Mirkaska
18.04.12,21:22
Zdravím, chcem sa opýtať na dorobenie zvodov bleskozvodu. Do základov som dal pásovinu, ktorá je vyvedená v dvoch protiľahlých rohoch. Na pásovinu budú pripojené zvody. Chcem dorobiť ešte dva zvody v zostávajúcich rohoch. Na pásovinu sa už nedokážem napojiť, ale chcel by som to urobiť takto: Zvediem drôt v FXP 32 do krabice a z krabice na tri pospájané tyče zabité do zeme. Na protiľahlej strane podobne, len namiesto tyčí by som dal platňu. Asi by sa mali zvody pospájať, ale urobil by som veľkú chybu, keby som ich nepospájal ? Ďakujem
Mirkaska
18.04.12,19:25
Zdravím, chcem sa opýtať na dorobenie zvodov bleskozvodu. Do základov som dal pásovinu, ktorá je vyvedená v dvoch protiľahlých rohoch. Na pásovinu budú pripojené zvody. Chcem dorobiť ešte dva zvody v zostávajúcich rohoch. Na pásovinu sa už nedokážem napojiť, ale chcel by som to urobiť takto: Zvediem drôt v FXP 32 do krabice a z krabice na tri pospájané tyče zabité do zeme. Na protiľahlej strane podobne, len namiesto tyčí by som dal platňu. Asi by sa mali zvody pospájať, ale urobil by som veľkú chybu, keby som ich nepospájal ? Ďakujem.
tictac7
18.04.12,19:34
....a prečo behom troch minút dve rovnaké témy?! :mad:

http://www.porada.sk/t192697-zvody.html
Mirkaska
18.04.12,19:40
....a prečo behom troch minút dve rovnaké témy?! :mad:

http://www.porada.sk/t192697-zvody.html

chybička se vloudila
vladoziak
19.04.12,06:41
Zdravím, chcem sa opýtať na dorobenie zvodov bleskozvodu. Do základov som dal pásovinu, ktorá je vyvedená v dvoch protiľahlých rohoch. Na pásovinu budú pripojené zvody. Chcem dorobiť ešte dva zvody v zostávajúcich rohoch. Na pásovinu sa už nedokážem napojiť, ale chcel by som to urobiť takto: Zvediem drôt v FXP 32 do krabice a z krabice na tri pospájané tyče zabité do zeme. Na protiľahlej strane podobne, len namiesto tyčí by som dal platňu. Asi by sa mali zvody pospájať, ale urobil by som veľkú chybu, keby som ich nepospájal ? Ďakujem

No takto by som to bez konzultacie s odbornikom neskusal,taketo pokusy sa robia pri veciach co neohrozuju zivot a majetok,to je BLESKOZVOD nie trativod
Mirkaska
19.04.12,18:27
No takto by som to bez konzultacie s odbornikom neskusal,taketo pokusy sa robia pri veciach co neohrozuju zivot a majetok,to je BLESKOZVOD nie trativod


čo ak ti jeden odborník povie to a druhý niečo iné? Myslíš, že sem nemôže prísť žiaden odborník? Ak by mi niekto niečo radil, chcel by som vedieť aj prečo mi to radí. Čo myslíš, načo je táto porada a prečo sa tak volá? Veď predsa sa tu radia aj odborníci a nemusí to byť len v sekcii stavba. Nemusíš sa báť, že si nechám radiť od murára. Pravdupovediac som aj očakával odpovede tvojho a tictacovho typu, ale skúsil som to. Ináč ďakujem, že si mi poradil, že robím BLESKOZVOD a nie trativod. Toto mi fakt nedošlo, ešte raz ďakujem.
fetya
19.04.12,18:47
pockaj na tienika, on tomu rozumie a velmi rad poradi.
Mirkaska
19.04.12,18:54
pockaj na tienika, on tomu rozumie a velmi rad poradi.

jasné, na tienika čakám aj na ostavbe.sk
tienik
19.04.12,20:28
Ahoj,

odpisal som Ti na ostavbe, neviem ci ma zmysel sa opakovat :-) pozri tam.