Dida158
21.04.12,23:57
Pred dvomi rokmi som mala na bruchu kliešťa. Bol ihneď odstránený a následne aj vydenzifikovaný. Žiadny problém som nemala, až teraz, po dvoch rokoch sa mi na tom mieste objavil malý červený pupáčik, ktorý svrbí. Čo to má znamenať?
majka 62
21.04.12,22:11
www.edusan.sk , na uvedenej stránke je veľa príspevkov o kliešťoch, radia tam lekári - neurológovia, ktorí sa tým zaoberajú.
V časti "mám problém" zadajte kliešť alebo bližšiu špecifikáciu.
lujza.j
22.04.12,07:37
jahoszmsk
22.04.12,07:48
podľa mňa to nemá nič spoločné s kliešťom ak si ho mala pred dvomi rokmi.

http://www.zdravie.sk/sz/content/75-35589/ake-nasledky-mozu-nastat-po-infekcii-kliestommam-na-mysli-boleriozu.html
svetluška
22.04.12,08:02
Ihneď treba navštíviť lekára-môže ísť aj o začínajúcu sklerózu multiplex treba to ihneď zastaviť,potom bude neskoro plakať.Choroba je nevyliečiteľná!
Želám Ti aby to bol len vriedok.
pasuliatko
22.04.12,09:24
SM prosím? :-D
lujza.j
22.04.12,10:02
:-O
Jurivo
22.04.12,10:55
Nezdá sa mi, že by sa skleróza multiplex prejavovala svrbiacou vyrážkou. Netreba hneď strašiť. Keby každý s vyrážkou utekal hneď k doktorovi........
Silvernola
22.04.12,15:25
Ihneď treba navštíviť lekára-môže ísť aj o začínajúcu sklerózu multiplex treba to ihneď zastaviť,potom bude neskoro plakať.Choroba je nevyliečiteľná!
Želám Ti aby to bol len vriedok.
Zaradila si to do nesprávnej rubriky. Srandičky sú inde.
kaivorus
22.04.12,17:21
Z klišťa , aj po dvadsiatich rokoch môže vzniknúť a vyniknúť nejaký prejav aj na koži. Vpichnutím kliešťa sa môžu do tela dostať rôzne baktérie, parazity, ktoré následne unižujú imunitu, a potom sa to môže prejaviť nielen sklerózou multiplex, ale aj nádorovitosťou, bechterevom /mimochodom borelia mi k tomuto syndromu veľmi dopomohla - keď som jej účinky ponížíl, vyšielsom z tohoto zdravotného problému úspešne/ bolestivosť kĺbov, suchosť kože, rakovinu kože,...
Bohužiaľ, v našej medicíne sa takýmto záležitostiam venujú povrchne.
Zistil som si spoluúčastné baktérie v celom tele, a následne som ich likvidoval do miery únosnej pre samostatnú funkčnosť imunitného systému.
Na záver: vyrážka ešte nemusí byť ukazovateľom sklerózy multiplex, ale môže byť prejavom iného dôsledku, čo sa vyvíja v tele. Odporúčam navštíviť alternatívne poradenské centrum v Trnave.
kopretinka
22.04.12,17:23
:-DDD
kopretinka
22.04.12,17:27
prosím preložiť do ľudskej reči[/B]
,
Andy Kralik
22.04.12,18:14
Ak sa to bude zhoršovať, neustúpi to, alebo vás to jednoducho trápi.. tak sa tým nenechajte vynervovať a navštívte lekára. Nevymýšľajte nad žiadnymi alternatívnymi centrami, aby ste alternatívne nedopadli.
petermikuláš
23.04.12,06:37
Ihneď treba navštíviť lekára-môže ísť aj o začínajúcu sklerózu multiplex treba to ihneď zastaviť,potom bude neskoro plakať.Choroba je nevyliečiteľná!
Želám Ti aby to bol len vriedok.

Sclerosa multiplex po novom demyelinizačné ochorenie sa nikdy neprejavuje žiadnou vyrážkou. je to ochorenie tzv. narúšanie myelínovej pošvy, ktorá obaluje axón každého neurónu a tým pádom dochádza k poruchám prenosu nervového signálu. Toto ale nemá nič spoločné s fliačkom alebo vyrážkou po dvoch rokoch od uštipnutia kliešťom. Je to autoimunitné ochorenie a teda spirochéty /baktérie, ktoré prenáša kliešť/ s tým nemajú nič spoločné. Toto je zrovna prípad kedy netreba robiť paniku. Znak poukazujúci na boreliózu po poštípaní kleišťom to takisto nebude, pretože ten sa objavuje /ak sa vôbec objaví/ po niekoľkých dňoch resp. týždni-ddvoch/.
petermikuláš
23.04.12,06:39
presne a stručne a jasne a pravdivo povedané
Estetic
23.04.12,06:46
Zdravím,v tomto prípade je nutné navštíviť lekára,spraviť odber na Borellie a dostatočnou dávkou antibiotík preliečiť kožné príznaky.Hned.
petermikuláš
23.04.12,07:44
Zdravím,v tomto prípade je nutné navštíviť lekára,spraviť odber na Borellie a dostatočnou dávkou antibiotík preliečiť kožné príznaky.Hned.

Opakujem ešte raz, kožné prejavy pri nákaze spirochétami /lymská borelióza/ sa neprejavia po dvoch rokoch od uštipnutia, ale oveľa skôr. Samozrejme na testy na boreliu môže ísť, aby kľudne spávala, ale mala by v prvom prípade iné príznaky ako vyrážku po dvoch rokoch. Mala by bolesti svalov, kĺbov, únavu, slabosť skleslosť, prípadne iné. Ak test na boréliu, tak potom ale nie obyčajné ELISA, ale tzv. WB test /Western blot test/ je výrazne presnejší a výpovednejší. Aj keď drahší. ELISA môže byť často aj falošne pozitívna, či falošne negatívna.
Zdenka175
26.05.12,12:18
Nášmu psovi sme v piatok vytiahli 2 kliešte. jedno miesto mal dosť opuchnuté. :mad:Večer pes uškrabil syna na tvár. Škrabance neboli hlboké, nemá to červené. Ak by bol pes infikovaný mohol by tými škrabancami preniesť na syna? Ja dúfam, že nie. Dnes bol brat u veterinára a ten mu povedal, že pes by ho nemal nakáziť.čo si myslíte vy? Dakujem
Žabinka
26.05.12,12:44
Zdenka, buď kľudná, borélie sa prenášajú len za asistencie niektorého hmyzu alebo kliešťami.
Tu je článok z internetu:
LYMSKÁ BORELIÓZA u zvierat.Lymská borelióza je infekčné ochorenie zvierat a človeka, ktoré je prenášané krv cicajúcim hmyzom (blchy, komáre), obzvlášť kliešťami.
Boreliózu spôsobujú spirochéty Borrelia burgdorferi, B. garinii a B. afzelii. Tieto bakterie , ako je už vyššie spomenuté, sú prenášané krv cicajúcim hmyzom, najčastejšie kliešťom Ixodes ricinus. Borrelie sa v kliešťovi zvyčajne nachádzajú v bunkách a medzibunkových priestoroch čreva. Po prisatí na hostiteľa sa pomnožujú a presúvajú do slinných žliaz a následne spolu s vylučovanými slinami, pri saní krvi, prechádzajú do organizmu hostiteľa. Uvádza sa, že na pomnoženie baktérií a následnú infekciu hostiteľa je potrebných 24 – 48 hodín.
Borelióza sa u zvierat prejavuje najčastejšie akútnym zápalom kĺbov, pri ktorom možno spozorovať náhle krívanie, bolestivosť a opuch kĺbov. Sprievodnými príznakmi sú tiež horúčka, apatia, nechutenstvo.
Borélie však môžu postihnúť aj iné orgány, ako napríklad srdce, obličky a nervový systém (prejavy agresivity, kŕče, zmeny v správaní).
Často chýba opuch a sčervenanie kože v okolí miesta, kde bol kliešť prisatý, preto sa ochorenie zisťuje až po objavení sa klinických príznakov. U mačiek však môže ochorenie prebiehať bez klinických príznakov, teda môžu pôsobiť ako nosiči nákazy.
Ako bolo vyššie spomínané, Borelióza je zoonóznym ochorením, kde je možný prenos zo zvierat na človeka prostredníctvom vektora, v tomto prípade ide o krv cicajúci hmyz. K nakazeniu dochádza obdobne ako u zvierat. Symptómy nákazy sa však delia do 3 štádii.
1.Migrujúci erytém (sčervenanie kože) sa môže objaviť niekoľko týždňov po bodnutí kliešťom. Erytém môže byť spočiatku veľkosti dlane, neskôr sa môže rozširovať a napokon zmiznúť. Doprevádzaný môže byť nešpecifickými bolesťami hlavy, svalov, horúčkou a zdurením lymfatických uzlín.
2.Zápal kĺbov (hlavne kolenných), zápal mozgových blán a nervov (prejavy obrny tvárového nervu), postihnutie srdca a osrdcovníka (poruchy rytmu). Tieto symptómy sa môžu prejaviť týždne až mesiace po infikovaní.
3.Chronický zápal kĺbov, postihnutie kože ( modrasté sfarbenie a stenčenie kože na rukách a nohách
Borelióza je infekčné ochorenie, ktoré si vyžaduje dlhodobé podávanie antibiotík. Avšak u zvierat (psy, mačky), je na rozdiel od ľudí (vakcíny sú v štádiu vývoja) možná vakcinácia proti tomuto ochoreniu. Nielen, že je to spoľahlivý spôsob ako predísť utrpeniu zvierat plynúcemu z ochorenia, ale zmenšuje sa tak aj pravdepodobnosť prenosu nákazy na človeka či už kliešťom, komárom, alebo aj blchou.Medzi ďalšími preventívnymi opatreniami treba spomenúť tiež antiparazitárne prípravky typu SPOT ON, antiparazitárne obojky, rôzne spreje, ktoré však nemajú účinnosť počas celej sezóny. Vakcinácia je teda najspoľahlivejšia ochrana proti Lymskej Borelióze, ktorú možno posilniť antiparazitárnymi prípravkami.
petermikuláš
28.05.12,07:49
pokiaľ neprišlo k prenosu krvnou cestou, tak ho pes nemôže nakaziť
Peter1223
15.07.13,20:56
Mozem sa spytat??? zistili mi boreliozu jej hodnoty su 115,000 U/ml... su to velke?? znamena to ze mam urcite boreliozu ?
wagner
15.07.13,21:13