ferri.222
21.04.12,19:21
Dobry den.Da sa zmenit ked je pozemok vedeni ako zahrada,da sa previest na stavebny pozemok?Mam pozemok v obci klasika dom+zahrada(980m2)Ozval sa mi jeden pan ze ci by som bol ochotny predat mu cca 600m2.Hacik je v tom ze je to vedene ako zahrada,isto mu to nepredam za par €.Da sa to zmenit na stavebny pozemok?

Je tu este jeden problem na dom a pozemok je tarcha hypoteky.Informoval som sa v banke ci sa da predat povedali ze sa to da ze mam vacsiu zabezpeku.Co by som musel spravit alebo sa informovat?geodezia ci v akej institucii?
draik
21.04.12,19:14
Ak je to v intraviláne a nie je to záhradkárska oblasť, tak by s tým nemal byť problém. Pre istotu môžte nahliadnuť do územného plánu resp. požiadať stavebný úrad o územnoplánovaciu informáciu na danú parcelu. Pred predajom budete potrebovať písomný súhlas banky, odčleniť predávaný pozemok, geodet zameria a spraví nový geometrický plán.
ferri.222
21.04.12,20:16
a nevies ake su poplatky za zameranie geodetom a spravenie noveho geometrickeho planu?Alebo poplatky za prevedenie pozemku na stavebny pozemok.
Mária27
21.04.12,20:37
Predaj mu to za cenu stavebného pozemku tak, ako je to a o zvyšok nech sa stará sám.
day
21.04.12,20:41
ja staviam v extravilane a na "roli", pouzivajte vyhladavac, je tu toho kopec
ferri.222
21.04.12,21:11
len teraz neviem kolko si mam zapytat v tej obci som videl ceny od 10-16€ a pozemok je na tichej ulici v strede obce.zajtra sa mam s nim stretnut uvidim ako dopadnem