anicka2
24.04.12,18:00
Prosím pomôžte mi... Nainštalovala som si Sims 2 z original Cd bo som mala sims 2 na usb, všetko ide jak ma byť, potom som si stiahla Sims 2 Seasons, a všetko som spravila, dala som CD4 jak pytalo, už všetko je nainštalovane, ale ked otvorim Sims 2 seasons, tak vždy pýta " prosim vložte Cd sims 2 roční období" niečo v takom zmysle... ta čo mam vlastne spraviť ? som skušala všeličo i cez demon špekulovať, no fakt neviem že ako to mam urobiť aby to išlo.. Tak prosím napíšte že čo mam spraviť aby to išlo, neverím, že si musím kúpiť original Cd ... :confused::(
jahoszmsk
24.04.12,16:07
jahoszmsk
24.04.12,16:08
misoft
24.04.12,17:44
CD pýta preto, lebo v origináli je toto CD ako spúšťacie. T.z. ak máš hru stiahnutú, musíš použiť tzv. crack, ale toto sa tu na Porade nerieši!
anicka2
26.04.12,14:23
to je moja vec že čo tu napíšem!!!
a crack som použila, aj mi to spustilo ale len tu uputavku a potom ma už dalej nepustilo a jak som to vypla tak mi vyskočila taká kolonka a tam že The Sims 2 a veľky červeny križik :/ ta nwm čo s tym mam spraviť, zle som nainštalovala Sims 2ku alebo aky tam je problem :/
jahoszmsk
26.04.12,16:38
urob screen obrazovky s tým červeným krížikom a daj ho sem.
misoft
26.04.12,17:24
to je moja vec že čo tu napíšem!!!
a crack som použila, aj mi to spustilo ale len tu uputavku a potom ma už dalej nepustilo a jak som to vypla tak mi vyskočila taká kolonka a tam že The Sims 2 a veľky červeny križik :/ ta nwm čo s tym mam spraviť, zle som nainštalovala Sims 2ku alebo aky tam je problem :/

Tak potom je tu iný problém. Ty si si to "stiahla" ako tzv. obraz disku (preto ten crack, aby nepýtalo origoš), lenže hra vyžaduje mať zdrojové CD-čko. Jednoducho musíš mať tzv. virtuálnu mechaniku (napr.Daemon Tools), vytvoríš si v PC akože ďalšiu CD-mechaniku (virtuálnu), tam vložíš (pripojíš) ten obraz disku a hra už bude vedieť, kde sa má k zdroju obrátiť.

Uf, ale to ti teraz radím, ako hrať s craknutou hrou - hlboko som teda padol!
anicka2
28.04.12,12:16
Ja ten Daemon mam, ved bez toho by mi neišlo :P no ale skusim to ešte raz :P
Vlado40
28.04.12,12:28
Nefunguje to ,lebo nesprávne aplikuješ medicínu,možno na nesprávne miesto.
19empty19
30.04.12,16:15
Tie hry sú už aj tak "chránené", že vždy pýtajú originál cd ako spúšťač, lebo často sa to robí aj tak, že sa nainštaluje z originál cd, ale na viac počítačov (niekto kúpi cd a ostatný si ho nainštalujú). Myslím, že keď budeš mať (podľa výroby) novší sims 2 (napr. myslím, že cestovná horúčka je mladšia ako ročné obdobie), tak si bude od teba pýtať spúšťač ten novší. (taká rada- keď si budeš chcieť nainštalovať všetky sims 2, tak inštaluj posledný sims nočný život a ten si bude pýtať ako spúšťač, ale toto všetko je iba pri originále, tak neviem, či ti to až tak pomôže).
misoft
30.04.12,17:03
Práve tým obchádzaním "ochrany" (crack) sa dosiahne to, že hra nepýta origo CD. Ako 19mpty19 správne poznamenal - tieto hry sú chránené pred kopírovaním a viacnásobným inštalovaním - používa sa tam pri kontrole originality CD nielen SN pri inštalácii, ale aj číslo CD (média), ktoré je priamo vypálené v zavádzacej stope. A u Simsov aj Simsov 2 a Simsov 3 (všetky sezóny a Basic hra) je to tak ošetrené. A nepomôže ani "obraz" disku (nakoľko tam už nie je číslo CD). Tu fakt pomôže ísť len na "špecializované" fóra.

BTW: trochu prekročím pravidlá Porady: zadaj ujovi Gúglovi *****(názov) crack a hľadaj.
mecky
30.04.12,17:16
Práve tým obchádzaním "ochrany" (crack) sa dosiahne to, že hra nepýta origo CD.


to ze nepyta cd nemusi byt pravda, zalezi od toho akym stylom je ta "obchadzka" spravena, niektore vyzaduju cd v mechanike, aj ked kopirovane (alebo vo virtualke ak je instalacia stadial)
Vlado40
30.04.12,20:07
Niekedy stačí tak málo,len sa tomu treba viacej venovať.