Markus Quo
21.04.12,14:30
Čaute.

Za 3 roky sa mi podarilo dosiahnuť "krásnych svinkských" 121 kg (výška 186cm) a to z 85 kg . Spolu s manželkou sme úplne zmenili životný štýl z bežného jem 2x denne a jak zmyslov zbavený, na delím poctivo stravu, jem menšie dávky jedla, častejšie. Za relatívne krátku dobu sa nám podarilo zhodiť pekných pár kilogramov. Začali sme začiatkom apríla 2012 a k dnešnému dňu mám 112 kilogramov a manželka chudne rovnakým tempom. Cítime sa lepšie a chceme žiť zdravo, máme určené ciele hmotnostné aj čisto subjektívne osobné. Chcel by som sa tu poradiť, porozprávať či si len vymeniť skúsenosti s podobne "postihnutými" kamošmi :) ... Chcem povedať, že som šťastný s týmto novým životným štýlom a rád pokecám aj s inými.:rolleyes:
lujza.j
21.04.12,16:44
je tu množstvo tém s touto problematikou....tak asi si nemusel zakladať novú...treba dať do poraďáckeho vyhľadávača čo hľadáš....
napr.http://www.porada.sk/t175849-nezerem.html a xy iných.....
Melnick
21.04.12,16:59
9 KILOGRAMOV !!!!! za 21 dní ??? Neverím !!!!!
MIRCO1972
21.04.12,17:01
Tak toto je téma ako ušitá pre mňa a moju ženu. Práve včera sme si povedali že začneme niečo so sebou robiť. Tiež sa motám okolo 120 kg a je to strašné. Manželka je na tom o niečo lepšie ako ja no nič slávne. Objednal som dve knihy od Kataríny Skybovej, hádam nám pomôžu v začiatkoch. Dnes sme skúšali prvé raňajky a obed z tej knihy. V pekárničke som si upiekol celozrnný chlebík. :)

Držím prsty Markus Quo aby ste v tom vytrvali.


MIRCO1972
danushka
21.04.12,17:20
Markus Quo,
tento úbytok váhy sa Ti podaril len úpravou stravy, alebo aj nejaký pohyb si pridal?
9kg za 21 dní... klobúk dole, len vydrž a pokračuj !
A koľko zišla manželka? Ženský metabolizmus je predsa len iný, ako ten mužský...
Markus Quo
21.04.12,17:38
ja viem ... chcel som to tak spraviť, lenže tie témy majú už 50 listov a sú viac menej mŕtve ... taktiež téma Delená strava nerieši to čo má, ako to už na tychto forach býva
Markus Quo
21.04.12,17:42
ja sa ospraveďlňujem ... opravím na úplne presné údaje ... s delenou stravou sme začali spolu s manželkou 3.4. ja som mal vtedy 118 a žena 108 ... k 14.4. som mal 115,2 a manželka 105,1 ... posledné váženie bolo včera 20.4. ja 112,4 a manželka 102,1 ... takže je to 6 kg za 17 dní.
Markus Quo
21.04.12,17:42
upravil som na úplnú pravdu o 2 príspevky nižšie
Markus Quo
21.04.12,17:47
Tak toto je téma ako ušitá pre mňa a moju ženu. Práve včera sme si povedali že začneme niečo so sebou robiť. Tiež sa motám okolo 120 kg a je to strašné. Manželka je na tom o niečo lepšie ako ja no nič slávne. Objednal som dve knihy od Kataríny Skybovej, hádam nám pomôžu v začiatkoch. Dnes sme skúšali prvé raňajky a obed z tej knihy. V pekárničke som si upiekol celozrnný chlebík. :)

Držím prsty Markus Quo aby ste v tom vytrvali.


MIRCO1972

MIRCO ... paráda. Aj ja Vám držím palce. Predtým ako sme sa dali s manželkou na tento štýl som bol rozhodnutý, čakal som len na moju polovičku ako sa rozhodne. Pred 2 mesiacmi sa nám narodila dcérka a robíme to hlavne pre ňu a jej zdravie. Zníženie váhy u nás nie je iba estetickou záležitosťou, ale hlavne praktickou. Keď bude malá chcieť bicyklovať, bude neskoro na znižovanie telesnej hmotnosti ;) ... Kúpil som el. gril, parný hrniec a domácu pekárničku ... tiež si pečieme celozrnný chlebík, pretože zohnať ho je veľmi zložité ... Teším sa s Vami a veľmi Vám držíme palce ... dajte vedieť ako pokrokujete a keď budete chcieť, môžeme aj dáke recepty pomeniť :)
Markus Quo
21.04.12,17:57
Markus Quo,
tento úbytok váhy sa Ti podaril len úpravou stravy, alebo aj nejaký pohyb si pridal?
9kg za 21 dní... klobúk dole, len vydrž a pokračuj !
A koľko zišla manželka? Ženský metabolizmus je predsa len iný, ako ten mužský...

Máme malé mimčo a veľa chodíme na prechádzky ... ale zatiaľ som ešte nepridal inú pohybovú aktivitu. Doteraz sme so ženou "kysli" iba doma ... manželka prekročila 100 počas tehotenstva. Teraz som nebol úplne fit a do práce som jazdil autom, od mája (musím si ísť kúpiť kvalitnejšiu obuv) začínam chodiť do práce peši, mám to 3 1/2 km, takže denne 7 km + 10 hodín v práci na nohách jeden týždeň 5 dní, druhý 2 dni a počas voľna prechádzky s malou a veľké nákupy s 20kg batohom na chrbte ... niekedy som chodil všade peši, pred 3 rokmi sme si kúpili auto a tam som sa stratil ... išiel som aj 1 km autom ... zmenil som celý svoj život, od doby kedy sa mala narodiť moja dcérka ... Ďakujem za podporu ... a ešte odpoveď na poslednú otázku, s manželkou zatiaľ váha klesá úplne narovnako. /vyššie sa ospravedlňujem za chybný údaj/ začiatočná váha bola 118 kg (121 som mal v polovici marca) takže sme za 17 dní schudli obaja 6 kg ... vážime sa iba raz týždenne, kvôli motivácii (niečo ako "štedrovečerný efekt" pre malé deti)
220870
21.04.12,17:59
kua zas nežerem.Ale už ma to vrcholne sere som sa teraz tvrdo zaťal.
danushka
21.04.12,18:15
no ako vidím, zatínam aj aj s Vami! :)))
Markus Quo
21.04.12,18:22
kto vie, aké sú ideálne hodnoty pomerov obsahu tuku, svalovej hmoty a vody v tele? Mám váhu ktorá to vie odmerať, aj si tie hodnoty zapisujem pri váženiach, ale nerozumiem im. Má to niečo spoločné s biometrickým indexom /BMI/?

K rýchlosti úbytku hmotnosti iba na základe zmeny stravovania sa. Čítal som, že rýchly úbytok telesnej hmotnosti je sprievodný jav pri delenej strave, vraj sa strata hmotnosti spomalí po schudnutí cca 10 kg ... budem priebežne dopĺňať údaje z váženia a dám vedieť, či je to mýtus alebo fakt.
Melnick
21.04.12,18:23
Danuška, keď zatínaš Ty - zatnem aj ja . :)
Melnick
21.04.12,18:29
Ja potrebujem rýchlo zhodiť do 5 mája. Mám veľmi dôležité stretnutie v BA . Takže už tretí deň :mee: žerem:mee: iba kapustovú polievku a som taká nervózna, že som sa včera vykašľala aj na DPH a išla som spať, lebo by som bola išla aj klince pohltať. Dnes som porušila sušenými brusnicami, ale naozaj mi už od hladu "haprtili" všetky nervy. Ja strašne rada jem.
lujza.j
21.04.12,18:31
Tonko toto tu už bolo....nie je dobré byť stále na "štarte"
lujza.j
21.04.12,18:35
Ja potrebujem rýchlo zhodiť do 5 mája. Mám veľmi dôležité stretnutie v BA . Takže už tretí deň :mee: žerem:mee: iba kapustovú polievku a som taká nervózna, že som sa včera vykašľala aj na DPH a išla som spať, lebo by som bola išla aj klince pohltať. Dnes som porušila sušenými brusnicami, ale naozaj mi už od hladu "haprtili" všetky nervy. Ja strašne rada jem.
aj ja ale nemôžem si to dovoliť.... tak jem čo môžem.... občas "uletím".... vieš, že kapustová nič nerieši....;) je to len chvíľkové zníženie kalorickej dennej hodnoty....
danushka
21.04.12,18:38
Ja strašne rada jem.

Majočka, úplne Ti rozumiem!!! :D

Ja potrebujem zhodiť 15kg, hoci ma žiadne vážne stretnutie nečaká. Jediné vážne stretnutia, sú moje stretnutia s váhou a tam mi ,,haprtia" všetky nervy nielen pred spaním... :D
Melnick
21.04.12,18:45
Dani, ja keď sa stretnem v zrkadle, tak "haprtím" tiež celá. :D:D:D

Lujza: rieši to úbytok cca 6 kg a to znamená aspoň jeden zapnutý gombík na saku, za predpokladu, že sa nebudem príliš nadychovať. :mee:
Markus Quo
21.04.12,18:45
Ja potrebujem rýchlo zhodiť do 5 mája. Mám veľmi dôležité stretnutie v BA . Takže už tretí deň :mee: žerem:mee: iba kapustovú polievku a som taká nervózna, že som sa včera vykašľala aj na DPH a išla som spať, lebo by som bola išla aj klince pohltať. Dnes som porušila sušenými brusnicami, ale naozaj mi už od hladu "haprtili" všetky nervy. Ja strašne rada jem.

dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
Melnick
21.04.12,18:45
Lujza rieši - 2 kúry = mínus 6 kg
lujza.j
21.04.12,18:50
vime o tom svoje, je to maxi hnus...ale každému vyhovuje niečo iné...ak budeš v štádiu, kedy odkryješ pokrievku a napne ťa, tak.....
Markus Quo
21.04.12,18:52
kdesi som počul, že všetko čo chceme sa začína v hlave. Preto najprv treba naplánovať cieľ a potom sa vydať na cestu ... V prvom rade musíš pociťovať šťastie a nie nervozitu a smútok ... mrzí ma tvoja situácia
lujza.j
21.04.12,18:53
dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
http://www.porada.sk/t5847-delena-strava.html
Melnick
21.04.12,18:53
Marcus - delená strava ? Niekoľkoročná priateľka a vlastne: spýtaj sa ma akú dietu som nedržala . Držala som VŠETKY :eek: Môj lekár mi povedal, že taký rozhasený metabolizmus ako mám ja sa tak často nevidí.
Ani som nevedela, že metabolizmus sa dá vidieť :D:D:D
Môj problém začal po treťom dieťati - nedala som dole ani kg a tým, že som prestala fajčiť ( niekedy som vyhúlila aj 30 denne ) som išla rapídne s váhou hore.
Nefajčím cca od r. 1985.
Markus Quo
21.04.12,18:54
ďakujem ... ako môžem dať hypertext tému do príspevku ... ja tu len začínam a neviem ako sa to robí ... poradíš mi?
lujza.j
21.04.12,18:57
dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
ešte to by mi tak chýbalo, aby som bola bez kávy.... ja som na glykemickej strave, už 5-ty rok...
Markus Quo
21.04.12,19:01
Delená strava nie je diéta ... ani krvný obraz sa nedá vidieť a máš ho :) :) :) ... pred tým som prestal fajčiť 6x na krátko, vždy som stúpol na váhe. Teraz to ide dole a nemám pocit, že držím diétu
Melnick
21.04.12,19:01
Robím ju takú dobrú, že dnes si z nej dal aj môj manžel a chutila mu.
buchač
21.04.12,19:05
dôležité je vedieť koľko chceš zhodiť. Moja manželka asi do minulého roka zastávala krédo ŽIJEM ABY SOM JEDLA, a nie JEM ABY SOM ŽILA. Ja po zhodení 6 kg vyzerám o čosi lepšie (musel som si na opasku urobiť 2 nové dierky), hlavu už nemá guľatú ako škrečok a vidno mi aj lícne kosti trošku avšak na manželke to ešte vidieť nie je. Vy ženy máte troška inú stavbu tela a tak aj tuk sa ukladá do iných partií.

S manželkou Ti veľmi držíme palce, možno Ti pomôže toto všetko. Obaja sme boli tuhí dlhoroční fajčiari, prestali sme vo februári 2011 a do dnes sme si nezapálili jedinú cigaretu /absťáky sme prekonali do mesiaca/, taktiež sme boli vášnivý jedlíci a zistili sme, že pri delenej strave sa vôbec ale vôbec nemusíš obmedzovať, dokonca sme ešte šťastnejší, pretože sme spoznali nové a nové recepty a každý deň prichádzame na nové a nové nápady. Takže žiadne kapustové polievky a na večeru iba chrúmať kaleráb nemusíš. Delená strava PRÍSNE zakazuje kávu, pili sme ju denne. Teraz sme bez nej a sme v pohode. Takže sa drž, pevnú vôľu ti želám a na začiatok skús http://www.delena-strava.sk/
...každý má ten svoj názor ......ale s niektorými myšlienkami nesúhlasím ...

...a delená strava ????

...šak vyprážaný rezeň v jednej miestnosti , zemiaky v tej druhej a príloha nejaká v tej tretej ...
...he , že jak sa ešte pri tom jeden nabehá , aby jedlo bolo ešte teplé konzumované ....
lujza.j
21.04.12,19:07
Majočka, úplne Ti rozumiem!!! :D

Ja potrebujem zhodiť 15kg, hoci ma žiadne vážne stretnutie nečaká. Jediné vážne stretnutia, sú moje stretnutia s váhou a tam mi ,,haprtia" všetky nervy nielen pred spaním... :D
danuš;) veľmi jednoducho zrozumiteľne popísané ako sa stravovať....je to princíp mojeho stravovania....
http://www.kucharky.sk/knihy/dalsie-kucharske-knihy/fresh-diet.html?page_id=2674&gclid=CMzs6Kzvh68CFYIu3wodPn1m8w
Markus Quo
21.04.12,19:08
spýtaj sa ma akú dietu som nedržala . Držala som VŠETKY


Moja svokra je presne taký prípad ako si aj Ty. Celý život samé diéty, s manželkou sme spolu práve 4 roky ... len za túto dobu svokra držala delenú stravu, rapídne diéty /názvy si nepamätám/, mierne diéty, pár mesiacov vyváženú stravu /ktorá je dobrá ale náročná finančne, časovo aj psychicky/. Medzitým všetkým bolo, ale však svadba, veľká noc, vianoce, ten má narodeniny, tá má to a tak ďalej, a presviedčanie sa o tom, že nemusí predsa stále tak trpieť u nej spôsobilo, že má pre mňa fakt neuveriteľnú hmotnosť a skutek utek ... je to smutné, ale je to tak. Ja keď mám cieľ, tak idem za ním a idem za ním naplno, keď sa rozhodnem ísť na túru tak sa nevrátim na pol ceste, keď sa idem korčuľovať tak sa neotočím na schodisku s myšlienkou že kašlem na to. Všetko ide, keď sa chce. Ja keď som zbadal na váhe číslo 121 kg tak sa vo mne spustil poplach. Ten poplach sa skončí, keď dosiahnem môj cieľ, ako vo všetkom.
Melnick
21.04.12,19:10
Juro, Ty si určite chudý ako prútik :D
Markus Quo
21.04.12,19:10
a ja som sa už zľakol, že sa tento názor v mojej téme neobjaví ... ďakujem ... mám veľa takýchto srandistov okolo seba :). Keď som sa ženil, tak to bolo podobné a teraz som šťastne ženatý. Taktiež budem šťastne štíhly a zdravý s dobrou kondíciou :)
Melnick
21.04.12,19:14
Marcus, ja viem, že DS je nie dieta , ale spôsob stravovania , ale tiež Ťa raz prestane baviť a jo-jo je späť.
lujza.j
21.04.12,19:14
kto vie, aké sú ideálne hodnoty pomerov obsahu tuku, svalovej hmoty a vody v tele? Mám váhu ktorá to vie odmerať, aj si tie hodnoty zapisujem pri váženiach, ale nerozumiem im. Má to niečo spoločné s biometrickým indexom /BMI/?

K rýchlosti úbytku hmotnosti iba na základe zmeny stravovania sa. Čítal som, že rýchly úbytok telesnej hmotnosti je sprievodný jav pri delenej strave, vraj sa strata hmotnosti spomalí po schudnutí cca 10 kg ... budem priebežne dopĺňať údaje z váženia a dám vedieť, či je to mýtus alebo fakt.
......aj zastaví..... šport aký?prvé kilá idú vždy rýchlo......
danushka
21.04.12,19:14
danuš;) veľmi jednoducho zrozumiteľne popísané ako sa stravovať....je to princíp mojeho stravovania....
http://www.kucharky.sk/knihy/dalsie-kucharske-knihy/fresh-diet.html?page_id=2674&gclid=CMzs6Kzvh68CFYIu3wodPn1m8w

Lujzi, koľko kg si týmto stravovaní schudla a za aký čas a aký pohyb k tomu si dala?
Mne je jasné, že hrešiť s rezňom na tanieri a zemikovou kašou a za tým chutný koláč - nemôžem. Už to bude na celý život o kombinovaní a odopieraní, čiže zmena návykov. Jednoducho časy keď som bola ako prútik sú preč a metabolizmus je už iný, ako kedysi.
Melnick
21.04.12,19:15
Ja som šťastná aj napriek mojej hmotnosti - som iba chvíľkovo nervozna od hladu, ale na šťastí mi to neuberá .
Markus Quo
21.04.12,19:17
píšem o tom vyššie
lujza.j
21.04.12,19:23
Lujzi, koľko kg si týmto stravovaní schudla a za aký čas a aký pohyb k tomu si dala?
Mne je jasné, že hrešiť s rezňom na tanieri a zemikovou kašou a za tým chutný koláč - nemôžem. Už to bude na celý život o kombinovaní a odopieraní, čiže zmena návykov. Jednoducho časy keď som bola ako prútik sú preč a metabolizmus je už iný, ako kedysi.
Danuš, toto je chyba;).....zhodila som až ked som sa prestala ponáhľať, špehovať si riť v zrkadle a pod.;)n až ked som si "upratala v hlave" tak sa to pohlo... cvičenie je dôležité /minimálne 3x do týždňa/...každý máme iný počet rokov a rôzne diagnózy ..... neviem čo by si mohla zaradiť ty...ja som bola dlho na "body worku" teraz fičím na "european tae bo", ale dokedy neviem, lebo vôbec by som nemala robiť cvičenie ktoré je skákavé...
buchač
21.04.12,19:24
Markus Quo 6 Minutes Ago #7335

a ja som sa už zľakol, že sa tento názor v mojej téme neobjaví ... ďakujem ... mám veľa takýchto srandistov okolo seba :). Keď som sa ženil, tak to bolo podobné a teraz som šťastne ženatý. Taktiež budem šťastne štíhly a zdravý s dobrou kondíciou :)

...diéty sú diéty .....každá má krátke trvanie ---

Melnick 6 Minutes Ago #7334
Juro, Ty si určite chudý ako prútik :D
...už ani nie ....skôr ten zlatý stred , ešte by sa ale zišlo nejaké kilo dať dole ...
Vždy som bol stavbár tela ...
...voľakedy tehličky naukladané pod hrudníkom ...teraz ???....že kváder ??? :---

...niekde som aj pripol to moje chudnutie .......
...solídny pokles váhy to bol a viac menej si to držím ....a teraz , keď budem manuálne na chalupe makať , tak ešte by aj niečo hádam mohlo ísť dole ...
Markus Quo
21.04.12,19:34
...diéty sú diéty .....každá má krátke trvanie ---



kedysi som sa aktívne hýbal každý deň a držal som si perfektnú kondíciu a váhu, nikdy som nebol bodybuilder ani mi nezáležalo na kráse svalov. a najpodstatnejšie je že toto nie je diéta ... prosím o pochopenie ... v živote som žiadnu diétu nedržal a ani držať nemienim ... je to môj odrazový mostík pre zdravý životný štýl, na ktorý som za posledné 3 roky zabudol, lebo som zlenivel ...
Markus Quo
21.04.12,19:35
Danuš, toto je chyba;).....zhodila som až ked som sa prestala ponáhľať, špehovať si riť v zrkadle a pod.;)n až ked som si "upratala v hlave" tak sa to pohlo... cvičenie je dôležité /minimálne 3x do týždňa/...každý máme iný počet rokov a rôzne diagnózy ..... neviem čo by si mohla zaradiť ty...ja som bola dlho na "body worku" teraz fičím na "european tae bo", ale dokedy neviem, lebo vôbec by som nemala robiť cvičenie ktoré je skákavé...

toto je to najpodstatnejšie v živote ... upratať si myšlienky ...
Markus Quo
21.04.12,19:56
aj ja som bol štastný ... do marca tohoto roku ... potom mi začalo dochádzať kam to speje ... takže som potreboval zmenu. Nemyslím že si neštastná, ale že nesmieš byť pritom nervózna, potom to nemá vôbec zmysel ... schudnúť myslím
Markus Quo
21.04.12,19:57
to modre delena strava pod citaciou ... ako mam vytvoriť taký odkaz na inú tému v rámci porada.sk ... prosím o stručnú odpoveď ... ďakujem
Markus Quo
21.04.12,20:00
ja ju dodržiavať takto striktne celý život nebudem ... to viem ... ja sa potrebujem dostať nas5, k statusquo spred 3 rokov (viď úvodný text témy). Vtedy som si držal stabilne fyzičku aj hmotnosť ... so ženou sme doma len lenošili, to sa zmenilo ...
lujza.j
21.04.12,20:20
mimotemy "dakujem" za 2x "neužitočné":eek:
Markus Quo
21.04.12,20:23
cigarety sú droga ... prepadol som jej a po rokoch s ňou, som bol schopný s ňou skoncovať.
káva a energetické nápoje sú droga ... prepadol som im a po rokoch závislosti, som schopný odolať

týmto závislostiam som prepadol, pre ich všeobecnú popularitu. som človek, ktorý sa učí na vlastných chybách, som mladý chalan a tak verím, že o pár rokov (možno po 30-tke) začnem aplikovať metódu učenia sa na chybách iných.

moja nadváha je moja chyba, je to fenomén dnešnej doby. Chlieb náš každodenný sa stal tiež mojou drogou, odmalička učený na dobrý čerstvý chlebík, o ktorom som si myslel, že sa ho nikdy nebudem schopný vzdať a hlavne, v ktorom som nevidel nič zlé. A stalo sa, rozhodol som sa, ako už mnoho krát predtým, poučený z vlastnej chyby, že prestanem jesť biely chlieb.
Chlieb jem aj naďalej, avšak pripravujem si ho doma sám, je vyrobený z celozrnnej múky a v množstve na primeranú spotrebu pre 2 dospelých ľudí.

Pohyb som zanedbal. Kedysi KAŽDODENNÝ šport, kedy pot zo mňa priam kvapkal "ako z konvy" zomrel pred 3 rokmi, v čase keď sa zrodila moja lenivosť. To je vec, ktorú som už napravil a začínam aktívnou chôdzou, kým prejdem na korčule a bicykel, pretože kĺby dostali dobre "do zubov" s príchodom kilečiek.

Prečo toto píšem? S narodením môjho prvého dieťaťa, dcérky, sa vo mne preskupilo celé moje ja. Dovtedy som neriešil seba, svoj vzhľad ani kariéru (nie som karierista), budúcnosť som zabezpečoval iba finančnými rezervami. Lenže to nie je všetko.
Moje dieťa a aj prípadné ďalšie potrebujú vzor, dvoch milujúcich (aj sa) rodičov už majú istých, avšak to je len základ. Deti potrebujú silné vzory (moji rodičia mi nimi neboli, vďaka za starkých) a ja so ženou taký hodláme byť.

Preto som založil túto tému, budem rád za každú DOBRÚ radu a sám rád poradím, keď nadobudnem viac vedomostí a skúseností, ako zlepšiť svoj život. My už sme na cestu vyrazili, a čo ty?
Markus Quo
21.04.12,20:24
prepáč, máš pravdu ... u toho druhého som si nevšimol zvýraznené písmo. prepáč, zrušil som to.
Valcake
21.04.12,20:28
...môj manžel sa stravuje vždy rovnako nič si neodopiera a váži ako za mlada.Chodí do roboty, kde má obedy a večer sa naje doma. Môže jesť koľko a čo chce a nepriberie. Podľa mňa je to aj geneticky dané. Sestru má ako z koncentráku a nie je už mladá. No druhá sestra je už okrúhlučká. Ja som bola za mlada tiež chudá, no už nie som. Zato by som veľmi chcela byť. :---
Markus Quo
21.04.12,20:36
...môj manžel sa stravuje vždy rovnako nič si neodopiera a váži ako za mlada.Chodí do roboty, kde má obedy a večer sa naje doma. Môže jesť koľko a čo chce a nepriberie. Podľa mňa je to aj geneticky dané. Sestru má ako z koncentráku a nie je už mladá. No druhá sestra je už okrúhlučká. Ja som bola za mlada tiež chudá, no už nie som. Zato by som veľmi chcela byť. :---

my máme v génoch "veľké rite" :) :o ... videl som to na mojom o 7 rokov mladšom bratovi (sme ako jeden, vlastná mama nás nebola schopná z 20 metrov rozoznať) keď prestal kontrolovať čo a koľko toho zje. Poučil sa zrejme zo mňa, bo ja som to prepískol na plnej čiare. A ako vravíš, tiež poznám také tipy. Mám sesterku (vraj má rýchly metabolizmus), ktorá si fakt ľúbi zajesť, neraz som ju videl ako zbuchla pol kuraťa na posedenie a pol hodiny 2 zákusky, k tomu všetkému sladké nápoje ako kofola a pod. A vyzerá ako špáratko, ani gram navyše, jej by sa dokonca zopár kilečiek hodilo. Nepovažujem to za šťastie, každý sme iný ako píšeš, a preto si musíme každý utvoriť ten vlastný scenár a keď môže pomôcť iným, prečo sa oň nepodeliť? :)
KoxXxo
21.04.12,21:07
Opatrne s tým chudnutím, lebo vraj keď bude vojna, tak tlstí schudnú, ale chudí umrú. A má to aj logiku. :)
vulxy
21.04.12,21:17
kto vie, aké sú ideálne hodnoty pomerov obsahu tuku, svalovej hmoty a vody v tele? Mám váhu ktorá to vie odmerať, aj si tie hodnoty zapisujem pri váženiach, ale nerozumiem im. Má to niečo spoločné s biometrickým indexom /BMI/?
K rýchlosti úbytku hmotnosti iba na základe zmeny stravovania sa. Čítal som, že rýchly úbytok telesnej hmotnosti je sprievodný jav pri delenej strave, vraj sa strata hmotnosti spomalí po schudnutí cca 10 kg ... budem priebežne dopĺňať údaje z váženia a dám vedieť, či je to mýtus alebo fakt.
BMI ze vraj biometricky index....som sa pobavil:D
BarracudaBlur
21.04.12,21:20
ahoj, mne sa osvedcilo drzat dukanovu dietu... pre viac info klikni sem (http://www.topdieta.sk/dukanova-dieta/)
Markus Quo
21.04.12,21:52
ja som to doteraz používal a je to takto: Keď tlustí budú hubení, tak hubení budou studení :) ... keď chytím šrapnel do hlavy, tak mi to môže byť šumák, to tu teraz neriešime ... ok?
Markus Quo
21.04.12,21:54
BODY MASS ... sorry ... už mi aj niekto poradí? alebo ani nie?
Markus Quo
21.04.12,21:56
už som o tom niečo čítal, skúsim sa na to pozrieť bližšie
DanielaSL
22.04.12,05:22
A my sme sa s mužom pred pár rokmi dali zase na stravovanie v rámci 90-dňovej diéty. Toto sa mi páčilo viac ako delená strava. Môj muž išiel za dva mesiace tak s váhou dole, že sa všetci pýtali, či je chorý....;). 14 kg som schudla aj ja... a to sme absolútne žiadny cielený šport nerobili.... Išlo to samé. Akurát moje zdravotné problémy mi to skomplikovali...a hoci som sa dlho váhovo držala, nakoniec som sa aj tak vrátila k pôvodným kilám...:( Ale ide leto, bude viac zeleniny ... ako budem schopná začať si variť, tak idem znova na to.
DanielaSL
22.04.12,05:23
čítala som, ale neskúšala...
lujza.j
22.04.12,05:51
nemusíš sa omlúvať....píšeš, že si tu nový, hlavne že vieš rozdávať "neužitočné"....jáj asi preto že to je "tvoja" téma...
danushka
22.04.12,05:52
Juro je chlap jak še patrí, žiadne tintítko! :)))
kopretinka
22.04.12,06:03
ahoj, mne sa osvedcilo drzat dukanovu dietu... pre viac info klikni sem (http://www.topdieta.sk/dukanova-dieta/)
je veľa toho o tejto diéte,ale v tomto článku sa píše,vraj môžete si dopriať ovsené otruby,takže BACHA,tie otruby sú POVINNÉ,keďže to je jediný zdroj vlákniny v prvej fáze (1,5 polievkovej lyžice denne) a v druhej fáze tej zeleniny je tiež málo (2 lyžice denne)
nie je vhodná pre diabetikov,srdciarov,tlakárov,a ak nemáte v poriadku ľadviny,tiež to neskúšajte!!!
Vody treba piť omnoho viac,1,5 litra nestačí,ten nadbytok bielkovín a splodín z nich útočí na ľadviny............takže všetko s mierou :)
a aj hýbať sa treba :D
a ešte doplním,je to finančne náročné....:(:mad:
buchač
22.04.12,06:19
Markus Quo 8 Hours Ago #7359
BODY MASS ... sorry ... už mi aj niekto poradí? alebo ani nie?

...kurnik .......a v čom ????????

Veď si sám povedal , že každý má ten svoj metabolizmus ( čo je aj pravdou ) , tak to čo pasuje predsa na jedného , nemôže ( nemusí ) pre toho druhého ....

Zároveň sa nedá ani to zovšeobecňovať , čo sa týka aj toho každého jedinca v tej oblasti zdravotného stavu ...
Keď si vezmem ako príklad skupinu diabetikov ( medzi nich aj ja patrím ...kua ...) , tak títo sa predsa nemôžu - nemali by sa stravovať tak ako zdraví jedinci ....
A tých skupín je viacero ......a zdraví sú zasa bombardovaní reklamami všetkého druhu ....

Jedno si ale je potrebné uvedomiť a poriadne sa zahlbiť aj do tých jednotlivých diét , že o čo sa v nich jedná ...

Tie normálnejšie , založené na konzumácii zdravých produktov ???...tie sú pre normálneho ( finančne zabezpečeného ) v podstate neudržateľné , nakoľko zdravé produkty sú nákladná záležitosť .....
Tie druhé - čarovné , založené na konzumácii rôznych sirupov , toboliek a podobne ????......z tých sa jeden môže pomaly zblázniť alebo iba poriadne zosonéééé...
Ako príklad dávam teraz posledný hit ......mletý prášok z chilly papričiek ....že to alebo onô dokáže ..........hm , keby to pravda bola , tak som chudý jak FIFI Pierko , denne tlačím kapsaicín v prírodnej forme do hlavy už tých 30 - 40 rokov ( samozrejme podľa možností trhu a kvetináčov ...)

....ale je dobré niečo pre seba robiť .....raz darmo , obezita je v určitej forme zabijak - má veľa bočných účinkov na skoro všetky orgány tela , jeho systém ...
lujza.j
22.04.12,06:28
poradiť?načo aby si rozdával "neužitočné"?máš Delenú stravu, tak del...
KoxXxo
22.04.12,06:45
Škoda že tu neprispieva aj I. Lexa. Mal by asi čo povedať k téme.
vulxy
22.04.12,06:57
o strave v africkych vezniciach???,ked sa dobre pametam tak tam sa mu podarily skvele vysledky,mozno ani sam nechcel:-)
Markus Quo
22.04.12,08:58
tak som to prešiel celé a zistil som, že asi by som potreboval ešte jeden plat ... zostanem zatiaľ pri tej mojej delenej strave a navyše (!) ja nechcem dietu. Ďakujem za radu
Markus Quo
22.04.12,09:01
opýtal som sa či to ma percentualny pomer tuk/svaly/voda niečo s BMI ... prečítal si si moju otázku? Všade len vidím ako vyrátať BMI a kde je podvaha, normal či nadvaha ... ale ten pomer nikde nie je vysvetleny ... vieš mi poradiť s tym?
buchač
22.04.12,09:35
Markus Quo 15 Minutes Ago #7398

opýtal som sa či to ma percentualny pomer tuk/svaly/voda niečo s BMI ... prečítal si si moju otázku? Všade len vidím ako vyrátať BMI a kde je podvaha, normal či nadvaha ... ale ten pomer nikde nie je vysvetleny ... vieš mi poradiť s tym?

...ale je ....len sa treba poriadne pozrieť ..........

LENŽE ...........a nerád by som sa mýlil........

...nejak mi to zaváňa niečim takým , ako je to ...nazvem nasmerovanie na nejaký produkt ...že konkrétny ???

...no keď sa mýlim ....tak sorry .....
Markus Quo
22.04.12,09:58
...kurnik .......a v čom ????????

Veď si sám povedal , že každý má ten svoj metabolizmus ( čo je aj pravdou ) , tak to čo pasuje predsa na jedného , nemôže ( nemusí ) pre toho druhého ....

Zároveň sa nedá ani to zovšeobecňovať , čo sa týka aj toho každého jedinca v tej oblasti zdravotného stavu ...
Keď si vezmem ako príklad skupinu diabetikov ( medzi nich aj ja patrím ...kua ...) , tak títo sa predsa nemôžu - nemali by sa stravovať tak ako zdraví jedinci ....
A tých skupín je viacero ......a zdraví sú zasa bombardovaní reklamami všetkého druhu ....

Jedno si ale je potrebné uvedomiť a poriadne sa zahlbiť aj do tých jednotlivých diét , že o čo sa v nich jedná ...

Tie normálnejšie , založené na konzumácii zdravých produktov ???...tie sú pre normálneho ( finančne zabezpečeného ) v podstate neudržateľné , nakoľko zdravé produkty sú nákladná záležitosť .....
Tie druhé - čarovné , založené na konzumácii rôznych sirupov , toboliek a podobne ????......z tých sa jeden môže pomaly zblázniť alebo iba poriadne zosonéééé...
Ako príklad dávam teraz posledný hit ......mletý prášok z chilly papričiek ....že to alebo onô dokáže ..........hm , keby to pravda bola , tak som chudý jak FIFI Pierko , denne tlačím kapsaicín v prírodnej forme do hlavy už tých 30 - 40 rokov ( samozrejme podľa možností trhu a kvetináčov ...)

....ale je dobré niečo pre seba robiť .....raz darmo , obezita je v určitej forme zabijak - má veľa bočných účinkov na skoro všetky orgány tela , jeho systém ...

Nejem nič iné ako som jedol doteraz, moje účty za stravu sa znížili a to dosť. Nekupujem ochutené jogurty, termixy, kečupy, horčice, rôzne paštéty, čokoládu, chipsy, netlačím do hlavy pizzu ani iné "zdravé" jedlá. Nekonzumujem ako šialený pečené mäso s ryžou, kečupom a hneď na to netresknem do seba puding, ako som to robil doteraz. Ďalšia vec je, že som solil tak, že som už ani pomaly nevedel ako chutia niektoré druhy jedál. A to som ešte nespomenul, že som skoro nejedol ovocie a inú zeleninu ako rajčiny a občas papriku. Takže sa spýtam, je naozaj delená strava až taká náročná podľa teba? Je to hlavne o sebakontrole a prístupu k sebe samému.
Markus Quo
22.04.12,09:59
ešte som zabudol spomenúť, že skutočne náročné veci začínajú pri vyváženej strave alebo dukanovej diéte ...
Markus Quo
22.04.12,10:02
produkt? ako čo myslíš? tu moju váhu, bežne dostupnú vec do domácnosti? Či? Vysvetli
buchač
22.04.12,13:49
Nejem nič iné ako som jedol doteraz, moje účty za stravu sa znížili a to dosť. Nekupujem ochutené jogurty, termixy, kečupy, horčice, rôzne paštéty, čokoládu, chipsy, netlačím do hlavy pizzu ani iné "zdravé" jedlá. Nekonzumujem ako šialený pečené mäso s ryžou, kečupom a hneď na to netresknem do seba puding, ako som to robil doteraz. Ďalšia vec je, že som solil tak, že som už ani pomaly nevedel ako chutia niektoré druhy jedál. A to som ešte nespomenul, že som skoro nejedol ovocie a inú zeleninu ako rajčiny a občas papriku. Takže sa spýtam, je naozaj delená strava až taká náročná podľa teba? Je to hlavne o sebakontrole a prístupu k sebe samému.
...citoval si mňa ...a mňa sa pýtaš , takže odpovedám ...

So mnou veľa vody nenamútiš ...;)...ja som zástancom konzervativizmu

Prikláňam sa totižto k overenému a dokonca aj doktormi podporovanému ...." všetko , ale s mierou "...

Čiže , ja ako diabetik si dám aj zakázané ovocie , t.j. sladké , aj mastné , aj ...aj...aj.........ale vidˇvyššie....
No na strane druhej sa to snažím kompenzovať tým zdravým jedlom...

Všetky diéty sveta mi môžu byť totálne ukradnuté ...či 90 dňová , či delená ......či Bukovského " múdrosti " ( síce múdro vraví , no v konečnom dôsledku nič nové nepovedal , nedá sa aplikovať na každého .....) ...
Markus Quo
22.04.12,14:36
nechcem mútiť vodu ... ja zas "každému čo jeho jest" ... nechajme to tak ... je to ťahačka o nič
arizona
22.04.12,14:54
Kazdu chvilu sa na svete objavi nejaka nova zarucena dieta, ci novy osvedceny sposob stravovania. Po case upadne do zabudnutia a pridu nove, tiez "zarucene".
Preco uz nie je cely svet stihly???;):confused::---

Ja verim jedinej osvedcenej diete : neprezierat sa do prasknutia a pridat viac pohybu!
Pohyb je zaklad kazdeho uspechu k chudnutiu a udrzanie stihlosti.
Kazda dieta je iba trapenie organizmu,ktory nam to skor, ci neskor vrati...
Markus Quo
22.04.12,15:00
súhlasím, v poriadku. Prečo nie sme všetci štíhli? Skús hladať Globezita. A vieme pochopiť rozdiel medzi DIÉTA a STRAVA? Nikdy nič také držať nemienim. Pochopené? Neriešime tu DIETU, už to prosím pochopíte? Prosím. Chcel by som nájsť fandov, nie skeptikov
buchač
22.04.12,15:04
Markus Quo 1 Minute Ago #7427

súhlasím, v poriadku. Prečo nie sme všetci štíhli? Skús hladať Globezita. A vieme pochopiť rozdiel medzi DIÉTA a STRAVA? Nikdy nič také držať nemienim. Pochopené? Neriešime tu DIETU, už to prosím pochopíte? Prosím. Chcel by som nájsť fandov, nie skeptikov

......jááááááááj .....tak to si mal povedať hneď .....;)
Tu snáď nájdeš seberovných .....

http://www.chudnutie-ako.sk/forum/

alebo drístov je plno ...toto je iba slovenská verzia :rolleyes:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=chudnem&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
danushka
22.04.12,15:09
Markus Quo, fandím Ti! Fandi aj mne. :)

mimotemy Ako sa dá skopírovať minikomentár?
Markus Quo
22.04.12,15:18
......jááááááááj .....tak to si mal povedať hneď .....;)
Tu snáď nájdeš seberovných .....

http://www.chudnutie-ako.sk/forum/

alebo drístov je plno ...toto je iba slovenská verzia :rolleyes:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=chudnem&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

chudnutie ako je VYVÁŽENÁ STRAVA už som to tu spomínal. Prečo mi stále podhadzuješ pod nos niečo, o čom som už písal (a čím sa tu nezaoberám)? Ja sa skutočne ospravedlňujem za to, že na slobodných fórach si človek založí tému. Naozaj, už som to dlho neurobil, práve pre takéto názory. Ďakujem Vám moc pekne. Delená strava má aj svojich prívržencov aj odporcov. Ja som len laik, začiatočník, ktorý sa rozhodol niečo spraviť s tým čo sám pokašlal a taktiež hľadám podobne razených jedincov (napísané v úvode do témy).

"jááááááááj .....tak to si mal povedať hneď" aha, takže ja som to nenapísal pri založení témy. Hodil som tému do mora plného žralokov, hladných po nováčikoch?

Ospravedlňujem, že som svoj "bordel" nešiel drístať do iných fór, plných reklám na voľáky ZARUČENE osvedčený spôsob. Čo viac ešte treba urobiť? Požiadať admina o zmazanie témy, aby mali ludia ako ty, čo už čo to odžili a majú kopu skúseností a žijú si svoj konzervatívny štýl (všetko čo od teba čítam je ako keď dojdem k starým rodičom a počúvam na svoju adresu ako stačí to a to) nehladiac na to, že sa do fóra zadáva téma asi z dôvodu túžby podeliť sa s inými, poradiť sa a pod.

TAKŽE PROSÍM, MAJTE MA ZA ČO CHCETE A RIEŠTE MA.

:D
Markus Quo
22.04.12,15:21
ďakujem ... ako citácia? skutočne neviem, iba ako ctrl+c a ctrl+v ale priznávam, že minikomentár som ešte necitoval ... ale napadá ma spôsob, vyberieš citáciu, vymažeš obsah a vložíš okopírovaný minikoment ... komplikované ale to ma teraz jediné napadá
Markus Quo
22.04.12,15:36
a zotneme celú globezitu :)
Markus Quo
22.04.12,15:48
možno to bude práve tým, že hneď po vytvorení témy dostanem poučenie o tom, že robím niečo zbytočne. Ďakujem za poučenia, ja som sa "vobec" týmto fórom neprehrabával si tým povedala rovno. Takže tiež ďakujem. Ostro sledované témy.
Markus Quo
22.04.12,15:54
tiež fandím. Aj ty delíš?
kopretinka
22.04.12,15:57
...ale je ....len sa treba poriadne pozrieť ..........

LENŽE ...........a nerád by som sa mýlil........

...nejak mi to zaváňa niečim takým , ako je to ...nazvem nasmerovanie na nejaký produkt ...že konkrétny ???

...no keď sa mýlim ....tak sorry .....
čo má spoločné BMI s nejakým produktom?
Inak BMI je sprostosť,na to sa nepozerajte.....
kopretinka
22.04.12,16:00
prečo chcete uzavrieť túto tému? komu sa nepáči,nech nečíta
buchač
22.04.12,16:01
čo má spoločné BMI s nejakým produktom?
Inak BMI je sprostosť,na to sa nepozerajte.....

...čítaj MA pozornejšie.....následne zadaj príslušné termíny do googľa ......................a daj si do súvislosti....

Mne takýmto spôsobom jeden produkt , respektíve vyšetrenie tela na určité hodnoty krásne vyšiel .....ale reklamu nemienim robiť ...
buchač
22.04.12,16:03
prečo chcete uzavrieť túto tému? komu sa nepáči,nech nečíta


NIK NEUZATVÁRA...

.............................kua , to už nikde svoj názor jednotlivec nemôže vyjadriť ????.....................
kopretinka
22.04.12,16:04
Preco uz nie je cely svet stihly???;):confused::---
lebo: paradoxne nedostatok jedla nezabezpečí štíhlosť
lebo :zdravé stravovanie je drahé
lebo: nemá každý super spaľovanie
lebo: niekedy je to dedičné
lebo: niekedy je to následok nejakej choroby
lebo: niekedy sa ti zbláznia hormóny
lebo
lebo
lebo
lebo
atď...........
kopretinka
22.04.12,16:04
NIK NEUZATVÁRA...

.............................kua , to už nikde svoj názor jednotlivec nemôže vyjadriť ????.....................



jak že nie? a čo tie dva vyriešené?
Markus Quo
22.04.12,16:08
tiež si myslím ...
buchač
22.04.12,16:08
...ALE NIE JA ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Markus Quo
22.04.12,16:15
jak že nie? a čo tie dva vyriešené?

to je odveta ľudí, ktorí si myslia že keď už niekde inde podobná téma je, tak je vlastne všetko vyriešené a pritom tu všehovšudy boli asi len 3 príspevky skutočne reagujúcich na podstatu tejto témy. Ďakujem za podporu témy, aj keď buchač ide iba mimotemy, arizona a lujza.m si spravili finálnu mienku skôr ako mal ktokoľvek vôbec šancu reagovať a pridať sa. Viď absolútne prvý príspevok :(
kopretinka
22.04.12,16:17
http://www.porada.sk/image.php?u=105474&dateline=1332190636

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) 7 Minutes Ago #7444 ...ALE NIE JA ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a čo akože? ja tvrdím,že TY??
Markus Quo
22.04.12,16:17
och ... opravujem lujza.j nie m ... sorry, skôr ako to zas niekto zbada skôr
buchač
22.04.12,16:21
....hm ....škoda , že to niekto uzavrel finálne ...mierne by som poopravil názor , že idem momo témy ...
lujza.j
22.04.12,16:32
ja som dala vyriešené hned, je tu množstvo podobných-rovnakých tém
Dav
22.04.12,18:54
Tému som otvorila.
pepa78
22.04.12,18:57
Základom všetkého je mať energetický výdaj vyšší ako príjem...
kopretinka
22.04.12,19:13
díky
kopretinka
22.04.12,19:16
ja som sa dala na dukanovu.....v II. fáze sa má byť dovtedy,kým človek nemá váhu,ktorú chce dosiahnuť....no ja neviem,mne sa nejako nedarí.....a chýba mi ovocie.....ryža....
lujza.j
22.04.12,19:24
ivuliatko
22.04.12,19:28
Mne sa páči, ako k chudnutiu pristupujú v TV relácii na Prime -Jste to, co jíte. Nepochvália toho, kto schudne najviac kilogramov, ale toho, kto dosiahne najväčší úbytok TUKU a nesmie mať úbytok svalovej hmoty. Niekto má menší úbytok váhy (svaly sú ťažšie), ale merajú im pás, boky, stehná a tam sa výsledky ukážu. Spočiatku ich učia pravidelne jesť, aby si naštartovali metabolizmus, čítať zloženie potravín na etiketách atď atď. A samozrejme pohyb. Keby som sa tak k tomu dokopala...
buchač
22.04.12,19:50
http://www.porada.sk/t176078-dukanova-dieta.html

...v citovanej téme je jeden odkaz ...
http://abc-dieta.sk/dukanova-dieta.html .....a citujem ...


Podstatou Dukanovej diéty je stravovanie sa podľa podrobného výživového plánu, ktorý je založený na zdravej výžive a spĺňa všetky požiadavky tela. Práve preto je možné uplatňovať tento spôsob stravovania a správnej výživy po celý život.
No tento link nespomína to , čo zasa je v inom uvedené ....t.j. , že ...

No ako každá diéta, aj táto má svoje zdravotné riziká a to najmä rednutie kostí. dobre teda uvážte, či je aj pre vás.

...a to ja tvrdím , že nie každá diéta je pre každého vhodná !!!!!

...a inak ???.......je to proste boom , moderna a nič iné .....respektíve nič nové ..........či ...?????
danushka
22.04.12,20:01
http://www.porada.sk/image.php?u=265273&dateline=1335041549

Markus Quo (http://www.porada.sk/member.php?u=265273) 3 Hours Ago #7439 tiež fandím. Aj ty delíš?




Snažím sa deliť a mať na tanieri najviac zeleniny, vyhýbam sa tukom.
Ale je to o tom, že každý metabolizmus je iný, každého zdravotný stav je iný a s vekom to ide ťažšie.
S váhou som vybehla v čase, keď mi prestala fungovať štítna žľaza a po začatí s jej liečbou som vybehla +15 kg a neviem ich dať dole. Darmo ma bude ktokoľvek presviedčať, že toto s tým nič nemá. Moje telo zareagovalo na Euthyrox takto a je mi jasné, že ak to chcem udržať aspoň pri tejto váhe, deliť musím celoživotne a každý koláč, či rezeň musím považovať za hriech.
Popritom liečim vysoký TK a arytmiu, takže nepôjdem dušu vypľúvať do žiadneho fitka, jedine prechádzky, bicykel. Ale aby som sa ja drala niekde vo fitku, to odmietam !

Kávu aspoň trošku medom osladenú musím mať. Ale slnečnicový olej som vylúčila, nahradila som ho olivovým, prípadne maslo. Nepotrebujem sa napchávať sladkosťami, dokonca viem žiťbez chleba a váha stojí.
Asi sa prestane staviať na váhu tak ako si písal, že raz do týždňa motivačne. Niekde v mojom tele je blok. Keď vidím môjho muža koľko do seba a s akou chuťou nakladá, tak na jednej strane mu prajem a na druhej závidím.
Navyše kde je tu Božia spravodlivosť, však chlapi nemajú celulitídu!
Videl už niekto v lete guľatého chlapa s pivným bruchom a pomarančovou kôrou na stehnách?!!! ... No šľak, aby to trafil! :D
lujza.j
22.04.12,20:04
ja som sa dala na dukanovu.....v II. fáze sa má byť dovtedy,kým človek nemá váhu,ktorú chce dosiahnuť....no ja neviem,mne sa nejako nedarí.....a chýba mi ovocie.....ryža....
treba zvoliť také stravovanie, aby si takéto stavy nemala...... ja ryžu a zemiaky nejem 5r, ale mi nechýbajú....
zbytočne nato myslíš a hlava je zablokovaná.... a nedarí sa
lujza.j
22.04.12,20:17
ja váhu nemám.....:) ani neplánujem, je fajn ked úbytok cítiš na oblečení...
buchač
23.04.12,04:47
Moja svokra je presne taký prípad ako si aj Ty. Celý život samé diéty, s manželkou sme spolu práve 4 roky ... len za túto dobu svokra držala delenú stravu, rapídne diéty /názvy si nepamätám/, mierne diéty, pár mesiacov vyváženú stravu /ktorá je dobrá ale náročná finančne, časovo aj psychicky/. Medzitým všetkým bolo, ale však svadba, veľká noc, vianoce, ten má narodeniny, tá má to a tak ďalej, a presviedčanie sa o tom, že nemusí predsa stále tak trpieť u nej spôsobilo, že má pre mňa fakt neuveriteľnú hmotnosť a skutek utek ... je to smutné, ale je to tak. Ja keď mám cieľ, tak idem za ním a idem za ním naplno, keď sa rozhodnem ísť na túru tak sa nevrátim na pol ceste, keď sa idem korčuľovať tak sa neotočím na schodisku s myšlienkou že kašlem na to. Všetko ide, keď sa chce. Ja keď som zbadal na váhe číslo 121 kg tak sa vo mne spustil poplach. Ten poplach sa skončí, keď dosiahnem môj cieľ, ako vo všetkom.
...spomínaš svokru....na jej nezdarené pokusy .................he , spomeň neskôr na ňu ...si len cca mesiac na ceste za tým cieľom ........po tom 1/2 - 1 roku sa ozvi ......pokecáme o váhe , o cieľoch a prioritách ....;)


...
týmto závislostiam som prepadol, pre ich všeobecnú popularitu. som človek, ktorý sa učí na vlastných chybách, som mladý chalan a tak verím, že o pár rokov (možno po 30-tke) začnem aplikovať metódu učenia sa na chybách iných.

Pohyb som zanedbal. Kedysi KAŽDODENNÝ šport, kedy pot zo mňa priam kvapkal "ako z konvy" zomrel pred 3 rokmi, v čase keď sa zrodila moja lenivosť. To je vec, ktorú som už napravil a začínam aktívnou chôdzou, kým prejdem na korčule a bicykel, pretože kĺby dostali dobre "do zubov" s príchodom kilečiek.

Preto som založil túto tému, budem rád za každú DOBRÚ radu a sám rád poradím, keď nadobudnem viac vedomostí a skúseností, ako zlepšiť svoj život. My už sme na cestu vyrazili, a čo ty?
...sorry .......no nedá mi ........

Vyše 120 kg ???????????..................vo veku do 25 - 30 rokov ......no smutné ....

Poviem pravdu , mal som aj ja nabratých pár kíl navyše , no u mňa to bolo z trochu iného dôvodu ...volá sa to vlčí hlad v dôsledku diabetesu ...
Za 3 mesiace , bez zázračných diét som dal solídne dole ....normálna úprava dávok a zloženie stravy , plus cvičenie a manuálna práca...
saskia26
23.04.12,09:35
Marcus, dáš sem tvoj recept na chlebík? Ďakujem
Markus Quo
23.04.12,18:03
...spomínaš svokru....na jej nezdarené pokusy .................he , spomeň neskôr na ňu ...si len cca mesiac na ceste za tým cieľom ........po tom 1/2 - 1 roku sa ozvi ......pokecáme o váhe , o cieľoch a prioritách ....;)

...sorry .......no nedá mi ........

Vyše 120 kg ???????????..................vo veku do 25 - 30 rokov ......no smutné ....

Poviem pravdu , mal som aj ja nabratých pár kíl navyše , no u mňa to bolo z trochu iného dôvodu ...volá sa to vlčí hlad v dôsledku diabetesu ...
Za 3 mesiace , bez zázračných diét som dal solídne dole ....normálna úprava dávok a zloženie stravy , plus cvičenie a manuálna práca...

Mas pravdu. Ako inak, tvoj nazor ti neberiem. Kazdy moze spravit chybu. Ja som ju spravil a nie jednu. Lenze to podstatnejsie je, ze ich vzdy napravam, omnoho smutnejsie by bolo, keby som to nechal tak. Hovori Ti (alebo radsej Vam? nemam s tym problem) nieco vyrok "nerob inym to, co nechces aby tebe robili iny"? Ja som sem neprisiel plakat, ani sa nechat lutovat a sudis ma napriek tomu, ze nevies cim som presiel. Ani sa nevysmievsm svojej svokre, mam ju radsej ako svojich vlastnych rodicov, skvela zena avsak s nulovou volou a sebazaprenim. Takze prestan ma riesit, chytat sa kazdeho slova a skus prosim prispiet aj ty niecim pozitivnym do tejto znovuotvorenej temy. Dakujem velmi pekne. Marek
buchač
23.04.12,18:15
Mas pravdu. Ako inak, tvoj nazor ti neberiem. Kazdy moze spravit chybu. Ja som ju spravil a nie jednu. Lenze to podstatnejsie je, ze ich vzdy napravam, omnoho smutnejsie by bolo, keby som to nechal tak. Hovori Ti (alebo radsej Vam? nemam s tym problem) nieco vyrok "nerob inym to, co nechces aby tebe robili iny"? Ja som sem neprisiel plakat, ani sa nechat lutovat a sudis ma napriek tomu, ze nevies cim som presiel. Ani sa nevysmievsm svojej svokre, mam ju radsej ako svojich vlastnych rodicov, skvela zena avsak s nulovou volou a sebazaprenim. Takze prestan ma riesit, chytat sa kazdeho slova a skus prosim prispiet aj ty niecim pozitivnym do tejto znovuotvorenej temy. Dakujem velmi pekne. Marek
Marek ........ale ja Ťa predsa NERIEŠIM ....!!!
Máš ten dojem ????....predsa diskutujeme , alebo nie ???
Je to o akceptovaní názorov a nie o súdení ...netrúfam si , nedovolím si niekoho súdiť , ale na druhej strane , to súdenie mňa dovolím iba ľuďom , ktorí ma poznajú ( aj to iba osobne ) ...
Že padne nejaká tá poznámka ???....holt , v mojom prípade si buď zvykneš , alebo aj nie ...;)...iný už nebudem ...
Ľútosť odo mňa nejak nečakaj , skôr to zdravé podpichnutie do ďaľšieho kola bojov s tou váhou ...v kľude si poddžubni aj do mňa ...

...a ozaj , keby malo dôjsť k vykaniu a to sa na diskusných fórach akosi nenosí ( no otcom by som Ti síce mohol byť ...;):--- ) , to by som sa asi možno aj urazil ...vtedy by už bolo o inom ...
Markus Quo
23.04.12,18:48
Marcus, dáš sem tvoj recept na chlebík? Ďakujem

Ahoj. Nie je môj :) ... mám ho z manuálu k pekárničke.

Zloženie:
300 ml voda alebo mlieko
1 1/2 PL máslo
1 vajce
1 ČL soľ (morskú som dal)
2 ČL cukor (hroznový som dal)
180 g celozrnnej pšeničnej múky
360 g múky typ 550
1 ČL suchého droždia

mne sa však nepáčilo, že v tomto i iných receptoch je toľko svetlej múky /typ 550/ a tak som to momentálne vyriešil hotovými chlebovými zmesami, ktoré sa dajú kúpiť normálne v obchode a sú bežne na 750g chlebík.

Potom som našiel dačo aj tu, ale zatiaľ som spokojný s tou zmesou Domáca pekáreň na chlieb
Markus Quo
23.04.12,18:49
to "DOMACA PEKAREN NA CHLIEB" je téma tu na porade, neviem preco mi to nejde ako link :(
arizona
23.04.12,18:50
musis skopirovat link temy
tictac7
23.04.12,18:51
....ale toľké roky mu to vydržalo....bez joja....
tictac7
23.04.12,19:01
...dnes som dostala otázku, že či viem, prečo nemajú chlapi celulitídu.... Kukala som jak puk - odpoveď, veď je to predsa hnusné a odporné..... Neviem, bolo to asi sedem hodín do zadu, ale stále som to nepochopila - a to akože pivné brucho nie je hnusné?
Markus Quo
23.04.12,19:02
už mi tu s tým niekto radil, ale stále mi to nejde dať ako odkaz, viď napr. úplne prvý príspevok to "nežerem" proste mi to nejde. asi som ľavý, možno na to treba dáky BB kód
Markus Quo
23.04.12,19:06
Marek ........ale ja Ťa predsa NERIEŠIM ....!!!
Máš ten dojem ????....predsa diskutujeme , alebo nie ???
Je to o akceptovaní názorov a nie o súdení ...netrúfam si , nedovolím si niekoho súdiť , ale na druhej strane , to súdenie mňa dovolím iba ľuďom , ktorí ma poznajú ( aj to iba osobne ) ...
Že padne nejaká tá poznámka ???....holt , v mojom prípade si buď zvykneš , alebo aj nie ...;)...iný už nebudem ...
Ľútosť odo mňa nejak nečakaj , skôr to zdravé podpichnutie do ďaľšieho kola bojov s tou váhou ...v kľude si poddžubni aj do mňa ...

...a ozaj , keby malo dôjsť k vykaniu a to sa na diskusných fórach akosi nenosí ( no otcom by som Ti síce mohol byť ...;):--- ) , to by som sa asi možno aj urazil ...vtedy by už bolo o inom ...

Dosť mi to tak vyznieva, ale asi som sa mýlil. No ešte sa nepoznáme. Nevadí, máš recht. Diskutujeme, síce najmä my troška mimo, ale nevadí, aspoň reč nestojí. Moc ma to neštengruje pozitívnym smerom, ale negatívne ma to zas ovplyvniť nemôže :) ... ok. Som rád, že sme si to vysvetlili.
tictac7
23.04.12,19:11
...aj keď je "celozrnný" mám troška výhrady:
1. droždie
2. pol kila chleba pre dvoch ľudí na dva dni z domácej pekárničky - dobručký, mäkkučký.... zdravý chlieb je ten najotrasnejší, aký si vieš predstaviť. Skús si zohnať moskovský čierny chlieb - je tak hnusný, že Ti týždeň vydrží - viac ako krajec do seba nedáš....
Markus Quo
23.04.12,19:58
o tom som ani nepočul ešte ... ani neviem kde by som ho mal hladať, ked dnes je problem zohnat bezny celozrnny :) v obchode ... a bez drozdia to akosi nejde :)
Markus Quo
23.04.12,20:10
ja som sa dala na dukanovu.....v II. fáze sa má byť dovtedy,kým človek nemá váhu,ktorú chce dosiahnuť....no ja neviem,mne sa nejako nedarí.....a chýba mi ovocie.....ryža....

počul som na ňu veľmi veľa dobrého ale ešte viacej zlého, proste kontroverzia (ako asi u všetkého). Ja som zásadne proti diétam, a táto je ku všetkému ešte aj neskutočne náročná na peniaze a psychiku.
Markus Quo
23.04.12,20:16
je to sprostý vtip
arizona
23.04.12,20:22
Melnick
23.04.12,20:25
Ten niekto, som bola ja.:)
Melnick
23.04.12,20:28
A už si počul o bielkovinovom chlebe ? Pečú ho iba v Prievidzi, no ak si nájdeš dobrú kamošku , ako mám ja, možno Ti ho pošle.
Môžeš zjesť iba jeden kúsok a zapiť veľkým množstvom vody, no mne tak strašne chutil, že som ho zožjedla celý balíček na posedenie . :D:D:D



http://www.facebook.com/pages/Pek%C3%A1re%C5%88-Duke-s-r-o/202789307762?viewas=0&sk=photos
Markus Quo
23.04.12,20:32
Snažím sa deliť a mať na tanieri najviac zeleniny, vyhýbam sa tukom.
Ale je to o tom, že každý metabolizmus je iný, každého zdravotný stav je iný a s vekom to ide ťažšie.
S váhou som vybehla v čase, keď mi prestala fungovať štítna žľaza a po začatí s jej liečbou som vybehla +15 kg a neviem ich dať dole. Darmo ma bude ktokoľvek presviedčať, že toto s tým nič nemá. Moje telo zareagovalo na Euthyrox takto a je mi jasné, že ak to chcem udržať aspoň pri tejto váhe, deliť musím celoživotne a každý koláč, či rezeň musím považovať za hriech.
Popritom liečim vysoký TK a arytmiu, takže nepôjdem dušu vypľúvať do žiadneho fitka, jedine prechádzky, bicykel. Ale aby som sa ja drala niekde vo fitku, to odmietam !

Kávu aspoň trošku medom osladenú musím mať. Ale slnečnicový olej som vylúčila, nahradila som ho olivovým, prípadne maslo. Nepotrebujem sa napchávať sladkosťami, dokonca viem žiťbez chleba a váha stojí.
Asi sa prestane staviať na váhu tak ako si písal, že raz do týždňa motivačne. Niekde v mojom tele je blok. Keď vidím môjho muža koľko do seba a s akou chuťou nakladá, tak na jednej strane mu prajem a na druhej závidím.
Navyše kde je tu Božia spravodlivosť, však chlapi nemajú celulitídu!
Videl už niekto v lete guľatého chlapa s pivným bruchom a pomarančovou kôrou na stehnách?!!! ... No šľak, aby to trafil! :D

Presne tak, a dobre robíš. U lekára som sa radil, čo odporúča a tiež mi poradil minimálne 30 minút aktívneho pohybu denne, alebo inakšie, pri znižovaní hmotnosti a znovaobnove zdravého životného štýlu sa majú vykonávať iba kondičné cvičenia (takže správna voľba), začínam s chôdzou, pretože neverím, že len zmena jedálnička spôsobí zázraky a viem to z minula, bo pohyb spôsoboval, že som mal stále dobrú formu a hmotnosť.

Ten olej je tiež perfektná vec. Slnečnicový je vraj v poriadku, ale zato olivový je úplne perfektný aj chuťovo. Olivový olej som "objavil" asi pred 2 rokmi, odvtedy naň nedám dopustiť :).

"Viem žiť bez chleba", ani nevieš ako ti závidím, že toto vieš tak jednoducho zo seba dostať, jem zatiaľ ten celozrnný, ale veľmi málo, asi 4 krajce za týždeň. Takže dúfam, že raz sa k tebe pridám a poviem "viem žiť bez chleba" :---

Ja som tiež takého chlapa nevidel, ale asi to bude iba tým, že si nenosím so sebou na pláž zrkadlo :) :) :) ... nemám celulitídu, bo ani poriadne neviem ako to vyzerá, ale gulatý som veru bol riadne, ešte stále aj som :(, ale to sa už teraz pomaličky dáva do normálu, a je to lepšie.

Ja myslím, že keď zapojíš ten pohyb, tak sa ti podarí tých potvorských 15 kg zhodiť, aj keby len polovicu, tak je to lepšie, no nie? A ešte ma napadla jedna fajn rada od mojej manželky, ona vravela, že najviac sa jej podarilo zhodiť v minulosti práve plávaním, 2 až 3 krát do týždňa relaxacne na pol hodinky obyčajného plávania.
buchač
23.04.12,20:38
....v Prievidzi je všetko dobré ....:-) :-)......
Markus Quo
23.04.12,20:39
takže ak správne rozumiem, tak ho ani inde ako v Prievidzi nezoženiem? A ako to že je bielkovinový? Znamená to, že sa dá jesť ak mám mäsový/bielkovinový deň? To je bžunda, skutočne o chlieb som sa nikdy v živote moc nezaujímal, čo sa týka zloženia alebo tak, proste som vždy nabehol do obchodu a kúpil si klasiku "zemiakový" alebo "Tčko" v tescu a išiel som dom. Teraz keď sa o to zaujímam, zisťujem stále väčšie a väčšie prekvapenia a fakty o chlebe :) ...

škoda, nikoho z Prievidze nemám :( fňuk
Markus Quo
23.04.12,20:45
A už si počul o bielkovinovom chlebe ? Pečú ho iba v Prievidzi, no ak si nájdeš dobrú kamošku , ako mám ja, možno Ti ho pošle.
Môžeš zjesť iba jeden kúsok a zapiť veľkým množstvom vody, no mne tak strašne chutil, že som ho zožjedla celý balíček na posedenie . :D:D:D



http://www.facebook.com/pages/Pek%C3%A1re%C5%88-Duke-s-r-o/202789307762?viewas=0&sk=photos

hehe ... príde mi to vtipné, ale je pravda že som videl už aj divnejšie veci :) ... keď som bol malý chlapec, stará mama ma brávala so sebou do práce, robila doručovateľku na pošte, a raz sme jednej pani priniesli poštu dokonca do vlastných rúk to bolo :), a pani sa už z dvora vytešovala, že jej prišli redkvičky :) :) :), nemôžem z toho dodnes, keď otvorila balíček a tam trs krásnych reďkoviek.

A čo sa týka FB tak mám asi smolu, bo tam nie som a ani nebudem, ďalšia z vecí, ktoré som zatratil ;)
Markus Quo
23.04.12,21:13
iba sme sa zle pochopili, do PC som manik, takže požívanie skratiek mi nerobilo problém, ale vďaka arizone som našiel čo bolo treba, je to vo formatovani textu po názvom link, to som hladal a nevedel nájsť, iba som zle kukal, všade som hladal hypertext :)
Melnick
23.04.12,21:14
Keď som Ti chcela pricapiť link - hodilo ma to na FB - tiež ho nemilujem, ale chodím kontrolovať vnúčatá :D
Markus Quo
23.04.12,21:15
každý chlieb čo mi vydržal týždeň bol zo zdravotného hladiska najlepší, bo vždy nakúpil pleseň a letel do koša :D :D :D
Markus Quo
23.04.12,21:17
nevadí, ja si ten chlebík skúsim vygooglovať a hádam o ňom aj čo to zistím, prípadne si ho nechám poslať, najideálnejšie by bolo získať recept :) ale to už som asi v ríší divov
Markus Quo
23.04.12,22:01
ďakujem
buchač
24.04.12,03:52
Keď som Ti chcela pricapiť link - hodilo ma to na FB - tiež ho nemilujem, ale chodím kontrolovať vnúčatá :D
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/401443_10150505600062763_202789307762_8999356_9593 72088_n.jpg
nika.sum
24.04.12,04:44
Markus, nemam cas citat teraz celu temu, ale urcite k tomu pride, pretoze musim zo sebou tiez nieco robit...Ja som pred dvomi rokmi skusila zacat drzat tu dietu 90 dnovu, ale pretoze sa mi diety velmi nepacia, snazila som si skor upravit jedalnicek na baze toho delenia. Nasla som si aj mnoho receptov. Zial vydrzala som dodrziavat rezim len dva tyzdne, potom prisli rodinne problemy a postupne som sa vratila k svojmu nie velmi vhodnemu stravovaniu. Ale za dva tyzdne som mala dole 5 kg, ktore sa drzali naozaj dost dlho. U mna je najvacsi problem zavislost na sladkom (cokolady). Urcite by som vsak chcela opatovne nabehnut na ten takmer dietny rezim a snazit sa upravit si stravovanie a nie len na kratky cas, len nie a nie sa k tomu odhodlat....Drzim palce Tebe aj Tvojej zene, ste este mladi, verim, ze sa Vam to podari a navzdy....
DanielaSL
24.04.12,13:46
A aké dobré poraďácke stretká tam svojho času bývali ...
DanielaSL
24.04.12,13:49
Nika si môj človek...aj ja som závislá na sladkom..a tiež sa odhodlávam stravovať v zmysle 90-dňovky.
lujza.j
24.04.12,17:22
Markus, nemam cas citat teraz celu temu, ale urcite k tomu pride, pretoze musim zo sebou tiez nieco robit...Ja som pred dvomi rokmi skusila zacat drzat tu dietu 90 dnovu, ale pretoze sa mi diety velmi nepacia, snazila som si skor upravit jedalnicek na baze toho delenia. Nasla som si aj mnoho receptov. Zial vydrzala som dodrziavat rezim len dva tyzdne, potom prisli rodinne problemy a postupne som sa vratila k svojmu nie velmi vhodnemu stravovaniu. Ale za dva tyzdne som mala dole 5 kg, ktore sa drzali naozaj dost dlho. U mna je najvacsi problem zavislost na sladkom (cokolady). Urcite by som vsak chcela opatovne nabehnut na ten takmer dietny rezim a snazit sa upravit si stravovanie a nie len na kratky cas, len nie a nie sa k tomu odhodlat....Drzim palce Tebe aj Tvojej zene, ste este mladi, verim, ze sa Vam to podari a navzdy....
ved v tom nie je žiadny problém 70-80% je povolená:D a hned ťa závislosť prejde,lebo zješ max 2 kocočky;)
nika.sum
24.04.12,18:36
ved v tom nie je žiadny problém 70-80% je povolená:D a hned ťa závislosť prejde,lebo zješ max 2 kocočky;)

no neviem, tusom sice neskusala, ale mne chuti aj horka:) a hlavne v tychto dnoch by som vdaka nervozite na ukludnenie zjedla vsetko, nastastie v kancli nemam nic.
Markus Quo
24.04.12,18:39
ved v tom nie je žiadny problém 70-80% je povolená:D a hned ťa závislosť prejde,lebo zješ max 2 kocočky;)

vieš kde je problém. muži majú radi horké. ja milujem horké a keby som dostal takú čokoládu, tak ju zjem na posedenie :) ... takže pozor na radu :) :) :) ... neviem ako ženy, viem že sú skôr na sladké, a to už je skutočne prieser :)
nika.sum
24.04.12,18:40
Musime zacat, ja sa nemozem pozerat na seba na fotkach a aj zrkadlu sa snazim vyhybat a vahu na ru radsej ani nemyslim...
Markus Quo
24.04.12,18:44
Markus, nemam cas citat teraz celu temu, ale urcite k tomu pride, pretoze musim zo sebou tiez nieco robit...Ja som pred dvomi rokmi skusila zacat drzat tu dietu 90 dnovu, ale pretoze sa mi diety velmi nepacia, snazila som si skor upravit jedalnicek na baze toho delenia. Nasla som si aj mnoho receptov. Zial vydrzala som dodrziavat rezim len dva tyzdne, potom prisli rodinne problemy a postupne som sa vratila k svojmu nie velmi vhodnemu stravovaniu. Ale za dva tyzdne som mala dole 5 kg, ktore sa drzali naozaj dost dlho. U mna je najvacsi problem zavislost na sladkom (cokolady). Urcite by som vsak chcela opatovne nabehnut na ten takmer dietny rezim a snazit sa upravit si stravovanie a nie len na kratky cas, len nie a nie sa k tomu odhodlat....Drzim palce Tebe aj Tvojej zene, ste este mladi, verim, ze sa Vam to podari a navzdy....

Ďakujeme veľmi pekne. Poviem Ti pravdu, že dôvodom nezdravého životného štýlu bol u nás večný problém v rodine, všetky problémy sme sa rozhodli eliminovať, uzavrieť. Keď sme mali čisto v hlave, tak sme skoncovali so zavislosťami (vrátane sladkého, ono sa to inak dá celkom pekne nahradiť medom, mliekom alebo vhodnými, nie presladenými musli), zrevitalizovali finančnú situáciu a teraz, sme sa vydali zatiaľ na túto najčerstvejšiu cestu - napravenia životosprávy a svojej neuveriteľnej nepeknej hmotnosti.

Myslím si, a isto mi dajú mnohí za pravdu, že na nič nikdy nie je neskoro. Ja zasa Tebe želám silné presvedčenie a pevnú vôľu. Držíme Ti palčeky.;)
Markus Quo
24.04.12,18:46
super... len je to nečitateľné ale to nevadí. Si to pekne nájdem. zaujalo ma to
Markus Quo
24.04.12,18:49
Melnick. Ako sa Ti darí s kilečkami? už sa niečo podarilo zhodiť za tých pár dní? ešte je stále času dosť, ešte 10 dní. Podľa mňa to dáš, dokonca je pred nami krásny víkend (ja ho strávim v práci) a mohla by si aj vybehnúť na čerstvý vzduch na prechádzku. Držím palce
samra
24.04.12,19:15
Nasla som zaujimavu stranku,http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=2&t=9706,je to pre kulturistov,ale je tam dobry navod na chudnuti alebo priberanie.Napriklad,vazis 100 kg,musis mat na den ,od 2600 do 3300 cal,podla toho aky vykon v praci alebo cviceni podavas.To znamena,ze na 1 kg potrebujes od 26 do 33 cal.Ja,kedze som zena vo vysom veku v domacnosti,dala som si 26 cal.Dalej,potrebujes odpocitat 20-25%,ked chces schudnut a 20-25%,kto chce pribrat.To znamena,ze potrebujes 1950 cal. ked chces schudnut.Dalej potrebujes na kazdy kg 1gram fat,to znamena,ze 100g,dalej ti musi niekto vypocitat,kolko by si mal spravne vazit,mysli,ze robi nejaky dietolog.Napriklad ja by som mala vazit 56 kg,to znamena,ze potrebujem od 1 do 3 gramov proteinov,ked ste aktivni tak 2-3 gramy,ja ako malo sa pohybujuca 1g,ale vzdy to zvysujem.To znamena okolo 60 gramov proteinov.Proteiny maju 4 cal na 1 gram,fat maju 9 cal,mozno je to ine,ale na tejto stranke napisane.Znamena to,ze mate prijat 1950 cal na den,60x4 =240 cal z proteinov a 100x9=900 cal z fat.to je spolu 240+900=1140.Rozdiel medzi 1950-1140=810 cal,mozete prijat v com chcete,len davat pozor na calorie,aby ste sa zmestili do tych 810.Mozete si dat ryzu,zemiaky,chlieb , sladkost,zeleninu a ovocie.A budete chudnut,bez hladu a stresov.
mariocka1103
24.04.12,19:36
Skús naštudovať toto: www.dukanovadieta.com , je tam zaručený rýchly úbytok, a jesť môžeš prakticky neobmedzene. Sama sa odhodlávam.
samra
24.04.12,22:02
To nemozem,same maso uz nezjem a niekolko dni za sebou ani uz neskusam.Uz som ju drzala,ale nabrala som vsetko spat.
Markus Quo
24.04.12,22:23
To nemozem,same maso uz nezjem a niekolko dni za sebou ani uz neskusam.Uz som ju drzala,ale nabrala som vsetko spat.

kašli na diéty. či 90 dňovka alebo akakoľvek iná ... diéty nehorázne obmedzujú tvoj výber a strašne rozhodia metabolizmus a psychiku, už to tu aj niekto písal a je to pravda. ja sám som žiadnu diétu nikdy nedržal, ale videl som čo to porobí s hlavou u iných. To sa proste nedá vydržať. To mi príde, ako keby som sa začal dobrovoľne bičovať, tiež by som asi prestal po par ranách a rozhodne by som sa tešil kedy to skončí. Takto dáko ja vnímam diétu. Naozaj skús sa preorientovávať na zdravú výživu a pohyb.

Ad1, všetko to začína v hlave
Ad2, keď to už naštartuješ, tak sa zbav všetkých "zakázaných" potravín bez rozdielu (ja som ich porozdával po známych, a že to neboli malé položky, vzhľadom k tomu že vždy všetko nakupujem do zásob) a bez toho aby ťa to čo i len troška mrzelo. Treba odstrániť všetko, čo by ťa mohlo pokúšať.
Markus Quo
24.04.12,22:43
Nasla som zaujimavu stranku,http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=2&t=9706,je to pre kulturistov,ale je tam dobry navod na chudnuti alebo priberanie.Napriklad,vazis 100 kg,musis mat na den ,od 2600 do 3300 cal,podla toho aky vykon v praci alebo cviceni podavas.To znamena,ze na 1 kg potrebujes od 26 do 33 cal.Ja,kedze som zena vo vysom veku v domacnosti,dala som si 26 cal.Dalej,potrebujes odpocitat 20-25%,ked chces schudnut a 20-25%,kto chce pribrat.To znamena,ze potrebujes 1950 cal. ked chces schudnut.Dalej potrebujes na kazdy kg 1gram fat,to znamena,ze 100g,dalej ti musi niekto vypocitat,kolko by si mal spravne vazit,mysli,ze robi nejaky dietolog.Napriklad ja by som mala vazit 56 kg,to znamena,ze potrebujem od 1 do 3 gramov proteinov,ked ste aktivni tak 2-3 gramy,ja ako malo sa pohybujuca 1g,ale vzdy to zvysujem.To znamena okolo 60 gramov proteinov.Proteiny maju 4 cal na 1 gram,fat maju 9 cal,mozno je to ine,ale na tejto stranke napisane.Znamena to,ze mate prijat 1950 cal na den,60x4 =240 cal z proteinov a 100x9=900 cal z fat.to je spolu 240+900=1140.Rozdiel medzi 1950-1140=810 cal,mozete prijat v com chcete,len davat pozor na calorie,aby ste sa zmestili do tych 810.Mozete si dat ryzu,zemiaky,chlieb , sladkost,zeleninu a ovocie.A budete chudnut,bez hladu a stresov.

A máš to odskúšané? Na tejto báze fičí aj VYVÁŽENÁ STRAVA (http://www.chudnutie-ako.sk/diety-nepomozu/delena-strava-nie/), ktorá prudko útočí voči všetkým ostatným stravám a diétam. Ako to tak už býva, tak ona je proste tá "naj". Lenže môžem ti povedať, že ti z toho šibne. Na stránke čo uvádzaš, sú okrem kalórií aj iné hodnoty, detto platí pre túto stravu. A všetky musíš zrátať vo výslednom jedle tak, aby si neprekračovala denný príjem.
Lenže toto je absolútne na palicu!!! Najskôr sa len 2-4 týždne snažíš dostať do hlavy tie hodnoty, všetko prepočítavaš a zo začiatku ťa z toho poriadne bolí hlava, bo tabuľky uvádzajú pomer obsahu sacharidov, kalorií a bielkovín na určité pomerné množstvo danej potraviny a to dokonca niekedy v surovom stave, inokedy varenom. Takže prísť na správny postup trvá asi tak dlho, ako keby ti dal niekto vyriešiť trojčlenku, ale nepovedal ti ako na to. Môj druhý postreh je ten, že človek je permanentne skutočne hladný (keď si rozrátaš dennú dávku napríklad na 5 jedení za deň), keďže musíš jesť často a pomenej. Ďaľšia vec je, že je to náročné na čas, peniaze a nervy. Človek by asi musel mať fakt mrte príjem, a času skoro neobmedzené množstvo, teda prácu, kde ti budú tolerovať každé 3 hodiny jedlo a to minimálne v trvaní 10-15 minút a pod. Z vlastnej skúsenosti viem, že časom si myslíš, že už poznáš všetky hodnoty a robíš si jedlo z hlavy, a po pár dňoch keď to všetko vydržíš sa zrazu pristihneš, ako sa utešene porcie zväčšujú a zrazu si tam kde si bola :(.

Nie je to všetko ale také temné, ako to tu líčim, ale tento postup je najlepšie aplikovateľný keď ti to niekto sleduje a ordinuje, teda treba byť pod dohladom a stresujúcu prípravu takto kontrolovaných pokrmov prenechať profesionálovi, ktorí to ale istotne robiť zadarmo nebude. Môj kamarát/sused robí trénera v posilke, keď som ho požiadal o toto čo si našla na nete ty, tak povedal jasné, zrobim ti to, ale zadara to nebude, nakoniec si účtoval za zostavovanie jedálnička toľko, za koľko by som mal na štvrť roka pernamentku na štvrť roka do plavárne.
buchač
25.04.12,06:39
Takže prísť na správny postup trvá asi tak dlho, ako keby ti dal niekto vyriešiť trojčlenku, ale nepovedal ti ako na to.[/B] Môj druhý postreh je ten, že človek je permanentne skutočne hladný (keď si rozrátaš dennú dávku napríklad na 5 jedení za deň), keďže musíš jesť často a pomenej. Ďaľšia vec je, že je to náročné na čas, peniaze a nervy. Človek by asi musel mať fakt mrte príjem, a času skoro neobmedzené množstvo, teda prácu, kde ti budú tolerovať každé 3 hodiny jedlo a to minimálne v trvaní 10-15 minút a pod. Z vlastnej skúsenosti viem, že časom si myslíš, že už poznáš všetky hodnoty a robíš si jedlo z hlavy, a po pár dňoch keď to všetko vydržíš sa zrazu pristihneš, ako sa utešene porcie zväčšujú a zrazu si tam kde si bola :(.

Nie je to všetko ale také temné, ako to tu líčim, ale tento postup je najlepšie aplikovateľný keď ti to niekto sleduje a ordinuje, teda treba byť pod dohladom a stresujúcu prípravu takto kontrolovaných pokrmov prenechať profesionálovi, ktorí to ale istotne robiť zadarmo nebude.
...zasa LEN ten môj pohľad z osobných skúseností ...

Moja diabetologička mi povedala onehdá ...

..." ..pán J. , keby ste si počítali podľa tabuliek , vážili jednotlivé suroviny na váhe , pripravovali každý deň každé jedno jedlo pravidelne ...tak by ste sa iba len tomu venovali a za chvíľku by ste sa " zbláznili " , taže to nemá až taký význam sa tomu tak venovať ..."....

...a je to Pani Doktorka ...na pacientovi jej záleží - minule ma zdrbala statočne , keď videla výsledky ...:rolleyes:

...stačí takto , náznakom ???...alebo do podrobností mám ísť ???
Markus Quo
25.04.12,09:21
...zasa LEN ten môj pohľad z osobných skúseností ...

Moja diabetologička mi povedala onehdá ...

..." ..pán J. , keby ste si počítali podľa tabuliek , vážili jednotlivé suroviny na váhe , pripravovali každý deň každé jedno jedlo pravidelne ...tak by ste sa iba len tomu venovali a za chvíľku by ste sa " zbláznili " , taže to nemá až taký význam sa tomu tak venovať ..."....

...a je to Pani Doktorka ...na pacientovi jej záleží - minule ma zdrbala statočne , keď videla výsledky ...:rolleyes:

...stačí takto , náznakom ???...alebo do podrobností mám ísť ???

Ja Ťa teda moc nepoznám, ale nerozumiem prečo si taký tajomný. V batmanovi sa raz objavila jedna postavička (hral ju myslím J. Carrey) a volala sa hádankár, alebo pán otáznik :) ... už je to podruhé, kedy sa tvoja reakcia nesie v znamení neurčita alebo tajomna (myslím v tomto vlákne). Skús byť podrobnejší a podeľ sa s nami o skúsenosť.
Markus Quo
25.04.12,09:23
dodatočne želám všetko najlepšie k včerajšiemu sviatku :)
buchač
25.04.12,10:05
...ale šak stačí len čítať ,žiadne tajomno nehľadaj ....moje odpovede sú zvyčajne iba reakciou na to zvýraznené v citáciách....
samra
25.04.12,11:00
Skusam to od nedele,ale nevazim sa,uvidim v nedelu.:)
ivetaf
25.04.12,17:15
Ja som sa spametala vlani po dovolenke, keď som stúpila na váhu hneď mi zostalo špatne váha 93 kg, volľakedy 57 kg pri výške 172 cm. Vyskúšala som veľmi veľa diét ale aj keď som schudla 10 kg a prestala som pribrala som 15 kg, vlani som si povedala, že nebudem držať diétu, ale rapídne znížim dávky jedla a bude jesť viackrát denne. Predtým som nikdy neraňajkovala, prvýkrát som jedla okolo 16 hodine a večer som sa najedla. Začala som raňajkovať jesť denne aspoň 5 krát a pti tom som si ráno, poobede a večer urobila naraz 3 čaje , jeden roibos, 1 zelený čaj a 1 čaj na chudnutie . Za tri mesiace som schudla 15 kg a pritom som jedla všetko na čo som mala chuť ale v obmedzených množstvách, len problém bol v tom , keď som prestala ako rýchlo sa nám žalúdok stiahne, tak rýchlo sa aj dokáže rotiahnuť, ale popro tom, že som pribla za rok a pol nepribrala som všeky kilá ako pri iných diíétach, takže teraz zase začnem odznova, len ja mám problém s tými 9 čajmi za deň , lebo čaje naozja nemusím, ale na vlastnek koži viem, že toto bolo zaručené zhadzovanie kg na dlhú dobu.
Zabudla som ešte jednu maličkosť, že po 17.00 hodine, som už nič nejedla, len pila som čaj
lujza.j
25.04.12,18:19
Ja som sa spametala vlani po dovolenke, keď som stúpila na váhu hneď mi zostalo špatne váha 93 kg, volľakedy 57 kg pri výške 172 cm. Vyskúšala som veľmi veľa diét ale aj keď som schudla 10 kg a prestala som pribrala som 15 kg, vlani som si povedala, že nebudem držať diétu, ale rapídne znížim dávky jedla a bude jesť viackrát denne. Predtým som nikdy neraňajkovala, prvýkrát som jedla okolo 16 hodine a večer som sa najedla. Začala som raňajkovať jesť denne aspoň 5 krát a pti tom som si ráno, poobede a večer urobila naraz 3 čaje , jeden roibos, 1 zelený čaj a 1 čaj na chudnutie . Za tri mesiace som schudla 15 kg a pritom som jedla všetko na čo som mala chuť ale v obmedzených množstvách, len problém bol v tom , keď som prestala ako rýchlo sa nám žalúdok stiahne, tak rýchlo sa aj dokáže rotiahnuť, ale popro tom, že som pribla za rok a pol nepribrala som všeky kilá ako pri iných diíétach, takže teraz zase začnem odznova, len ja mám problém s tými 9 čajmi za deň , lebo čaje naozja nemusím, ale na vlastnek koži viem, že toto bolo zaručené zhadzovanie kg na dlhú dobu.
Zabudla som ešte jednu maličkosť, že po 17.00 hodine, som už nič nejedla, len pila som čaj
čaj kludne vymeň za nesladenú vodu 2-3l, pitný režim je dôležitý s vodou odchádza z tela aj tuk....
DanielaSL
26.04.12,05:37
Ja som nestála na váhe asi dva mesiace. Od operácie už 6 týždňov len sedím..no a jasne...sladkosti mi nosia návštevy, tak som nimi nepohrdla. Bola som presvedčená, že som iste 5 kg pribrala. Posledné dni som obmedzila porcie jedla..ale jem všetko. Veľa pijem stále...už roky..a čistú vodu. Kávu si neodpustím...A dnes som sa postavila na váhu, lebo sádru už nemám....a hold...kilo z váhy pred dvomi mesiacmi ešte dole. :rolleyes::)
Markus Quo
26.04.12,18:12
šak praveze citam. :)
Markus Quo
26.04.12,18:14
niektoré čaje vraj dokážu nahradiť aj kávu :) ... neviem, káva mi nechyba a čaje nemusim :)
Markus Quo
26.04.12,18:16
dnes ďaľšie váženie. 111,5 kg ... je to 1 kg za týždeň, mám veľkú radosť, dokonca správne tuk dole svalstvo hore ...
lujza.j
26.04.12,18:27
http://wanda.atlas.sk/kava-a-chudnutie-tato-je-tabu/wellness-a-fit/chudnutie/633269.html
Určité „diétne“ účinky má káva aj vďaka kofeínu, ktorý brzdí chuť do jedla a údajne tiež mierne zrýchľuje metabolizmus.
Jana Motyčková
27.04.12,06:04
Ja som nestála na váhe asi dva mesiace. Od operácie už 6 týždňov len sedím..no a jasne...sladkosti mi nosia návštevy, tak som nimi nepohrdla. Bola som presvedčená, že som iste 5 kg pribrala. Posledné dni som obmedzila porcie jedla..ale jem všetko. Veľa pijem stále...už roky..a čistú vodu. Kávu si neodpustím...A dnes som sa postavila na váhu, lebo sádru už nemám....a hold...kilo z váhy pred dvomi mesiacmi ešte dole. :rolleyes::)
Danka, nechcem ťa sklamať, ale to išlo dole svalstvo.
DanielaSL
27.04.12,06:13
Jani..len z jednej nohy....inak som celý čas s fyzioterapeutkou cvičila. Posilňovala som ostatné....
Markus Quo
15.05.12,20:05
ahojte. je to už nejaký ten piatok, čo som sem prispel naposledy. čo som začal, držím. Váha klesá, svaly rastú, tukové vankúše sa smutne lúčia. ide to pomaly, ale ide to. v súčasnosti 108,9 kg takže skoro 10 kg dole od začiatku apríla:o
danushka
15.05.12,20:36
to je nádhera, že 10kg zišlo, držím palce, aby si vydržal :)
mariocka1103
16.05.12,05:39
Ahoj,
ja som momentálne na vážkach. Rozhodujem sa medzi Dukanovkou a delenou stravou. No stále sa len rozhodujem a neviem začať. Obdivujem teba aj manželku, že ste vytrvali a že sa vám darí. Čo konkrétne ste zmenili vo vašom životnom štýle?
boza1
16.05.12,05:56
Ja som schudla za mesiac 5kg. Stravovala som sa podľa knihy Antónie Mačingovej Najedzte sa do štíhlosti. Je tam detoxikačný program na 28 dní + recepty. Každému vrele odporúčam. Nebola som hladná, schudla som a hlavne som sa cítila oveľa lepšie. v tomto stravovaní sa snažím pokračovať, i keď občas zhreším. Dávam do pozornosti stánku ľahké chudnutie.sk. Držím palce
Markus Quo
16.05.12,09:48
Ahoj,
ja som momentálne na vážkach. Rozhodujem sa medzi Dukanovkou a delenou stravou. No stále sa len rozhodujem a neviem začať. Obdivujem teba aj manželku, že ste vytrvali a že sa vám darí. Čo konkrétne ste zmenili vo vašom životnom štýle?

Cau :)

Co sme zmenili na zivotnom style? No, zivotny styl :)

Dukanku nerobim, to nie je styl, to je dieta. Draha dieta, ked nemas problem s tojasikmi, tak ju vyskusaj, mne sa na nej nepaci to, ze najskor ta hycka a potom ta umuci psychicky. Ked si ju studovala, tak vies.

Ja tu delenu stravu nepropagujem. Ja a manzelka sme sa pre nu rozhodli dobrovolne s cielom zit zdravo, chudnutie je prijemny sprievodny jav.

Co je treba urobit? Najskor treba urobit volbu, a urcit si ciele, vyticit inspirativne body, teda vediet treba to, preco chceme urobit v zivote danu zmenu. Ak sa rozhodnes, musis sa bez vynimky zbavit vsetkych "zakazanych" veci a to bezodkladne. Ja som to urobil tak, ze co bolo otvorene som vyhodil, co bolo v zasobach som rozdal rodine, kamaratom, no proste "normalnym" stravnikom :). Stale mam doma chipsy, soletky, vino, kofolu, cukriky. To vsetko pre navstevy a aj pre ich deti, vzdy ked odidu, co nezjedia ide do kosa, nedame si ani jeden chips.
Dalsia podstatna vec je (citni si nieco o delenej strave) pohyb. Dostal som to tu v tejto teme aj ako dobru radu. Nemusis cvicit ked sa ti nechce (mne sa chce:) ), staci ti aspon 30 minut aktivnej chodze denne.

Pre vsetkych rypalov :). Manzelka na tomto principe delenej stravy existovala celu pubertu az do 22 rokov a bola ako lusk, ak by sa nedrzala delenej stravy, dopadla by ako teraz ked bola tehotna. Lenze ona je znovu v zabehnutych kolajach a ja s nou.
a na zaver: delena strava ma neobmedzuje, dovoli mi usetrit viac penazi na strave, robi ma zdravsim (velky prijem vitaminov z ovocia a zeleniny zvacsa cerstvej).

S manzelkou Ti drzime palce, aby si spravila ten prvy krok nech uz sa rozhodnes pre akukolvek metodu a potom silu, najma tu psychicku, aby si zotrvala. Good luck.
nika.sum
16.05.12,09:58
Ahoj, tak ja som sa dala na trosku na chudnutie. Nedodrziavam 90 dnovku presne, vylucila som biele pecivo uplne, sladene napoje uplne, sladkosti naozaj len zriedkavo, ked uz mam chut dam si 70% cokoladu alebo susene ovocie s orieskami. Vela zeleniny (niekedy mam pocit, ze som ako zajac :-) ). Nejem maso s prilohami (zemiakmi, ryzou, cestovinou) ale len so salatmi. Cestoviny zase len s dusenou zeleninou. Nie velke mnozstva. Pijem vela vody (aspon sa snazim). 1x za den si robim caj na chudnutie alebo cistiaci caj. A tiez si aspon raz za den najlepsie rano dam vodu s jablcnym octom. A nepijem alkohol (to mi nastastie vobec nechyba).A nejedavam vecer - hlavne nie po 20.00 h. Za dva tyzdne mam dolu 6 kg, citim sa dobre a dufam, ze mi to vydrzi.....a kedze cca 12 hodin tyzdenne upratujem (to mam ako fitko), tak aj pohyb mam, sem tam bicykel.:)
kopretinka
16.05.12,10:08
Ahoj, tak ja som sa dala na trosku na chudnutie. Nedodrziavam 90 dnovku presne, vylucila som biele pecivo uplne, sladene napoje uplne, sladkosti naozaj len zriedkavo, ked uz mam chut dam si 70% cokoladu alebo susene ovocie s orieskami. bacha,sušené ovocie býva sladené......aj oriešky majú veľa energie....Vela zeleniny (niekedy mam pocit, ze som ako zajac :-) ). Nejem maso s prilohami (zemiakmi, ryzou, cestovinou) ale len so salatmi. Cestoviny zase len s dusenou zeleninou. Nie velke mnozstva. Pijem vela vody (aspon sa snazim). 1x za den si robim caj na chudnutie alebo cistiaci caj. A tiez si aspon raz za den najlepsie rano dam vodu s jablcnym octom. A nepijem alkohol (to mi nastastie vobec nechyba).A nejedavam vecer - hlavne nie po 20.00 h. Za dva tyzdne mam dolu 6 kg, citim sa dobre a dufam, ze mi to vydrzi.....a kedze cca 12 hodin tyzdenne upratujem (to mam ako fitko), tak aj pohyb mam, sem tam bicykel.:)
v texte
Markus Quo
16.05.12,10:50
Tesim sa s tebou, velmi dobry postup. Drzime palce, nech ti to ide pekne dole, a nevesaj hlavu ked sa to spomali.
nika.sum
16.05.12,11:37
v texte

susene kupujem nesladene a oriesky (konkretne kesu) urcite obsahuju aj to co je potrebne a nejem to na kila :-). Nechcem drasticku dietu, pretoze po jej skonceni by nastal asi jojo efekt, skor chcem stravu upravit na stalo....
nika.sum
16.05.12,11:41
Tesim sa s tebou, velmi dobry postup. Drzime palce, nech ti to ide pekne dole, a nevesaj hlavu ked sa to spomali.

dakujem, ja viem, ze to pojde pomaly asi teraz. A ani nie je dobre aby som schudla 20 kg za 2 mesiace. Dufam, ze sa v lete "zmestim" do fotaku :D
Jana Motyčková
16.05.12,13:15
Ja som schudla za mesiac 5kg. Stravovala som sa podľa knihy Antónie Mačingovej Najedzte sa do štíhlosti. Je tam detoxikačný program na 28 dní + recepty. Každému vrele odporúčam. Nebola som hladná, schudla som a hlavne som sa cítila oveľa lepšie. v tomto stravovaní sa snažím pokračovať, i keď občas zhreším. Dávam do pozornosti stánku ľahké chudnutie.sk. Držím palce
Súhlasím, tiež som takto 4 kg schudla, nemala som pocit obmedzovania, nedodržaňovala som to striktne, keby áno, bolo by to viac. Dokonca sa teším, keď doškolím (tu som na bagetách), že na to znovu nabehnem. Odporúčam.
lujza.j
16.05.12,14:48
Ahoj, tak ja som sa dala na trosku na chudnutie. Nedodrziavam 90 dnovku presne, vylucila som biele pecivo uplne, sladene napoje uplne, sladkosti naozaj len zriedkavo, ked uz mam chut dam si 70% cokoladu alebo susene ovocie s orieskami. Vela zeleniny (niekedy mam pocit, ze som ako zajac :-) ). Nejem maso s prilohami (zemiakmi, ryzou, cestovinou) ale len so salatmi. Cestoviny zase len s dusenou zeleninou. Nie velke mnozstva. Pijem vela vody (aspon sa snazim). 1x za den si robim caj na chudnutie alebo cistiaci caj. A tiez si aspon raz za den najlepsie rano dam vodu s jablcnym octom. A nepijem alkohol (to mi nastastie vobec nechyba).A nejedavam vecer - hlavne nie po 20.00 h. Za dva tyzdne mam dolu 6 kg, citim sa dobre a dufam, ze mi to vydrzi.....a kedze cca 12 hodin tyzdenne upratujem (to mam ako fitko), tak aj pohyb mam, sem tam bicykel.:)
šikulka;) ale ked sa posun váhy dolu zastaví budeš musieť niečo ubrať, alebo skôr pridať ešte nejaký pohyb, ak môžem.... na sušené ovocie úplne zabudni, orechy sú fajn len majú veľa oleja, tak tiež s mierou, pozor buráky nie su orechy;) ak máš chuť na sladké 80% čokina je dobrá voľba....veľa jej asi nedáš....horká jak šľak ale chtíč zahasí:) pozor na banány a hrozno majú veľký cukor.ovocie ak, tak do obeda. držím palce
nika.sum
16.05.12,15:43
šikulka;) ale ked sa posun váhy dolu zastaví budeš musieť niečo ubrať, alebo skôr pridať ešte nejaký pohyb, ak môžem.... na sušené ovocie úplne zabudni, orechy sú fajn len majú veľa oleja, tak tiež s mierou, pozor buráky nie su orechy;) ak máš chuť na sladké 80% čokina je dobrá voľba....veľa jej asi nedáš....horká jak šľak ale chtíč zahasí:) pozor na banány a hrozno majú veľký cukor.ovocie ak, tak do obeda. držím palce

kedze som zavisla na sladkom, musim to mat aspon v tom ovoci - samozrejme hlavne doobeda, inak by som vrazdila :D. Cez vikendy sa dostaneme pri krajsom pocasi viac do prirody, bicyklovat a snad sa mi uz konecne podari ist aj na korcule. Hlavne ze som potrebovala trochu zaludok stiahnut a musim priznat, ze som skor najedena z tej zeliny ako predtym. A co sa tyka cokolady mam sice len 70%, je horka, ale musim priznat, ze mne by to vobec neprekazalo, musim sa aj tak ovladat. Uvidim, dufam, ze sa mi podari dostat sa na ludsku vahu :D, nech sa mozem pozriet na seba v zrkadle. Mam to statie, ze takto normalne malokto by povedal ako hrozne vela vazim....ale nahlas to nevyslovim ani ked som sama. Prajem vsetkym pekny den a dakujem za povzbudenie.
lujza.j
16.05.12,15:50
kedze som zavisla na sladkom, musim to mat aspon v tom ovoci - samozrejme hlavne doobeda, inak by som vrazdila :D. Cez vikendy sa dostaneme pri krajsom pocasi viac do prirody, bicyklovat a snad sa mi uz konecne podari ist aj na korcule. Hlavne ze som potrebovala trochu zaludok stiahnut a musim priznat, ze som skor najedena z tej zeliny ako predtym. A co sa tyka cokolady mam sice len 70%, je horka, ale musim priznat, ze mne by to vobec neprekazalo, musim sa aj tak ovladat. Uvidim, dufam, ze sa mi podari dostat sa na ludsku vahu :D, nech sa mozem pozriet na seba v zrkadle. Mam to statie, ze takto normalne malokto by povedal ako hrozne vela vazim....ale nahlas to nevyslovim ani ked som sama. Prajem vsetkym pekny den a dakujem za povzbudenie.
neboj...pôjde to, len sa "neponáhľaj"....nešpehuj sa v zrkadle, stačí ked bude oblečko, volnejšie a volnejšie.....mám za sebou pekných "pár" kíl dolu, už je to zopár rokov....tiež bojujem celý život....treba si to upratať v hlave;) keby sa ti podarilo to sladké držať pod kontrolou bolo by to fajn. cukor v ovocí, ale tiež treba vyberať ako v ktorom;)
Zdenka175
06.06.12,09:20
Ja som schudla za 14 dní 4 kg, a po 3 cm v páse, bokoch, na nohe. Necvičila som, ale som zmenu urobila v jedle. Poviem Vám cítim sa super. ... budem ďalej pokračovať... Kúpila som si knihu fresh diet, naštudujem a idem chudnúť podľa nej..:)
sito
06.06.12,09:29
Nie že to preženieš, až tak, že zmizneš ... z porady ... :);)
Zdenka175
06.06.12,09:35
Nie že to preženieš, až tak, že zmizneš ... z porady ... :);)

To nehrozí,,:D
MagdalénaP
06.06.12,09:56
My chudneme podľa knihy Chudnutie v spánku. Manžel zhodil 7 kg a ja 5 kg zhruba za dva mesiace. Najlepšie na diéte je, že nemusím riešiť raňajky ani obedy, akurát večer treba pripraviť nejaké to mäsko so šalátikom, alebo syrový tanier so zeleninkou. Dokonca aj koláčik na obed si občas doprajem. Nie sme až takí "nadrozemrní", takže pomaličky, bez veľkého trápenia a hladovania ideme s váhou dole.
mariocka1103
06.06.12,17:35
a ako si teda zmenila to stravovanie???
bettylou
07.06.12,03:04
videl
bettylou
07.06.12,03:15
dačo tak hnusné ani nezaraďujem medzi sladkosti
kuky969
16.08.12,07:24
Ahojte ja som necital celu diskusiu ale moj nazor .....samozrejme nie ja som na to prisiel ale je to rada od vyzivoveho poradcu. Ja jej verim a krasnych 8 kg dole za 2,5 mesiaca (pozor 8 kg ale najmä tuku)a som strasne stastny lebo pred tym som veril vsetkym "odbornikom" na zdrave, BIO a podobne cerealne hluposti. Schudol som nie podla tej rady ale podla jeho dalsich konkretnych rad pre jedalnicek vyplyvajucich z tejto zasady ,ziadne stresy ze som hladny ...

Podotykam je to moj nazor a nemienim ani nahodou s niekym polemizovat ,diskutovat alebo ho nedajboze presvedciat ze len tento jediny je spravny .... (aj ked podla mna ANO)

Neriaďte sa "odbornými" radami pre chudnutie

Ako znejú tieto odporúčania? Konzumujte celozrnné cereálie, zvýšte príjem vlákniny, znížte príjem tukov, realizujte kardiovaskulárne cvičenia vytrvalostného charakteru, dávajte si pozor na príjem energie a dúfajte, že máte genetiku v poriadku a vaša postava bude vyzerať raz dobre.
ZLE - prečo? Pretože to ani zďaleka nie je správne, inak by nemalo toľko ľudí problém s hmotnosťou. Nezdá sa vám to podozrivé? Všetka vaša kontrola hmotnosti sa točí okolo hormónov. Im musíte porozumieť a robiť také kroky, aby vám pomohli dosiahnuť váš cieľ.
Čo by mohlo byť správne? Správne je: cvičiť intervalovým spôsobom aspoň 15 minút každý druhý deň, konzumovať minimum cereálií a múčnych výrobkov, naopak mnoho správnych tukov (omega-3) a zeleniny, dostatok bielkovín a prijímať veľké množstvo čistých tekutín. Taktiež vaša konzumácia jedál a ich načasovanie by malo byť viac intuitívne. Počúvate svoje telo, ono vám niečo vždy hovorí.
Ak sa vám toto podarí, o žiadne kalórie, počty energie ani načasovanie jedál sa nemusíte obávať, pretože sa vám v krvi budú pohybovať tie správne hormóny. Napokon aj vaša genetika bude musieť ustúpiť stranou, pretože už za 7 mesiacov by mohlo byť vaše telo úplne nové - vymenené.
kuky969
16.08.12,07:33
TO SAMRA

To nemozem,same maso uz nezjem a niekolko dni za sebou ani uz neskusam.Uz som ju drzala,ale nabrala som vsetko spat.






Ahoj ..no neviem asi si ju nedrzala spravne ...moja manzelka mala nezdravo chudu postavu ...t.j. opticky chuda ale strasne vysoke percento tuku na tele a isla dole podla dukanovky 7 kg a krasne uz rok jej to drzi ....
Markus Quo
16.08.12,20:12
Ahojte ja som necital celu diskusiu ale moj nazor .....samozrejme nie ja som na to prisiel ale je to rada od vyzivoveho poradcu. Ja jej verim a krasnych 8 kg dole za 2,5 mesiaca (pozor 8 kg ale najmä tuku)a som strasne stastny lebo pred tym som veril vsetkym "odbornikom" na zdrave, BIO a podobne cerealne hluposti. Schudol som nie podla tej rady ale podla jeho dalsich konkretnych rad pre jedalnicek vyplyvajucich z tejto zasady ,ziadne stresy ze som hladny ...

Podotykam je to moj nazor a nemienim ani nahodou s niekym polemizovat ,diskutovat alebo ho nedajboze presvedciat ze len tento jediny je spravny .... (aj ked podla mna ANO)

Neriaďte sa "odbornými" radami pre chudnutie

Ako znejú tieto odporúčania? Konzumujte celozrnné cereálie, zvýšte príjem vlákniny, znížte príjem tukov, realizujte kardiovaskulárne cvičenia vytrvalostného charakteru, dávajte si pozor na príjem energie a dúfajte, že máte genetiku v poriadku a vaša postava bude vyzerať raz dobre.
ZLE - prečo? Pretože to ani zďaleka nie je správne, inak by nemalo toľko ľudí problém s hmotnosťou. Nezdá sa vám to podozrivé? Všetka vaša kontrola hmotnosti sa točí okolo hormónov. Im musíte porozumieť a robiť také kroky, aby vám pomohli dosiahnuť váš cieľ.
Čo by mohlo byť správne? Správne je: cvičiť intervalovým spôsobom aspoň 15 minút každý druhý deň, konzumovať minimum cereálií a múčnych výrobkov, naopak mnoho správnych tukov (omega-3) a zeleniny, dostatok bielkovín a prijímať veľké množstvo čistých tekutín. Taktiež vaša konzumácia jedál a ich načasovanie by malo byť viac intuitívne. Počúvate svoje telo, ono vám niečo vždy hovorí.
Ak sa vám toto podarí, o žiadne kalórie, počty energie ani načasovanie jedál sa nemusíte obávať, pretože sa vám v krvi budú pohybovať tie správne hormóny. Napokon aj vaša genetika bude musieť ustúpiť stranou, pretože už za 7 mesiacov by mohlo byť vaše telo úplne nové - vymenené.

Nejdem diskutovať, o tom žiadna. V podstate zdieľam Tvoj názor "rozumej svojmu telu". Ja sa tým riadim, moje hodinky na jedlo (teda čas kedy jesť, množstvo a druh jedla) sú v poriadku. Ale nezabúdaj na jedno, každému niečo hovorí a niekto nedokáže odolať a potom "sa divíš?" ... niektorí ľudia tomu nedokážu pochopiť hneď a ak pri sebe niekoho kto ich podrží nemajú, tak to nikdy nepochopia a vrátia sa do starých kolají a ostanú ako keby stratený, bezradný, zúfajúci nad svojou neschopnosťou. Ako keby ste nechali prváčika vyriešiť samého od seba príklad 1+1 ... nikdy by bez pomoci na to neprišiel. Takže napísal si veľkú pravdu, s ktorou môžem len súhlasiť, ale mysli aj na takých, ktorí potrebujú možno aj skrz nejakú stravu, či diétu prísť na to, čo a ako, a taktiež si treba zozbierať odborné aj "odborné" rady, aby si z toho človek mohol urobiť pravdivý a hlavne funkčný model, pre seba samého.
Príklad: Ja a žena držíme stále delenú stravu, ale nie je pre oboch rovnaká, nepasuje nám ten istý model, a keďže sme našim telám porozumeli (a ešte stále je čo objavovať) tak nám to ide, pomaly ale ide.

Zdar.:cool:
JuKaS
17.08.12,15:08
... tak toto je citovaná rada od : www.vladozlatos.com :)
co?
24.08.12,13:10
stale same uvidime,neskor potom,vrhnem sa na to,mal by som a celozrnny chleba...psenica ryza a zemiakovy skrob..."kvalitne" vykrmne zmesi...takto by som to...cvicit kazdy den aerobne minimalne! 40 minut,spotit sa,zadychat sa a ked mam pocit ze uz nevladzem tak vtedy prve zaberiem.jest pravidelne,kazde dve hodiny male mnozstva,aby bol metabolizmus stale v chode...dufat a citat knizky nestaci...treba nieco skutocne robit...to chce zmenu v mysleni a nielen si priat...a ked idem do obchodu nakupit si tie "uzasne nizkotucne a zdrave" potraviny tak sa prejdem...z malickosti sa sklada svet...vyjdem si do schodov,drbem MHD a nevozim sa autom a vecer nesedim pri telke ale sa idem prejst,to je o prekonavani,unava a lenivost vas doviedla tam kde teraz ste a na bokoch sa vam usadili vyhovorky...v kazdom pripade,prajem kazdemu aby schudol je to uzasny pocit,ale v prvom rade clovek musi poznat sameho seba,vediet zdravo rozmyslat,hodnotit a uvazovat,byt pozitivny a zmenit to,na co je roky navyknuty, chciet a ROBIT!...je to dlha cesta ...a kaslite na to pecivo, nech je sebmenej "celozrnne"...best of luck
lujza.j
24.08.12,13:29
stale same uvidime,neskor potom,vrhnem sa na to,mal by som a celozrnny chleba...psenica ryza a zemiakovy skrob..."kvalitne" vykrmne zmesi...takto by som to...cvicit kazdy den aerobne minimalne! 40 minut,spotit sa,zadychat sa a ked mam pocit ze uz nevladzem tak vtedy prve zaberiem.jest pravidelne,kazde dve hodiny male mnozstva,aby bol metabolizmus stale v chode...dufat a citat knizky nestaci...treba nieco skutocne robit...to chce zmenu v mysleni a nielen si priat...a ked idem do obchodu nakupit si tie "uzasne nizkotucne a zdrave" potraviny tak sa prejdem...z malickosti sa sklada svet...vyjdem si do schodov,drbem MHD a nevozim sa autom a vecer nesedim pri telke ale sa idem prejst,to je o prekonavani,unava a lenivost vas doviedla tam kde teraz ste a na bokoch sa vam usadili vyhovorky...v kazdom pripade,prajem kazdemu aby schudol je to uzasny pocit,ale v prvom rade clovek musi poznat sameho seba,vediet zdravo rozmyslat,hodnotit a uvazovat,byt pozitivny a zmenit to,na co je roky navyknuty, chciet a ROBIT!...je to dlha cesta ...a kaslite na to pecivo, nech je sebmenej "celozrnne"...best of luck
fúha ....tak na toto sme všetci čakali ako na spasenie......:eek:
BarracudaBlur
22.09.12,15:40
Skus zazrak menom Dukanova dieta (http://www.topdieta.sk/) :)
bettylou
22.09.12,16:30
ja kapustovú môžem, aj keď nechudnem, bo ked z 55 zhodím 10 ta som na hranici zdravotného kolapsu, tak kapustovú dojem slaninou
bettylou
24.09.12,11:29
nemá s tým súvis, bmx nemeria pomer napr svaloviny a tukov
bettylou
24.09.12,12:04
a čo tá slovenská? to sa ništ nehlce enem sa chlastá, ale tá de moc do penez
lujza.j
13.03.13,16:29
Je to pravda, jest 5 az 7 jedal denne je peknym startom k tomu aby si zacal chudnut. Aby sa ti neukladali tuky a necitil si ani pocit hladu, treba jest potraviny s nizsim glykemickym indexom, kedysi som o tom pisal aj vystizny a strucny clanok http://www.nehnevajsa.sk/glykemicky-index
keby si si témy o chudnutí aj prečítal tak by si vedel, že to tu bolo x krát rozoberané minimálne mojou osobou....
tictac7
13.03.13,16:37
keby si si témy o chudnutí aj prečítal tak by si vedel, že to tu bolo x krát rozoberané minimálne mojou osobou....

....on si robí reklamu....
lujza.j
13.03.13,16:40
....on si robí reklamu....
to mi je jasné;)...akože trošku že nenápadne, ale ako keby sme bývali v krajine Borata a prvý krát počuli o glykemic.ind.:D
DanielaSL
13.03.13,19:26
Ja som sa začala stravovať podľa Mačingovej a našla som konečne stravu..z ktorej som zdravá..sýta..a zároveň chudnem. Zbavila som sa závislosti od sladkého a nejako mi došlo ....že zdravá strava = dobrý pocit a žiadne potiaže...nijaké nafukovanie a nijaké pálenia záhy. Bola som v špitáli a hneď po prvom dni bol aj zažívací problém. Takže jednoznačne..ostávam pri zdravej strave. Aj muž sa pridal..aj keď on sem tam si dopraje...slaninku, chlieb...veď je už štíhly sťa mladík....:)
Ivonell
13.03.13,19:59
Ja odporúčam knihu od Igora Bukovského- teraz to zíde. Žiadne diéty pri ktorých schudnete ale aj priberiete naspäť:) Jesť 5 krát denne menšie porcie. Začať sa hýbať- bez toho to nejde . Nájsť si pohyb , ktorý Vás bude baviť . Neznášam beh a posilňovňu tak nebehám a nechodím tam. Radšej sa idem prejsť , idem na jogu alebo zumbu. Každému vyhovuje niečo iné ako v športe tak aj v jedle. Preto je hlavné naučiť sa inak myslieť nechcieť schudnúť za týždeň kilá, ktoré ste naberali po celý rok.
DanielaSL
13.03.13,20:10
Pri Mačingovej sa je dosýta....takže žiadne hladovanie. A tiež 5 x za deň. Kvôli daňovým som sa vôbec nehýbala..a za 4 týždne 4 kg. Čo teda nie je bohviečo...ale tešili ma voľné nohavice a blúzky . Ale najmä fakt, že som sa cítila plná energie a zdravo.
buchač
13.03.13,20:15
Ja odporúčam knihu od Igora Bukovského- teraz to zíde. Žiadne diéty pri ktorých schudnete ale aj priberiete naspäť:) Jesť 5 krát denne menšie porcie. Začať sa hýbať- bez toho to nejde . Nájsť si pohyb , ktorý Vás bude baviť . Neznášam beh a posilňovňu tak nebehám a nechodím tam. Radšej sa idem prejsť , idem na jogu alebo zumbu. Každému vyhovuje niečo iné ako v športe tak aj v jedle. Preto je hlavné naučiť sa inak myslieť nechcieť schudnúť za týždeň kilá, ktoré ste naberali po celý rok.
Buky nevynašiel nič nové pod slnkom...dokonca ani tú teplú vodu ........
Každá diéta má jojo efekt ...
Keby len jedna fungovala , tie ostatné by nebolo potrebných ...
Tí " autori " by následne skrachovali ...

Napísal síce tých publikácií dosť http://www.martinus.sk/knihy/autor/Igor-Bukovsky/ ...no nič moc ...

Sadnem , prelustrujem múdrosti iných , doplním nejaké obrážťoky a hups do tlačiarne ....a ďaľší " odborník " na svete ( akože ja ) ...:rolleyes: :---
osky
13.03.13,21:07
Ja som sa začala stravovať podľa Mačingovej a našla som konečne stravu..z ktorej som zdravá..sýta..a zároveň chudnem. Zbavila som sa závislosti od sladkého a nejako mi došlo ....že zdravá strava = dobrý pocit a žiadne potiaže...nijaké nafukovanie a nijaké pálenia záhy. Bola som v špitáli a hneď po prvom dni bol aj zažívací problém. Takže jednoznačne..ostávam pri zdravej strave. Aj muž sa pridal..aj keď on sem tam si dopraje...slaninku, chlieb...veď je už štíhly sťa mladík....:)

na nete som nenasla podrobny popis tej 28-dnovej kury.nemohla by si to tu prilepit?
len nie vo Worde-to neotvorim.
vdaka
buchač
13.03.13,21:22
na nete som nenasla podrobny popis tej 28-dnovej kury.nemohla by si to tu prilepit?
len nie vo Worde-to neotvorim.
vdaka
:eek::confused:

...ži a chudni ...... :---



1 .DEN Snidaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med
Oběd: Brokolices česnekem+strouhany nízkotučný sýr
Večeře: Salát s červené řepy + strouhaný sýr

2 .DEN Snídaně: Mrkev+ jablko+ořechy+hrozinky+med
Oběd: Fazolové luskys česnekem+strouhaný sýr
Večeře: Salát z červené řepy+vařené vajíčko

3. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med
Oběd: Salát z červené řepy +strouhany sýr
Večeře: Mrkvový perkelt+strouhaný sýr

4. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky +med
Oběd: Mrkvová perkelt+strouhaný sýr
Večeře: Prokladána cuketa

atď....
http://www.week.cz/28-denni-ocistny-program-podle-antonie-macingove/read.php?1,565658

alebo

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=strava+pod%C4%BEa+Ma%C4%8Dingovej&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#hl=sk&client=opera&hs=2Ov&rls=cs&channel=suggest&sclient=psy-ab&q=strava+pod%C4%BEa+Ma%C4%8Dingovej&oq=strava+pod%C4%BEa+Ma%C4%8Dingovej&gs_l=serp.12...0.0.0.5422.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0 .0...1c..5.psy-ab.PeDoBvJpt-s&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.Yms&fp=2144e2b7b781bcd5&biw=1332&bih=621
osky
14.03.13,08:11
dakujem JURAJ;
ja som dala do google :stravovanie podla Macingovej a tam mi vyhodilo take vseobecne,ale tento podrobny popis nie...
velmi pekne dakujem,mozno to skusim.
DanielaSL
14.03.13,12:53
dakujem JURAJ;
ja som dala do google :stravovanie podla Macingovej a tam mi vyhodilo take vseobecne,ale tento podrobny popis nie...
velmi pekne dakujem,mozno to skusim.

Toto je je stránka...www.lahkechudnutie.sk.....a ak si na FB, tak si tam nájdi Harmonické stravovanie podľa A. Mačingovej. Najlepšie je ale mať knihu....Najedzte sa do štíhlosti.
Evanka
14.03.13,13:01
neostar
14.03.13,13:11
No aj ja by som si mal asi tiež upraviť jedálníček a začať trošku športovať, lebo som si vypočital online index telesnej hmotnosti (BMI) na www.viacprezdravie.sk a pri výške 178kg, 88kg som na tom dosť zle. Dobre by bolo isť na 80, no bude to tažké...:cool:
DanielaSL
14.03.13,13:27
No aj ja by som si mal asi tiež upraviť jedálníček a začať trošku športovať, lebo som si vypočital online index telesnej hmotnosti (BMI) na www.viacprezdravie.sk (http://www.viacprezdravie.sk) a pri výške 178kg, 88kg som na tom dosť zle. Dobre by bolo isť na 80, no bude to tažké...:cool:

Skús podľa Mačingovej a nebude...uvidíš. Môžeš jesť dosýta...a keď nebudeš cítiť hlad, tak ono to ide ľahko. Nezmyselné uberanie jedla je nanič. Cítiš hlad a nerozmýšľaš o inom len o jedení.... A zvládol to hravo aj môj muž. Treba sa len naučiť na iné poskladanie potravín....
kaivorus
15.03.13,12:22
kniha niekedy nie je všetko, úprava stravy je však jednou z hlavných podmienok pre schudnutie. Chudnutie , získanie správnosti v postupoch podmieňuje aj znalosť , čo nesprávne funguje v organizme, či je súlad - harmónia medzi hypotalamom - štítnou žľazou, pankreasom-...
tieto záležitosti sú veľmi dôležité, lebo ak budeme chcieť schudnúť, a budeme mať v začiatkoch nejakú pankreatitídu, môžeme určitými postupmi ešte viac zaťažiť pankreas a následne spôsobiť pre neskorší vek podklady k diabetes, a podobne...
pozor na ovocie, - kyseliny, kyslé prostredie, ...veľké nebezpečenstvo pre pankreás...
lujza.j
15.03.13,12:36
Ten kto ma chyteny pankreas...tak uz mu asi nejake znamenie dava...ze je zle...
ovocie pre redukcii hmotnosti iba doobeda......ziadne banany,hrozno a ine druhy s velkym cukrom..

A tu je rec skor o inom stravovani...nie o diete...
Valcake
15.03.13,21:43
Skús podľa Mačingovej a nebude...uvidíš. Môžeš jesť dosýta...a keď nebudeš cítiť hlad, tak ono to ide ľahko. Nezmyselné uberanie jedla je nanič. Cítiš hlad a nerozmýšľaš o inom len o jedení.... A zvládol to hravo aj môj muž. Treba sa len naučiť na iné poskladanie potravín....

Dani, ide ti to aj bez cvičenia? Predpokladám, že nohu posilňuješ, ale nie je to predsa nejaké behanie ...ja som pribrala hlavne po operácii a aj to iba /väčšinou/na brucho..myslíš, že by som to mala skúsiť?
U nás to bude inak ťažké, lebo každý je štíhly :(
DanielaSL
16.03.13,08:57
Val..z toho brucha to ide ťažko..ja som sa kvôli nohe a daňovým vôbec nehýbala..a teraz ani toľko nie....ale ono to skutočne funguje..ješ a váha klesá a klesajú aj objemy..si na FB? Tam sú aj foto ľudí ako zišli...minule tam jedna dala foto riflí..aké nosila a aké nosí teraz. Určite to skús...uvidíš ako ťa to chytí také stravovanie. Kamoška to drží aj s mamou vyše 80-ročnou..a to mi stále tvrdila, že nemá pevnú vôľu....tak im to zachutilo, že po detoxe sa stravujú tak naďalej. Vieš ...keď uvidíš ten rozdiel ako sa budeš zdravotne cítiť...tak už ti ani nedá inak jesť.
kuky969
16.03.13,11:25
A my sme sa s mužom pred pár rokmi dali zase na stravovanie v rámci 90-dňovej diéty. Toto sa mi páčilo viac ako delená strava. Môj muž išiel za dva mesiace tak s váhou dole, že sa všetci pýtali, či je chorý....;). 14 kg som schudla aj ja... a to sme absolútne žiadny cielený šport nerobili.... Išlo to samé. Akurát moje zdravotné problémy mi to skomplikovali...a hoci som sa dlho váhovo držala, nakoniec som sa aj tak vrátila k pôvodným kilám...:( Ale ide leto, bude viac zeleniny ... ako budem schopná začať si variť, tak idem znova na to.

Moj nazor je taky ze pokial len clovek upravi stravu a schudne ....teda bez cvicenia ...riskuje tzv. "nezdravo chudu" postavu ( viac google) co ze vraj zo zdravotneho hladiska nie je tiez nic-moc...
DanielaSL
16.03.13,11:52
Určite....ale ja som po operácii nohy a dosť náročnej, takže pohyb okrem cvičenia pod dozorom fyzioterapeutky nepripadá do úvahy.A rozhodne nechcem ja napríklad ísť s váhou veľmi dole..som už staršia dáma a vrásky nemám..a ani nepotrebujem..:)
lujza.j
16.03.13,13:50
Moj nazor je taky ze pokial len clovek upravi stravu a schudne ....teda bez cvicenia ...riskuje tzv. "nezdravo chudu" postavu ( viac google) co ze vraj zo zdravotneho hladiska nie je tiez nic-moc...
hej a to ako....telu ubúdajú kilá iba úpravou stravy iba určitú dobu....ked si telo na určité množstvo stravy zvykne teda zredukované už nechudne, ale ak pridá cvičenie potom váha klesá......o postave o ktorej hovoríš ty iba ak by hladoval....teda ako vychudnuté modelky....
DanielaSL
16.03.13,16:17
Lujza..ale stravovanie podľa Mačingovej nie je o žiadnej redukcii...je sa dosýta.
Valcake
16.03.13,18:09
..díky, dám sa na to..ja veľa nepotrebujem...
korela
16.03.13,18:22
lujza.j
16.03.13,18:30
mám od nej jednu knihu "najedzte sa do štíhlosti", ale moc som do nej nekukala...fungujem inak, je som len k tej "nezdravo chudej postave"....
kuky969
16.03.13,19:04
lujza.j
16.03.13,19:35
nič nové pre mňa....
pohodička
16.03.13,20:10
Val..z toho brucha to ide ťažko..ja som sa kvôli nohe a daňovým vôbec nehýbala..a teraz ani toľko nie....ale ono to skutočne funguje..ješ a váha klesá a klesajú aj objemy..si na FB? Tam sú aj foto ľudí ako zišli...minule tam jedna dala foto riflí..aké nosila a aké nosí teraz. Určite to skús...uvidíš ako ťa to chytí také stravovanie. Kamoška to drží aj s mamou vyše 80-ročnou..a to mi stále tvrdila, že nemá pevnú vôľu....tak im to zachutilo, že po detoxe sa stravujú tak naďalej. Vieš ...keď uvidíš ten rozdiel ako sa budeš zdravotne cítiť...tak už ti ani nedá inak jesť.
Ja som minulého roku v máji začala Dukanovu diétu a schudla som 17 kg do polovice augusta. Doteraz si tie kilá udržiavam, aj keď sem tam zhreším. Ešte mám z čoho schudnúť, tak si to znovu v tom istom období chcem zopakovať. Dukanovej diéte som vďačná, že mi zmizla migréna, ktorá ma trápila 30 rokov a to boli ťažké bolesti hlavy. Škoda, že som sa o nej dozvedela až v 60-tke.
kaivorus
16.03.13,20:52
nesúhlasím, v dopoludňajších hodinách škodíme odľahčeniu lymfy, zakyslením a cukrami,... metabolizmus cukrov vtedy nefunguje, preto je potrebné dať len zásadotvorné látky..!!!!!!!
DanielaSL
17.03.13,07:09
Ja som minulého roku v máji začala Dukanovu diétu a schudla som 17 kg do polovice augusta. Doteraz si tie kilá udržiavam, aj keď sem tam zhreším. Ešte mám z čoho schudnúť, tak si to znovu v tom istom období chcem zopakovať. Dukanovej diéte som vďačná, že mi zmizla migréna, ktorá ma trápila 30 rokov a to boli ťažké bolesti hlavy. Škoda, že som sa o nej dozvedela až v 60-tke.

Poznám Dukanovu diétu..ale je to len "diéta". Ja by som napríklad pri nej asi zahynula...mäso je pre moju krvnú skupinu škodlivé. Mne sa páči ako Mačingovej stravovanie myslí komplexne na všetkých a je zostavené tak, aby nič organizmu nechýbalo. A je to zmena stravovania..nie diéta. Inak aj moja známa držala Dukanovu diétu..schudla 8 kg..samozrejme ju to potom omrzelo..a pribrala ešte viac ako schudla. Ľudia čo sa stravujú podľa Mačingovej ostali prekvapení ako sa im napríklad vyčistila pleť...zbavili sa rôznych problémov ako je nafukovanie, pálenie záhy....závislosti na sladkom.
lujza.j
17.03.13,07:17
to mi je fuk, že ty s tým nesúhlasíš....
DanielaSL
17.03.13,15:57
Držím palce....
pohodička
17.03.13,21:29
Ja som tiež milo prekvapená, pretože mi pomaly s kilami začínal stúpať tlak do 140/100 (celý život som mala 120/80). Cítim sa oveľa lepšie, nepotím sa toľko, neunavím sa tak rýchlo a nikdy nemám pocit hladu (môj problém bol hlavne v sladkostiach a chlebe ). Jem veci, ktoré som predtým neochutnala a naopak.Dokonca na množstvo možno zjem viac, pretože jem pravidelne len iné. Všetko je sila zvyku. Teraz viem, že sa takto chcem stravovať stále. Mne sa ťažšie udržiavala diéta prísne, pretože denne varím pre šesť osôb, z toho pre dve deti, pri varení som jedlo musela ochutnávať, ale zvládla som to. Namiesto rýchlej chôdze som bicyklovala na stacionári 20 min. denne. Teraz už bicyklujem len 3x v týždni (zlenivela som), ale váhu udržiavam na 80-tke. Ono by to chcelo viac voľného času pre seba a mne také niečo nehrozí. Je to údel starých mám, ktoré bývajú s mladými a tešia sa z toho.
asedma
20.03.13,12:01
..pre zaujimavost niektorych..
http://www.karabinos.sk/
buchač
20.03.13,16:59
..pre zaujimavost niektorych..
http://www.karabinos.sk/
...skôr na zasmiatie ......alebo na plač...???

Pri takýchto oných nikdy neviem , či sa :D alebo :mee: ......
evuš
21.03.13,10:54
...skôr na zasmiatie ......alebo na plač...???

Pri takýchto oných nikdy neviem , či sa :D alebo :mee: ......

Juraj, radšej :D, život je príliš krátky, aby sme si ho ničili :mee:
asedma
21.03.13,12:19
...skôr na zasmiatie ......alebo na plač...???

Pri takýchto oných nikdy neviem , či sa :D alebo :mee: ......

.. to nie je zle mat osobneho trenera, byt pod dohladom..:)
buchač
21.03.13,12:29
..pre zaujimavost niektorych..
http://www.karabinos.sk/

...skôr na zasmiatie ......alebo na plač...???
Pri takýchto oných nikdy neviem , či sa :D alebo :mee: ......

.. to nie je zle mat osobneho trenera, byt pod dohladom..:)
...upresním ....

Ten link a jemu podobné sú proste zavádzajúce ...
Neexistuje , že by sa niekto za tak krátku dobu ( a rok je fakt málo ) dostal do takéhoto stavu ....

http://www.karabinos.sk/images/stories/zverenci/Lauko0.jpg
http://www.karabinos.sk/andrej-lauko

...a títo dvaja že sú jeden a ten istý jedinec ???... nuž dám aj ruku do ohňa , že nie ...:cool:

Tréner povedzme , ale nie takýmto spôsobom oblbovať ...:(
asedma
21.03.13,13:38
...upresním ....

Ten link a jemu podobné sú proste zavádzajúce ...
Neexistuje , že by sa niekto za tak krátku dobu ( a rok je fakt málo ) dostal do takéhoto stavu ....

http://www.karabinos.sk/images/stories/zverenci/Lauko0.jpg
http://www.karabinos.sk/andrej-lauko

...a títo dvaja že sú jeden a ten istý jedinec ???... nuž dám aj ruku do ohňa , že nie ...:cool:

Tréner povedzme , ale nie takýmto spôsobom oblbovať ...:(

..tak, ja verim v takychto linkoch akurat tomu, ze schudnut sa da len pri zdravom a spravnom stravovani a samozrejme je k tomu potrebny pohyb, cvicenie, bez toho to nejde, proste mat pevnu volu..

..co sa tyka zavadzania, mozno v niektorych pripadoch to nadsadil {i}, nevyznam sa v kulturistike..ale urcite muzi na svaly uzivaju nejake podporne pripravky..a ten pan na 1 fotke vyzera dost mlado, tazko povedat, ci je to ten isty, nepoznam ho, na rozdiel od trenera..
vratnik
22.03.13,06:41
Evidentne na úvodnej stránke - premena 2013 ide o dve rôzne ženy, jedna je v tvári dosť podpriemerná a druhá má veľmi peknú tvár. To nedosiahne nik chudnutím ani cvičením.
Ten chlap na obrázku môže byť ten istý, za predpokladu že v minulosti posilňoval a teraz už len odstránil tuk a vyrisoval. Dá sa to aj bez trénera a špec. prípravkov, treba len naštudovať články / fóra o strave, tréninkov, cvičeni a tvrdo pravidelne makať. Už za 1 rok môže byť postava fakt dosť dobrá. A nejde o to mať extra veľa svalov, ideálna postava je výška - 100 + pár kíl naviac, ale s minimom tuku a to sa dá dosiahnuť za 1 rok.
denča38
22.03.13,18:15
Za jediný rok sa dá toho veľa dokázať. Ja som dokonca za osem mesiacov schudla 28 kg a to len pravidelným stravovaním , odstránením akéhokoľvek pečiva z jedálnička a cvičením 4-5 krát týždenne. Jasné, že aj pevnou vôľou, všetko sa odohráva v hlave. Ale zistila som, že to nie je až taká radosť, keď vám okolie stále pripomína, že ste veľmi chudá a zostarla ste. Dokonca som sa aj manželovi prestala páčiť, takže som aj keď s veľkým zaprením musela pribrať. Pribrala som 4 kg.Je to síce jednoduchšie,ale už dosť. Teraz si musím váhu aspoň udržať. Tým som chcela povedať, že niekedy je to aj na škodu schudnúť, nie každému sa páčia štíhli ľudia, všetko s mierou.
asedma
22.03.13,18:36
Evidentne na úvodnej stránke - premena 2013 ide o dve rôzne ženy, jedna je v tvári dosť podpriemerná a druhá má veľmi peknú tvár. To nedosiahne nik chudnutím ani cvičením.
Ten chlap na obrázku môže byť ten istý, za predpokladu že v minulosti posilňoval a teraz už len odstránil tuk a vyrisoval. Dá sa to aj bez trénera a špec. prípravkov, treba len naštudovať články / fóra o strave, tréninkov, cvičeni a tvrdo pravidelne makať. Už za 1 rok môže byť postava fakt dosť dobrá. A nejde o to mať extra veľa svalov, ideálna postava je výška - 100 + pár kíl naviac, ale s minimom tuku a to sa dá dosiahnuť za 1 rok.

Podla mna, na oboch fotkach je ta ista pani. Na druhej fotke uz po premene je spokojna, usmiata, mozno po navsteve kozmeticky, kadernicky a mozno bola prave zalubena..laska robi divy:)
denča38
23.03.13,11:57
Myslím si, že to môže byť tá istá osoba, ale poriadne zretušovaná. Inak by sa musela poriadne nadrieť, aby sa jej vystrela tá ovisnutá koža po chudnutí. A v tvári vyzerá mladšie ako predtým, to sa často nevidí. Prajem jej to.;)
vratnik
23.03.13,18:53
Podla mna, na oboch fotkach je ta ista pani. Na druhej fotke uz po premene je spokojna, usmiata, mozno po navsteve kozmeticky, kadernicky a mozno bola prave zalubena..laska robi divy:)

Neverím tomu, sú tam iné proporcie a typ postavy, iné oči, vlasy, symetria tváre, porovnaj si aj tie ovädnuté ploché prsia na te škaredke a na tej druhej. Dve rôzne osoby.
buchač
23.03.13,18:55
Neverím tomu, sú tam iné proporcie a typ postavy, iné oči, vlasy, symetria tváre, porovnaj si aj tie ovädnuté ploché prsia na te škaredke a na tej druhej. Dve rôzne osoby.

BINGO !!!!

...pri týchto reklamných ťahoch to je vždy takto ...
kopretinka
23.03.13,19:31
Poznám Dukanovu diétu..ale je to len "diéta". Ja by som napríklad pri nej asi zahynula...mäso je pre moju krvnú skupinu škodlivé :eek: wow,tomu vážne veríš?. Mne sa páči ako Mačingovej stravovanie myslí komplexne na všetkých a je zostavené tak, aby nič organizmu nechýbalo. A je to zmena stravovania..nie diéta. Inak aj moja známa držala Dukanovu diétu..schudla 8 kg..samozrejme ju to potom omrzelo..a pribrala ešte viac ako schudla. Ľudia čo sa stravujú podľa Mačingovej ostali prekvapení ako sa im napríklad vyčistila pleť...zbavili sa rôznych problémov ako je nafukovanie, pálenie záhy....závislosti na sladkom.
v texte
denča38
24.03.13,15:37
Počítač urobí aj nemožné, keď chcú dostať do obehu nejaký produkt, vedia dobre oblbnúť ľudí. Neuznávam žiadne diéty, kto chce schudnúť, nech je pravidelne a menej, ale všetko. Trochu pohybu k tomu a je to. Určite sa to ukáže, ale jasné, že nie hneď. Chce to aj trochu trpezlivosti.:)
DanielaSL
25.03.13,09:27
A predstav si , že verím...Nikdy som mäso ktovieako nemusela...Vždy ma lákalo jesť viac zeleninu. A myslím si, že nie som sama, kto tomu verí a kto sa presvedčil, že to funguje.
vratnik
02.04.13,05:55
lujza.j
19.04.13,07:59
Ahojte, skusali ste uz niekto delenu stravu.osvedcila sa niekomu diéta v krabičke (http://www.dietavkrabicke.sk/) ? kolega sa vdaka tomu schudol ale neverim tomu az tak. dakujem za kazdu odpoved

....ved pises ze kolega schudol tak ked to vidis tak comu neveris:confused:
http://ona.idnes.cz/krabickova-dieta-ctenarka-anna-zhubla-za-mesic-6-kilogramu-tuku-pbh-/dieta.aspx?c=A120321_090120_dieta_pet

aj diskusie su na nete..
Misicka21
19.04.13,08:09
my s manželom sme sa dali na http://www.drslim.sk/ a som spokojná, jedná sa o proteínovú diétu pod podhľadom, jeme podľa inštrukcií - tieto výrobky, zeleninu, mäso, syr nízkotučný, šunku
pekne sa mi upravila postava a aj "faldíky" :---
lujza.j
19.04.13,08:33
my s manželom sme sa dali na http://www.drslim.sk/ a som spokojná, jedná sa o proteínovú diétu pod podhľadom, jeme podľa inštrukcií - tieto výrobky, zeleninu, mäso, syr nízkotučný, šunku
pekne sa mi upravila postava a aj "faldíky" :---

Moje decko je na tom od januara.....aj ja som trosku nakolpla sackami...
DanielaSL
19.04.13,08:54
No ja po skúsenostiach s kadečím nedám dopustiť na stravovanie podľa Mačingovej - podotýkam treba sa už tak stravovať doživotne.... ono žiť len na tých sáčkoch .....tak to by mi asi nechutilo. A jojo efekt funguje po každej diéte.
Aj diéta podľa dr. Horáka sa mi páčila, ale boli to tiež hotové raňajky, obed, večera.... prvú etapu som zvládla v pohode...druhú už s ťažkosťami a tretiu som nahradila Mačingovou, keď som sa o nej dozvedela. Lebo sústavne jesť drahú umelinu v prášku...no niet nad chutné teplé jedlo, ktorého môže zjesť človek dosýta a ešte aj schudnúť. :)
lujza.j
19.04.13,09:10
Tiez mam kadeco za sebou....ale na nakopnutie na dalsie stravovanie...ja som spokojna...bez cvicenia 5-6 kg za 2 tyzdne....ked skoncim dalej budem na bielkovinovej a nizkosacharidovej strave.....
taiko
19.04.13,09:19
ludia zlati treba si uvedomit ze "dietovy business" len v Spojenych statoch vyniesol v roku 2012 61 000 000 000 dolarov. Keby to vsetko naozaj fungovalo, sudim, ze ten business by kazdorocne nerastol. Je to trosku zjednodusene tvrdenie, ale predsa podla mna stoji za zamyslenie, ci niekto nezaraba obrovske prostriedky na zufalosti a jesitnosti nas ostatnych.

Netreba zabudat, ze sme kazdy ini a ze univerzalne osvedcene "recepty" nemozu fungovat uz z principu. Treba aj zvazit, ci nase kila navyse nesposobuje nejake ochorenie, intolerancie, ci alergie.

Takze ja by som doporucoval, zajst najprv za lekarom a zistit, ci nase skladovanim tuku nase telo nereaguje na nejaku v tele samotnom, nejaky nedostatok nejakeho vitaminu, hormonu, stopoveho prvku. Potom by som zasiel za dietologom. ten by nam podla nasich konkretnych ukazovatelov mal vediet povedat, co nam v jedalnicku chyba a coho mame nadbytok. A nemalo by to byt len "nejedzte sladke, mastne, kysnute, fermentovane a kvasinkove". Podla rad dietologa by sme mali jedalnicek upravit. A nakoniec ako tu uz mnohi pospominali, pohyb, pohyb, pohyb.

​Nuz odo mna k tomu len tolko
vratnik
19.04.13,09:46
Vo drvivej väčšine prípadov je za nadváhou nesprávna strava(prebytok sacharidov) a málo pohybu.