erik.bilka
21.04.12,15:30
Dobrý deň,
prosim o radu, preinštaloval som si netbook, dal som tam Windows7 a nejde mi prihlasit na net. (ovladače som tam žiadne neinštaloval, kedže som pri kupe žiadne nedostal, netbook je stary ani nie 2 mesiace). Pripájam nižšie aj obrázok čo mi to hlási za chybu. Dakujem :)
Fero11
21.04.12,14:02
1. Najprv zisti ci mas nainstalovanu sietovu kartu (LAN, alebo wifi (podla toho aku pouzivas)).
2. Ak mas a nefunguje to, tak problem bude s pripojenim na internet, potom uz musis napisat, aky mas NET, modem atd ...
erik.bilka
21.04.12,14:19
pripajam sa cez wifi, doma ten netbok nepouživam, pripajam sa naň vačšinou v kaviarni na free wifi, čiže tam som sa aj skušal pripojiť a nešlo to, pritom druhý notebook čo sme tam mali išiel pripojiť, čiže problem nebol s netom.
misoft
21.04.12,14:27
Ako Fero11 písal - zistiť či máš nainštalovaný ovládač pre WiFi kartu pre svoj netbook.
Ak áno - vojsť do ovládania (nastavenia) sieťovej karty a vo Vlastnostiach>Všeobecné nastaviť na automatické získavanie IP adresy a automatické získavanie DNS servera (práve posledný odkaz ti píše, že nemá platnú konfiguráciu - teda je tam asi nastavená pevná IP adresa,ktorá nesúhlasí s IP adresou, ktorú dodá WiFi v kaviarni). Potom potvrdiť a dať vyhľadať tú sieť a pripojiť sa.
Vlado40
21.04.12,15:38
Aký je to netbook ,značka + typ.
erik.bilka
09.05.12,19:22
Aký je to netbook ,značka + typ.
Mám asus EeePC 1010 alebo 1015, presne ani neviem, ale su to podobne.
A hej nastavil som automaticke zistovanie a stále mi to robí, niekde sa to pripojí bez problémov, inde vobec a niekde iba na 30 sekund a potom sa to odhlási a zasa prihlási a robí to stále dokola, máte ešte nejaké typy čo by s tým mohlo byť?
sthruska
10.05.12,05:32
Asus EeePC 1010 ani 1015 nie je notebook, - pre laikov je.
erik.bilka
10.05.12,09:06
Asus EeePC 1010 ani 1015 nie je notebook, - pre laikov je.

mimotemy pisal som netbook nie notebook
misoft
10.05.12,16:20
pisal som netbook nie notebook

Je to skoro fuk - netbook nemá optickú mechaniku (ale to už aj tie super mašiny) - notebook ju zase má. Ale spôsob pripojenia (teda Wifi adaptér) i LAN karta pracujú v oboch rovnako (dokonca i renomované značky dávajú do veľkých i malých ***búkov Atheros adaptér Wifi).
A toto:

pripajam sa cez wifi, doma ten netbok nepouživam, pripajam sa naň vačšinou v kaviarni na free wifi - aj AP (pre free wifi) má svoju kapacitu a prenosovú rýchlosť. Stačí, aby sa v danom okamihu pripojilo viac "sosáčov" a sieť "kľakne".