a preto to radsej predlzia o mesiac, a poistenie zanikne uplynutim 2-mesacnej lehoty
bubkoch
18.04.12,19:04
a ked poistovna dorucuje vyzvu ako obycajnu zasielku, ako vie, kedy bola dorucena? nijako, a preto to radsej predlzia o mesiac, a poistenie zanikne uplynutim 2-mesacnej lehoty

vyzvy posiela poistovna dopoucene ...
ale ide o to ze poistovna nemusi ziadnu vyzvu poslat trebars aj 3 roky a za ten cas moze cakat ci poisteny nezacne platit ... a potom moze naraz vymahat poistne za tie 3 roky ... ak uz raz posle vyzvu, musi poistenie zaniknut pre neplatenie do mesiaca (ak nezanikne a ty dalej neplatis, dlzne poistne uz po tom mesiaci nerastie), ale pokial ju neposle, poistenie trva a dlzne poistne rastie
myara
18.04.12,19:06
vyzvy posiela poistovna dopoucene ...
ale ide o to ze poistovna nemusi ziadnu vyzvu poslat trebars aj 3 roky a za ten cas moze cakat ci poisteny nezacne platit ... a potom moze naraz vymahat poistne za tie 3 roky ... ak uz raz posle vyzvu, musi poistenie zaniknut pre neplatenie do mesiaca (ak nezanikne a ty dalej neplatis, dlzne poistne uz po tom mesiaci nerastie), ale pokial ju neposle, poistenie trva a dlzne poistne rastie

viem na 100% ze sa to doporucene neposiela, volakedy sa to robilo, hlavne ked sa skratila odkladna lehota zo 6 mesiacov na 1, ale casom sa od toho upustilo, lebo je to nakladne
bubkoch
18.04.12,19:13
viem na 100% ze sa to doporucene neposiela, volakedy sa to robilo, hlavne ked sa skratila odkladna lehota zo 6 mesiacov na 1, ale casom sa od toho upustilo, lebo je to nakladne

no na 100% viem ze QBE posiela doporucene, Allianz posiela SMSky :-)
ale pripad zadavatela je skor vynimocny, poistovne nemaju zaujem navysovat si dlzne poistne a riesia to vacsinov hned, uz par dni po splatnosti
Paula
18.04.12,19:14
Pre ktorúže poisťovňu pracuješ?
fo1122
28.04.12,19:24
A teraz mam teda ako postupovať? Už prešlo 10mesiacov od zaplatenia posledneho poistneho a odvtedy mi neprisiel ziadny list od poistovne. Ja nebyvam doma takze ak nedosiel doporucene je mozne ze mi ho niekto zo schranky vzal. Ale neviem o ziadnom liste z poistovne. Mam teda poslat vypoved? Alebo to nechat tak a cakat na reakciu poistovne?
myara
28.04.12,19:29
A teraz mam teda ako postupovať? Už prešlo 10mesiacov od zaplatenia posledneho poistneho a odvtedy mi neprisiel ziadny list od poistovne. Ja nebyvam doma takze ak nedosiel doporucene je mozne ze mi ho niekto zo schranky vzal. Ale neviem o ziadnom liste z poistovne. Mam teda poslat vypoved? Alebo to nechat tak a cakat na reakciu poistovne?

urcite necakaj, a posli vypoved, ved takto sa ti len znasobuje dlzne poistne, ak poistka stale nezanikla
Laruska
29.04.12,10:39
Určite pošli výpoveď, lebo poistenie stále trvá.
MatoB
29.04.12,11:18
Od ZP mozes bez dovodu, pokut, nahrad a poplatkov do 30 dni od zalozenia ZP odstupit (v tomto pripade ti poistovna peniaze vrati) a do 2 mesiacov od zalozenia positneho mozes ZP vypovedat. Inak ako bolo uz vyssie uvedene 6 tyzdnov pred ukoncenim poistneho obdobia.
Ak mas neuhradene poistne, poistovna to bude od teba vymahat aj napriek tomu, ze ti zaniklo. Zanika po 3 mesiacoch neplatenia poistneho. Ten cas, ktory bola poistka aktivna, musi byt uhradeny - bol si totizto normalne poisteny.
fo1122
01.11.12,14:01
Ako ste mi poradili zaslal som do poistovne list o zrusenie zmluvy a oni mi nato odpisali, ze zmluva zanikla v novembri 2011 a ze tam mam dlh 280Eur. Poslal som dalsi list doporucene o zrusenie dlhu, kedze uz preslo par mesiacov od zrusenia, ale od maja odkedy mi prisla vypoved mi nic nedoslo z poistovne ani odpoved na moj list. Ak si vezmem ze v novembri bude rok od zrusenia poistky mozu to este odo mna vymahat po takej dobe? Dakujem.