Pohar
21.04.12,12:30
dobrý deň
kúpili sem na webe orbitrek - prístroj na cvičenie, bohužiaľ nejdú na nom meniť rýchlosti, a strašne ťažko ide....
môžete mi pomôcť - pondelok tam chcem volať čo povedať?
plus ako sa spisuje reklamácia? a hlavne ma zaujíma ako môžem dopadnúť - či mi dajú nový kus?ň

dakujem
veronikasad
21.04.12,10:36
Kedy ti bola doručená zásielka ?

Zásielkový predaj

Právo odstúpiť od zmluvy Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci včas a riadne splnil informačné povinnosti (pozri hore).
Ak predávajúci splnil informačné povinnosti dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa, keď predávajúci dodatočne splnil informačné povinnosti, najneskôr však do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
Ak predávajúci nesplní informačné povinnosti ani dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný


prevziať tovar späť alebo nepokračovať v poskytovaní služby,
vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, ktorý spotrebiteľ uhradil za tovar alebo za službu vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby. Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ, ale len v tom prípade, ak výrobok plne zodpovedal kvalitatívnym požiadavkám a nebol vadný.

Ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú:


poskytnutie služby, ak sa služba začala plniť so súhlasom spotrebiteľa pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy,
predaj tovaru alebo poskytnutie služby, ktorých cena závisí od pohybu cien na finančnom trhu, ktoré predávajúci nemôže ovplyvniť,
predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa, alebo tovaru, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť, alebo tovaru, ktorý rýchlo podlieha skaze,
predaj audiovizuálneho diela, zvukového záznamu alebo zvukovo-obrazového záznamu umeleckého výkonu alebo multimediálneho diela, ktoré spotrebiteľ rozbalil,
predaj novín, časopisov a periodickej tlače,
lotérie a iné podobné hry.


viac info

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CFMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fportal.gov.sk%2FPortal%2Fsk%2FDef ault.aspx%3FCatID%3D39%26aid%3D935&ei=0puST7zWGsfe4QTykPDQDw&usg=AFQjCNHaE55J6sx31LMHjM6sX2dczFcczg&sig2=QP5WANMeJ_MJBYGEYEHl3Q
Pohar
21.04.12,10:39
v stredu, len sme čakali na mažela ked príde v piatok aby sme ho zložili
arizona
21.04.12,10:39
arizona
21.04.12,10:40
v stredu, len sme čakali na mažela ked príde v piatok aby sme ho zložili
do 7dni mozes bez udania dovodu vratit
Pohar
21.04.12,10:42
a ako ho mám vrátť? zavolám tam že im ho posielam späť? a cez kuriéra? a čo im mám napísať?
arizona
21.04.12,10:44
a ako ho mám vrátť? zavolám tam že im ho posielam späť? a cez kuriéra? a čo im mám napísať?
precitaj si obchodne podmienky dodavatela;)
veronikasad
21.04.12,10:45
a ako ho mám vrátť? zavolám tam že im ho posielam späť? a cez kuriéra? a čo im mám napísať?
zabalíš tovar a so sprievodným listom, v ktorom uvedieš kedy si tovar obdržala a oznámenie, že odstupuješ od zmluvy. Môžeš, ale aj nemusíš uviesť dôvod odstúpenia od zmluvy. Dodávatel je povinný vrátiť ti peniaze. Neposielaj tovar na dobierku.
Pohar
21.04.12,10:49
zabalíš tovar a so sprievodným listom, v ktorom uvedieš kedy si tovar obdržala a oznámenie, že odstupuješ od zmluvy. Môžeš, ale aj nemusíš uviesť dôvod odstúpenia od zmluvy. Dodávatel je povinný vrátiť ti peniaze. Neposielaj tovar na dobierku.
dakujem
tak pondelok tam zavolám, a poviem im že im to posielam UPS službou...a vrátia mi teda snad peniaze
veronikasad
21.04.12,10:51
dakujem
tak pondelok tam zavolám, a poviem im že im to posielam UPS službou...a vrátia mi teda snad peniaze
Ak bol súčasťou zásielky reklamačný list alebo nejaká návratka, treba ho pribaliť k vrátenému tovaru.
Pohar
21.04.12,10:52
zabalíš tovar a so sprievodným listom, v ktorom uvedieš kedy si tovar obdržala a oznámenie, že odstupuješ od zmluvy. Môžeš, ale aj nemusíš uviesť dôvod odstúpenia od zmluvy. Dodávatel je povinný vrátiť ti peniaze. Neposielaj tovar na dobierku.

a môžem to poslať kurierom? lebo je to dosť ťažké.... a na poštu to neutiahnem
veronikasad
21.04.12,10:53
a môžem to poslať kurierom? lebo je to dosť ťažké.... a na poštu to neutiahnem
Ano
Pohar
21.04.12,10:53
Ak bol súčasťou zásielky reklamačný list alebo nejaká návratka, treba ho pribaliť k vrátenému tovaru.
iba faktúra....
Veronika, ako to má celé urobiť? lebo je to veľká škatula? mám z toho nervy
veronikasad
21.04.12,10:56
iba faktúra....
Veronika, ako to má celé urobiť? lebo je to veľká škatula? mám z toho nervy
Pošli to v tej istej krabici čo si dostala, poriadne previaž. Len navrchu prelep odosielatela a prijímatela. Do vnútra vlož list, môžeš aj kopiu faktúry a zrejme by som balík aj poistila.

Máš nejaké potvrdenie o zaplatení dobierky ?
Pohar
21.04.12,11:00
Pošli to v tej istej krabici čo si dostala, poriadne previaž. Len navrchu prelep odosielatela a prijímatela. Do vnútra vlož list, môžeš aj kopiu faktúry a zrejme by som balík aj poistila.

Máš nejaké potvrdenie o zaplatení dobierky ?
mám potvrdenie od kuriéra....čo som platila....aj to mám okopírovať a dať tam?
a čo mám napísať v liste : že reklamujem? a chcem peniaze späť?
Pohar
21.04.12,11:18
Pošli to v tej istej krabici čo si dostala, poriadne previaž. Len navrchu prelep odosielatela a prijímatela. Do vnútra vlož list, môžeš aj kopiu faktúry a zrejme by som balík aj poistila.

Máš nejaké potvrdenie o zaplatení dobierky ?
a čo napísať v tom sprievodnom liste? vdaka
veronikasad
21.04.12,11:26
a čo napísať v tom sprievodnom liste? vdaka
Vzor odstúpenia od zmluvy V sprievodnom liste ktorý zašlete predajcovi spolu s tovarom stačí uviesť, že odstupujete od zmluvy podľa § 12 odsek 1 zákona 108/2000 Z.z o ochrane spotrebiteľa. Rovnaký tvar môže mať aj email, ktorý predajcovi zašlite čo najskôr. Vhodné je uviesť dátum kúpy a číslo dokladu (faktúry).


Čítajte viac: http://samuelszabo.blog.sme.sk/c/244263/Vratenie-tovaru-z-internetoveho-obchodu-uplne-info-kroky-zakony.html#vzor#ixzz1sg35QzM1
Pohar
21.04.12,12:46
Vzor odstúpenia od zmluvy

V sprievodnom liste ktorý zašlete predajcovi spolu s tovarom stačí uviesť, že odstupujete od zmluvy podľa § 12 odsek 1 zákona 108/2000 Z.z o ochrane spotrebiteľa. Rovnaký tvar môže mať aj email, ktorý predajcovi zašlite čo najskôr. Vhodné je uviesť dátum kúpy a číslo dokladu (faktúry).


Čítajte viac: http://samuelszabo.blog.sme.sk/c/244263/Vratenie-tovaru-z-internetoveho-obchodu-uplne-info-kroky-zakony.html#vzor#ixzz1sg35QzM1



Veronika, a vzťahuje sa na mňa tých 7 prac.dní, ak mi to kuriér doniesol v stredu...a objednané pondelok?
veronikasad
21.04.12,13:12
Veronika, a vzťahuje sa na mňa tých 7 prac.dní, ak mi to kuriér doniesol v stredu...a objednané pondelok?
ano, vzťahuje.
Pohar
21.04.12,13:38
ano, vzťahuje.
A mám im napísať že zaplatenú sumu požadujem vrátiť na číslo účtu.....a dať tam moje číslo? či peniaze zaslať na adresu?
a pošlem ten sprievodný list mailom, a pre istoru poštou doporučene? dakujem
misoft
21.04.12,14:30
Nie REKLAMUJEM - ODSTUPUJEM od zmluvy a vraciam tovar!
misoft
21.04.12,14:34
Počíta sa od doby PREVZATIA!
misoft
21.04.12,14:36
A mám im napísať že zaplatenú sumu požadujem vrátiť na číslo účtu.....a dať tam moje číslo? či peniaze zaslať na adresu?
a pošlem ten sprievodný list mailom, a pre istoru poštou doporučene? dakujem
Ak napíšeš číslo účtu a budeš žiadať - musia na účet. Ak chceš "do ruky" - taktiež uvedieš "Vyplatiť v hotovosti" a udáš adresu tvoju.
Sprievodný list daj k tovaru. A môžeš aj mailom.
Pohar
21.04.12,15:12
a ešte posledná otázka - prišiel orbitrek poškodený.....mal puklinu, plus ťažko sa točil....môžu od nás chcieť peniaze na opravu?
Pohar
22.04.12,06:21
pomôže niekto? ten orbitrek prišiel aj trocha puknutý....mám to nahlásiť zajtra ked tam budem volať?
Nirinda
22.04.12,09:32
Tak ja by som začala tým, že došiel poškodený, nepoužiteľný a rozhodla som sa odstúpiť od zmluvy v rámci 7 dní. Ak máš možnosť sprav si fotky. Odošli ešte dnes emailom informáciu o tom, že im tovar zasielaš späť a prilož foto.
billy0
22.04.12,11:01
Zdravim vsetkych, vie mi niekto poradit ohladom mojho problemu.Kupil som pred rokom kameninovy drez.Minuly tyzden som si vsimol ze na vrchnej hrane je odlupnuta mala cast. Nebolo tam ziadne mechanicke namahanie, neviem si vysvetlit zeby mal sa tak kvalitny material jednoducho sam od seba poskodil. Kontaktoval som predajcu, ktory ma ziadal o fotografie,ktore som mu az dva krat zaslal, nakolko uz nereagoval ani na fotky ani na maily. Takze som na pochybach,ci je to opravnena reklamacia,alebo sa predajca tymto sposobom vyhyba povinnosti reklamaciu vybavit. Nenasiel som ziadne clanky o mechanickej odolnosti ani technicke specifikacie granitoveho drezu, materiál Algranit s 80 % podielom kameniny. Dakujem za hocijake rady .
Pohar
23.04.12,09:18
dakujem všetkým za radi - máme to z krku - pošlú peniaze.....
misoft
23.04.12,15:31
dakujem všetkým za radi - máme to z krku - pošlú peniaze.....
Koniec dobrý - všetko dobré! :D
avalik
23.04.12,15:49
Zdravim vsetkych, vie mi niekto poradit ohladom mojho problemu.Kupil som pred rokom kameninovy drez.Minuly tyzden som si vsimol ze na vrchnej hrane je odlupnuta mala cast. Nebolo tam ziadne mechanicke namahanie, neviem si vysvetlit zeby mal sa tak kvalitny material jednoducho sam od seba poskodil. Kontaktoval som predajcu, ktory ma ziadal o fotografie,ktore som mu az dva krat zaslal, nakolko uz nereagoval ani na fotky ani na maily. Takze som na pochybach,ci je to opravnena reklamacia,alebo sa predajca tymto sposobom vyhyba povinnosti reklamaciu vybavit. Nenasiel som ziadne clanky o mechanickej odolnosti ani technicke specifikacie granitoveho drezu, materiál Algranit s 80 % podielom kameniny. Dakujem za hocijake rady .

v prvom rade si pozri reklamacny poriadok predavajuceho ci je mozne reklamaciu uplatnit emailom
ak nie, tak posli reklamaciu pisomne (doporucene) aj s fotkami a kopiou dokladu o kupe


(6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.

(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.
billy0
23.04.12,18:59
v prvom rade si pozri reklamacny poriadok predavajuceho ci je mozne reklamaciu uplatnit emailom
ak nie, tak posli reklamaciu pisomne (doporucene) aj s fotkami a kopiou dokladu o kupe


(6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.

(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.

Dakujem velmi pekne , možem este poprosť z čoho su čerpane tieto body 6 a 7 ,aby som vedel čím mam apelovat na predajcu. Vdaka
misoft
23.04.12,19:07
Zákon o ochrane spotrebiteľa 250/2007 Z.z. aktualizovaný k 18.3.2010:

§ 18


(1) Predávajúci je povinný spotrebiteľa riadne informovať o podmienkach a spôsobe reklamácie vrátane údajov o tom, kde možno reklamáciu uplatniť, a o vykonávaní záručných opráv. Reklamačný poriadok musí byť na viditeľnom mieste dostupnom spotrebiteľovi.

(2) Spotrebiteľ môže uplatniť reklamáciu v ktorejkoľvek prevádzkarni predávajúceho, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na predávané výrobky alebo poskytované služby, alebo u určenej osoby, ktorá je povinná reklamáciu vybaviť.

(3) V prevádzkarni a u určenej osoby podľa odseku 2 musí byť počas prevádzkovej doby prítomný zamestnanec poverený vybavovať reklamácie. Pri skupinových zájazdoch musí predávajúci zabezpečiť v mieste zájazdu nepretržitú prítomnosť poverenej osoby oprávnenej vybavovať reklamácie po celý čas zájazdu.

(4) Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu;22) na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.

(5) Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru preukázať kópiu potvrdenia o prijatí reklamácie, dôvody, pre ktoré nie je možné rozhodnúť o spôsobe vybavenia reklamácie ihneď a pre ktoré nie je reklamáciu možné vybaviť ihneď po určení spôsobu vybavenia reklamácie, zaslanie alebo výsledky odborného posúdenia a kópiu dokladu o vybavení reklamácie.

(6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.

(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.

(8) Predávajúci je povinný pri uplatnení reklamácie vydať spotrebiteľovi potvrdenie. Ak je reklamácia uplatnená prostredníctvom prostriedkov diaľkovej komunikácie, 22a) predávajúci je povinný potvrdenie o uplatnení reklamácie doručiť spotrebiteľovi ihneď; ak nie je možné potvrdenie doručiť ihneď, musí sa doručiť bez zbytočného odkladu, najneskôr však spolu s dokladom o vybavení reklamácie; potvrdenie o uplatnení reklamácie sa nemusí doručovať, ak spotrebiteľ má možnosť preukázať uplatnenie reklamácie iným spôsobom.

(9) Predávajúci je povinný o vybavení reklamácie vydať písomný doklad najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie.

(10) Predávajúci je povinný viesť evidenciu o reklamáciách a predložiť ju na požiadanie orgánu dozoru na nazretie. Evidencia o reklamácii musí obsahovať údaje o dátume uplatnenia reklamácie, dátume a spôsobe vybavenia reklamácie a poradové číslo dokladu o uplatnení reklamácie.

(11) Povinnosti uvedené v odsekoch 4 až 9 sa vzťahujú aj na určenú osobu, v odôvodnených prípadoch môže reklamáciu prijatú určenou osobou alebo osobou splnomocnenou predávajúcim na prijatie reklamácie vybaviť predávajúci. Plynutie lehôt na vybavenie reklamácie tým nie je dotknuté.

(12) Ustanovenia uvedené v odsekoch 4 až 10 sa použijú na vybavenie reklamácií, ak osobitný predpis22b) neustanovuje inak.

(13) Vybavením reklamácie nie je dotknuté právo spotrebiteľa na náhradu škody podľa osobitného predpisu.22c)
avalik
23.04.12,19:23
tu je cely zakon o ochrane spotrebitela http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
billy0
23.04.12,19:48
Dakujem pekne
aaa1
25.04.12,03:32
nejdú prehadzovať? alebo sa nedajú prehadzovať?? či ste nevybrali nejaký typ ktorý to nespĺňa

??
Pohar
25.04.12,05:29
nejdú prehadzovať? alebo sa nedajú prehadzovať?? či ste nevybrali nejaký typ ktorý to nespĺňa

??
nefunguje prehadzovanie - zlý kus zrejme
Pohar
29.04.12,15:16
tak už máme peniaze nabehnuté....dakujem všetkým za rady