babicka1
19.04.12,17:40
Ahoj neviem či som dobre ,ale potrebovala by som poradit pri kúpe čerpadla na vodu do záhradky,máme tu nefunkčnú studnu chceli by sme ju sfunkčnit dat tam nejaké čerpadlo aby sme mohli polievat, skúšali sme jedno čo máme doma,ale to nám vodu nevytlačilo,preto by som chcela poradit ako mám vybrat podla čoho nové čerpadlo za radu velmi pekne dakujem
jahoszmsk
19.04.12,15:46
ak ideš kupovať ponorné čerpadlo, musíš si najprv odmerať do akej výšky (ak je čerpadlo ponorené v studni) chceš vytlačiť vodu. a potom akú "hrubú hadicu na polievanie" chceš používať a približne akú dlhú dobu. napr. či každé ráno a každý večer po 30minút, alebo či po 3 hodiny.
babicka1
19.04.12,18:35
nie ponorné čerpadlo som nemyslela,také asi samonasávacie čerpadlo ,alebo také niečo čo by bolo položené pri studni doma sme skúšali domácu vodárničku značky ALKO HW 750 ale je slabé
Pepe.d
20.04.12,04:59
KoxXxo
20.04.12,05:15
Hladinu vody mám 12m od vrchu, a teraz som kúpil toto (http://www.boel.sk/pages/produkty.php?akcia=detail&ProductID=1463) Al-Ko. Na ňom mám cólovú hadicu, cez ktorú plním nádrž, alebo ešte na ňu pripojím trištvrťku s rozprašovačom na priame polievanie. Zatiaľ max. spokojnosť. Ale ja ho mám v studni a vytiahnem ho až po sezóne (akože to čerpadlo:)).
hapeti
02.05.12,07:02
Potrebujem poradiť v nasledovnej záležitosti. Chcel by som inštalovať elektrocentálu+záhradné čerpadlo. Stačí centrála s max. výkonom 750W s trvalým výkonom 650W na prevádzku čerpadla s príkonom 600W? Obavy mám pri zapínaní čerpadla, lebo že vraj pri spustení motora potrebuje 2-3x vyšší príkon ako je menovitý. Riešil niekto už podobnú situáciu? Ďakujem
duzu
02.05.12,10:20
zmeraj pri rozbehu čerpadla prúd ,ktorý ním preteká pri napojení na normálnu sieť a zistíš tak príkon a ja by som to kľudne napojil i na centrálu vyskúšaš či bude stačiť na rozbeh. nič sa tým nemôže poškodiť centrála má poistku na max prúd