DannaT
19.04.12,13:18
Zdravím,

viete poradiť? chystám sa na prevoz chladničky komb. s mrazničkou a taktiež samostatnú mrazničku. Čítala som zopár tém s touto problematikou, no všade samá polemika =) raz tak, raz tak.
Keď sa teda rozhodnem, že chladničku preveziem naležato, na ktorú stranu ju mám dať? na prednú asi nie, na zadnú? alebo na bok? a potom nechám aj 3 dni stáť bez uvedenia do prevádzky- pre istotu. Poraďte...vďaka, pekný deň prajem
misomiso
19.04.12,11:22
Zbytocne obavy. Mozes prevazat aj hlavou dole, staci, k to nechas potom 4 hodiny stat v normalnej polohe.
jahoszmsk
19.04.12,15:10
neviem či hlavou dole, ale určite ju nepoškodíš ak ju prevezieš hlavou hore, t.j. vrchná časť bude pár desiatok cm vyššie ako spodná časť. samozrejme, ak ju neplánuješ prevážať autom napr. do mesta Vladivostok...
elektrické zariadenie by sa malo aklimatizovať po dovoze do bytu aspoň 1 hodinu, aby sa prispôsobilo teplote v miestnosti.
arizona
19.04.12,15:50
misoft
19.04.12,18:05
Môžeš aj na pupku, aj na jednom boku, aj na druhom boku - riziko je na chrbte (poškodenie chladiacich rebier).
zena
20.04.12,09:00
Nedavno sme kupovali novu kombinovanu chladnicku s mraznickou a pytala som sa predajcov a zistovala som aj u vyrobcu, ze tieto nove chladnicky sa mozu kludne prevazat v lezatej polohe a potom staci 3-4 hodinky nechat stat (ak by bol mraz 24hodin-aklimatizacia) takze bez obav.
misoft
30.01.17,14:04
Nič v zlom..... pozrel si sa dátum? Po skoro piatich rokoch možno už majú aj ďalšiu chladničku.