Petronela5
23.04.12,18:13
Dobry den, uz davnejsie som pridavala prosbu o radu v pripevku Potravinove alergie..
Chcem poziadat tento krat o radu tych, co maju skusenosti s candidou. Moje priznaky: nevolnost, bolesti brucha, naduvanie, opuchy a bolest hrdla, kozny vysev, cervene skrvny,svrbenie pokozky vo vlasoch, na krku, na dekolte a ramenach..citlivost pokozky aj na vodu..studene ruky, nohy (napriek tomu vsak stale spotene), zimomrivost, pohlavne mykozy, bolest pri styku, caste zapaly moc mechura, lamanie a padanie vlasov, lamanie nechtov, nevolnost pri cestovani (nikdy mi toto nevadilo, ani kolotoce), zavraty, busenie srdca, dpresie, prudke zmeny nalad, strasna unava, nevydrzim ani na nakupe pol hodinu stat v obchode, dychavicnost, mam strasnu chut na sladke az neovladatelnu (ale mala som rada sladke cely zivot) , na nivu, na zemiaky (zemiaky som jedla kazdy den za posledne tyzdne).....Som v takomto (chvilu lepsom chvilu horsom) stave 3 mesiace a zatial mi spravili tieto vysetrenia: Krvne- vsetko super, okrem stitnej zlazy- velmi mierna hypertyreoza, cakam na vysetrenie na endokrin. , Helikobakter- negativne, celiakia- negativne, parazity- negativne, usg brucha tiez nic neukazalo..a zajtra mam priniest stolicu na candidu..tak uvidime...Vsetko ma to velmi trapi, podarilo sa mi po roku aktivneho hladania najst si pracu a o par dni mam nastupit...uzasna praca do ktorej sa velmi tesim, ale mam zaroven obrovske obavy ako to tam s takymito stavmi zvladnem..viem ze teraz nic viac nemozem robit len pockat co mam candidu ale napriek tomu vas velmi pekne prosim o radu, ak mate niekto skusenosti s candidou, pripadne s niecim inym s takymito priznakmi v pripade ze to ta candida nebude, rady, tipy na dietu...potesia ma akekolvek blizsie info, vdaka
lujza.j
23.04.12,16:15
Petronela5
23.04.12,16:36
Nevedela som co bude efektivnejsie...ci sa este niekomu zobrazi prispevok v starej teme :) pardon, neviem ako to tu funguje
pe84
24.04.12,05:52
V pripade, ze by ti zistili Candidu, velmi ucinne liecivo je Canespor, natiera sa len 1 x denne pred spanim, ale to zavisi od velkosti postihnutych miest, ak by to boli prilis velke plochy, asi by bola vhodnejsia oralna liecba antimykotikami, ale ak su to take mensie plochy, odporucam prave Canespor, velmi rychlo to prelieci a definitivne, tie vlasy mozu svrbiet z roznych dovodov, ak je to tiez mykoza, existuje roztok Canespor vhodny prave do takychto casti, na tie vaginalne mykozy mam odskusany Canesten GYN, perfektne zabera a rychlo ulavi, ved to svrbenie a palenie je strasne neprijemne, da sa vybrat vaginalna tableta alebo krem, krem je aj na vonkajsie pouzitie, co je velmi vhodne ako doplnok vnutornej liecby a je aj pre partnera, aby sa to preliecilo kompletne, urcite vyskusaj...