Brano Orgonik
19.04.12,09:42
Mate niekto skusenosti alebo lepsie informacie o pestovani sukulentov miesto travy? Viac krat som to nasiel na internete ako alternativu travnika pri specifickych podmienkach, ale nikde to nebolo podrobnejsie opisane.
jahoszmsk
19.04.12,15:34
ako sa dajú pestovať na slovenskej záhradke pod holým nebom suchomilné rastliny namiesto trávy?
arizona
19.04.12,15:36
Este som nepocula o travniku zo sukulentov,ani si to neviem predstavit...:confused:
jahoszmsk
19.04.12,15:51
arizona
19.04.12,16:21
usmerním Ťa??? ...

...ze travnik??? :D
marjankaj
19.04.12,16:24
Mate niekto skusenosti alebo lepsie informacie o pestovani sukulentov miesto travy? Viac krat som to nasiel na internete ako alternativu travnika pri specifickych podmienkach, ale nikde to nebolo podrobnejsie opisane.
Ležať na obyčajnej tráve sa ti zunovalo? Alebo si fakír?:---
Zitulda
19.04.12,16:25
:) to nie je plantáž pre výrobu Teqily?:)
danushka
19.04.12,16:28
:D ...srandista, už si mohol rovno aj citrónik so soľou priložiť :)))
Valcake
19.04.12,21:21
https://www.google.sk/search?q=sukulenty&hl=sk&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=LI-QT5b1HYvAtAbGn4TbBA&ved=0CC0QsAQ&biw=1305&bih=626

...sukulenty sú kaktusy a kaktusy sú kvety....to už vonkoncom si neviem predstaviť ako chceš po nich stúpať:eek:, nedajbože kosiť????:eek:
Brano Orgonik
20.04.12,03:20
Naco sem pisete hluposti ked neviete odpovedat?
Valcake, nie vsetky sukulenty su kaktusy. Kaktusy su kvitnuce rastliny. Aj travy kvitnu. (Google z nas robi niekedy hlupakov)
Ja travnik nechcem na kosenie ani na lezanie ani na chodenie.

Pre tych ktori by normalne podebatovali, videl som "travnik" myslim z nejakych rozchodnikov (Sedum).
bjuty smis
20.04.12,05:16
no po takej milej a empatickej reakcii za snahu ti pomôcť sa tu iste vyrojí roj záujemcov si s tebou " normálne" podebatovať......
renata_k
20.04.12,05:52
Videla som to na Spektrum home v relácii Mestom chodí záhradník. Je to samozrejme - ako inak - anglický seriál a tam pracoval 2x s takýmto trávnikom. Raz ako s trávnikom pod vzrastlým stromom a raz to položil na strechu záhradného domčeka. Ale v obidvoch prípadoch pracoval s trávnikom zo sukulentov v baloch, ktoré len pokladal a potom orezával podľa potreby, proste úplne ako s kobercovým trávnikom. A že vraj, kúpite v záhradných centrách ... :D
marjankaj
20.04.12,06:33
Naco sem pisete hluposti ked neviete odpovedat?
Valcake, nie vsetky sukulenty su kaktusy. Kaktusy su kvitnuce rastliny. Aj travy kvitnu. (Google z nas robi niekedy hlupakov)
Ja travnik nechcem na kosenie ani na lezanie ani na chodenie.

Pre tych ktori by normalne podebatovali, videl som "travnik" myslim z nejakych rozchodnikov (Sedum).

Trávnik sa to volá preto, lebo je to z trávy.
Nabudúce budeš riešiť trávnik z jabloní?:eek:
irma1
20.04.12,07:00
Mám na skalke sedum acre. Za pár rokov sa to rozrástlo tak, že to musím občas vyšklbať. Prerastá to skalku až do trávnika. Je to pôdopokryvná rastlina, čo je asi presnejší názov ako trávnik.
Ten program na Spectre som videla. Na strechu tej búdky určite dával sedum.
Sedum acre je rastlina, ktorá zadržiava vodu. Aj keď dlho neprší, pod ním to na dotyk úplne čvachce. Z toho sa asi dá vyvodiť použitie.
A je to absolútne nenáročné. A tých vhodných druhov je viac, sedum acre som spomenula len ako príklad.
kukučka
20.04.12,07:05
Skúsenosti nemám, ale viem o jednom dome, ktorý má takto urobenú strechu domu.
Info ti môžem dať večer.
http://floraitaliana.blogspot.com/2008/04/sedum-acre.html
anet
20.04.12,07:21
Rozchodník som namiesto trávnika nevidela, ale ako pôdopokryvnú rastlinu pod stromami áno.
Ale namiesto trávnika je vraj vhodná kotula, potlačí burinu, je to v katalógu Sieberz. Tiež uvažujem že to skúsim.
Valcake
20.04.12,10:31
...vidíš čo mám medzi ružami ????...je to rozchodník... tam kosiť netreba, ale aj tak to treba udržiavať.
...mám sedumov veľa druhov...
...a neoháňaj sa tu neužitočnými bodmi, ale zadávaj otázku zrozumiteľne.
...najprv si rozmysli čo chceš napísať a podotýkam...nie google z nás robí hlupákov!!!!
arizona
20.04.12,19:36
rozdavas tu neuzitocne ako na beziacom pase,len preto, ze si neviem travnik zo sukulentov predstavit? Podla tvojej blbo polozenej otazky mozeme pestovat travnik aj z kukurice!!!