enka81
19.04.12,19:38
Mam dig.fotak canon power shot SX 120 IS priblizne rok a pol stary. Priblizne styri mesiace nazad sa mi zacali vybíjat baterie/neviem ako inak by som to nazvala/, urobila som 10-20 fotiek a koniec. Ok, povedala som si, asi baterie su uz na konci zivotnosti, poohliadnem sa po novych, trochu som sa popozerala po nete a nakoniec som sa rozhodla pre GP ReCyko 2050mAh, samozrejme som necakala hned zo zaciatku plny vykon, i ked boli prednabite, no aj tak sa mi zda, ze urobim na jedno nabitie malo fotiek, 50-60. baterie nechavam uplne vybit a nabijam ich na nabijacke, ktora bola orig. k nim. Kto ich ma, vie, ze to nie je lacná zálezitost, tak nechcem investovat do dalsich, ak by problem nebol v nich, iny fotak nemam, aby som mohla porovnat ich vykon. Fotim vacsinou vonku pri dobrom osvetleni+do 5 fotiek je v interieri, z toho 1,2 s pouzitim blesku. Kedze chcem problem vyriesit, premyslala som, ci nemoze byt chyba vo fotaku, pred tristvrte rokom som na jedno nabitie /vtedy este starych / baterii urobila cez 400 zaberov. Je to dovod na reklamaciu fotaku? Alebo si myslite, ze je problem v bateriach? Vdaka za všetky názory.
arizona
19.04.12,17:40
Nefotis casto s priblizovanim objektu? To velmi vybyja baterky
220870
19.04.12,17:41
Mne to robilo to samé.Zistil som ,že je vadná nabíjačka.Síce nabíjala ,ale len slabo cca do polovice.Po výmene nabíjačky aj staré batérie fungujú v pohode už dobrý rok( tiež canon a tiež GP).
enka81
19.04.12,17:45
skusim teda nabit v inej nabijacke
KoxXxo
19.04.12,17:46
Sú lepšie tužkové alebo Li-on-ky?
srska
19.04.12,17:47
Mam dig.fotak canon power shot SX 120 IS priblizne rok a pol stary. Priblizne styri mesiace nazad sa mi zacali vybíjat baterie/neviem ako inak by som to nazvala/, urobila som 10-20 fotiek a koniec. Ok, povedala som si, asi baterie su uz na konci zivotnosti, poohliadnem sa po novych, trochu som sa popozerala po nete a nakoniec som sa rozhodla pre GP ReCyko 2050mAh, samozrejme som necakala hned zo zaciatku plny vykon, i ked boli prednabite, no aj tak sa mi zda, ze urobim na jedno nabitie malo fotiek, 50-60. baterie nechavam uplne vybit a nabijam ich na nabijacke, ktora bola orig. k nim. Kto ich ma, vie, ze to nie je lacná zálezitost, tak nechcem investovat do dalsich, ak by problem nebol v nich, iny fotak nemam, aby som mohla porovnat ich vykon. Fotim vacsinou vonku pri dobrom osvetleni+do 5 fotiek je v interieri, z toho 1,2 s pouzitim blesku. Kedze chcem problem vyriesit, premyslala som, ci nemoze byt chyba vo fotaku, pred tristvrte rokom som na jedno nabitie /vtedy este starych / baterii urobila cez 400 zaberov. Je to dovod na reklamaciu fotaku? Alebo si myslite, ze je problem v bateriach? Vdaka za všetky názory. -4 mesiace = bola zima - ak bol vonku "krút" tak kapacita akumulátora alebo batérie ide rýchlo do hada. ja používam do olympusu duo pack 2xAA accu a ten vydrží najdlhšie. GP 2700 accu používam tiež ale nie je to bohviečo. trochu viac vydrží varta. u môjho olympusu je ten problém, že potrebuje 3 V a accu je len 2x1,2 V . preto ak idem von fotiť beriem vždy 8x1,2V čerstvo nabité AA accu + tvrdý duo pack
enka81
19.04.12,17:47
ani velmi nie, jasne, ze zoom vyuzivam, ale o nic viac ako pred rokom
enka81
19.04.12,17:53
no, ja som vtedy vonku nefotila, boli akurat vianoce a fotim najviac svojich dvoch drobcov, ked boli mrazy, tak som ho von netahala, bo som sa trochu bala, aby sa mi nieco nepo.... , nove baterie som kupila vo februari, no ako zacalo byt teplo, tak moji prckovia su viac vonku na dvore ako vnutri, preto tie moje pozorovania su taketo
arizona
19.04.12,18:13
Ak fotis castejsie,tak jednoznacne LI-on
Andrea Mihockova
19.04.12,18:38
Ja mám tiež ten istý problém a neviem si s tým rady. Tak by som sa aj ja rada pridala a bola by som rada keby niekto poradil. Tiež tie batérie krútim v tom foťáku hore - dolu a žiadna výdrž. Pár fotiek a už je to v háji. Niekedy dokonca vymením batérky medzi sebou - čo sú vo foťáku - a ukáže mi, že sú plno nabité. Robí si ten foťák srandu? :) Som z toho jeleň:
misoft
19.04.12,19:02
Neviem kde som čítal (dávnejšie), ale Canon-y vraj "žerú" trochu viac. Môj Kodak vyfotí aj 450 foto a ešte ako-tak vládze - Li-on baterky. Po nabití na full kapacitu (nabíjačka Philips) vo foťáku vydržia v pohotovosti aj 9 mesiacov so stratou cca 15%.
podhygmin:-)
19.04.12,19:58
Ado666
16.05.12,11:58
http://tuzkove-aa-baterie.hledejceny.cz/ansmann-akumulator-aa-nimh-2850-mah-4-ks/

Osobna dlhorocna skusenost, odporucam tuto znacku. Mam niekolko sad do bleskov, radiovych odpalovacov, atd., vsetko funguje ako ma, vyborna vydrz