Mir024
19.04.12,11:29
Ahojte potrebujem poradiť so zarážkami vo worde. Píšem bakalársku prácu a vedúca práce mi napísala smernicu ako mám robiť nadpisy, spôsobom: Formátovanie: Zarážka: vľavo: 0,12cm, Viacúrovňové + Úroveň: 1+štýl číslovania: 1,2,3, ... + číslovať od:1 + Zarovnanie: vľavo+ zarovnať na: 1,27cm + zarážka: 1,9
neviem si s tým rady, zdá sa mi nejako moc tých údajov a tom a neviem kde to všetko zadefinovať. Vedel by niekto poradiť??
sthruska
19.04.12,09:56
Zarovnanie = kde začína číslovanie nadpisu
Zarážka = kde začína text nadpisu. Aj na ďalšom riadku.
V Tvojom prípade to znamená, že na číslovanie máš k dispozícii 6,3 mm
avalik
19.04.12,10:18
Ahojte potrebujem poradiť so zarážkami vo worde. Píšem bakalársku prácu a vedúca práce mi napísala smernicu ako mám robiť nadpisy, spôsobom: Formátovanie: Zarážka: vľavo: 0,12cm, Viacúrovňové + Úroveň: 1+štýl číslovania: 1,2,3, ... + číslovať od:1 + Zarovnanie: vľavo+ zarovnať na: 1,27cm + zarážka: 1,9
neviem si s tým rady, zdá sa mi nejako moc tých údajov a tom a neviem kde to všetko zadefinovať. Vedel by niekto poradiť??

upraviť štýly ... napr. Nadpis1, .... alebo si vytvor vlastne štýly len pre bakalarku

pozri tvorbu a úpravu štýlov v pomocníkovi
Mir024
19.04.12,12:25
Zarovnanie = kde začína číslovanie nadpisu
Zarážka = kde začína text nadpisu. Aj na ďalšom riadku.
V Tvojom prípade to znamená, že na číslovanie máš k dispozícii 6,3 mm

Ok trochu ma do toho dostávaš, len mi nejde stále do hlavy kde je potrebné tie hodnoty zadať aby to bolo správne a upravilo sa to podľa toho. a hlavne keď sú uvedené dve hodnoty na zarážku, jedna je 0,12 a druhá 1,9 tak potom čo s tým.
na druhý nadpis mám tiež viacero hodnôt, kde treba zarovnať na 0cm + zarážka 0,82cm, zarážky: nie je v 2,54 cm
Mir024
19.04.12,12:28
upraviť štýly ... napr. Nadpis1, .... alebo si vytvor vlastne štýly len pre bakalarku

pozri tvorbu a úpravu štýlov v pomocníkovi

štýly mám spravené a celú prácu, s tým až taký problém nemám, kde si zadefinujem veľkosť písma, číslovanie ... ale tie hodnoty zarážky a zarovnania som tam nenašiel kde by to bolo možné spraviť, je tam akurát možnosť odseku kde zadám jeden údaj o zarážke, len ja ich mám dva + to zarovnanie.
sthruska
19.04.12,13:27
Môžeš použiť aj iný postup. Vyber si daný nadpis. Zobraz si vodorovné pravítko a pomocou posuvníkov si nastav požadované hodnoty. Potom si vyber formátovanie/štýl a daj ho "Nastaviť podľa výberu" či tak nejako.
Mir024
19.04.12,14:45
Môžeš použiť aj iný postup. Vyber si daný nadpis. Zobraz si vodorovné pravítko a pomocou posuvníkov si nastav požadované hodnoty. Potom si vyber formátovanie/štýl a daj ho "Nastaviť podľa výberu" či tak nejako.
No o tomto som veru nevedel, a vyzerá to ako dobré riešenie. Budem to aplikovať asi podľa toho. Ďakujem veľmi pekne :)
misoft
19.04.12,19:28
Okrem toho v nástrojovej liste:Formát>Odrážky a číslovanie si vyberieš tvar, spôsob číslovania, viacúrovňové, štýly zoznamov. Pri tom poslednom si môžeš vytvoriť presne na mieru.
Fero11
19.04.12,20:30
Mam tiez problem s wordom (pri pisani dp).
Neznasam word, ale musim v nom pisat.
Nieco som niekde omylom stlacil a teraz miesto krizovych odkazoch mi to hadze v celej praci
{REF _Ref249586 \* MERGEFORMAT},
Ak oznacim cely dokument a dam pravim tl. mysi a prepnut kod pola, tak sa to vsetko upravi a je to OK (az na hlavicku a paticku, ta ostane v tom blbom formate :) )
Ak ale subor zavrem a otvorim ho znova, tak zase to zobrazuje blbo.
Ak idem na iny PC a subor otvorim tam, tak je vsetko OK.
Takze je jasne, ze som nieco omylom stlacil a prestavil zobrazovanie.
Takze ak niekto vie ako to prestavit, tak ma u mna pivo :)
sthruska
20.04.12,06:16
Choď do nastavení wordu a tam si to skontroluj. Pokiaľ sa nemýlim, mala by tam byť možnosť ako zobrazovať polia.
PaloPa
20.04.12,07:42
Sthruska má pravdu. Je to v nastavení zobrazovania, viď obrázky (W2010, W2003)
P.
Fero11
20.04.12,18:10
ano bolo to v tom, ten obr. moc pomohol (blby word :) )
btw sposobila to klavesova skratka Alt+F9