korienko
24.04.12,22:16
Ahojte potrebujem poradit ako by som mohol ukotvit stropnice do venca. Projektant my naprojektoval tak ze mam stropnice do venca zapustit nedalo by sa to nejako inak zda sa mi to dost komplikovane. Povala bude sluzit len na odkladanie haraburd, nebude obyvana kedze je nizky krov. Posielam prilohu.
Dakujem za cenne rady.
chandler
25.04.12,12:04
mozes ich polozit na vrch venca, nie?
korienko
25.04.12,15:07
To nemozem lebo z jednej strany ich budemm kotvit do zelezneho profilu UPE a z drtuhej do venca ak by som ich mal davat na veniec bolo by to vysoko a sikmo.
ciners
25.04.12,18:19
to je akoze nejako vlozene do venca? Nemas k tomu detail?
Martin1310
25.04.12,20:30
Prečo zložité ved nameráš a dáš na miesta kam má ísť vsunúť stropnica kocku polistirénu uchytíš o šalovanie venca a po zabetonovaní vyškrábeš von a máš to.
No inak potom asi jedine vyrobiť kovové držiaky tých stropníc a osadiť na kotvy do hotového venca,ale to mi nepríde jednoduchšie ani lacnejšie.
Ale je to trochu divné takto /krájať/ veniec a čotakto zdvyhnúť tie UPE vyššie,to už asi nejde že.
ciners
26.04.12,05:30
Nie som s tym riesenim uplne stotozneny. Prerusovat nonstop veniec, to ho tam nemusim dat. Berte trochu s rezervou moju vetu.
A kazdy tram zabezpecovat prosti nasiakaniu vlhkosti z venca tiez nebude asi top riesenie.
korienko
26.04.12,17:27
V otazke som prilozil prilohu s ulozenim stropic pozrite si to. UPE hore davat nemozem lebo sluzia aj na to aby sa mi dom nerozisiel kedze budem davat tazku krytinu. Premyslel som ze dam narezat nejake Uprofily zabetonujem ich do venaca tak aby na miestach stropnic trcali cca 15 cm a budem ich na ne kotvit. Myslim ze to bude asi naj sposob kedze zabranim prerusovaniu venca a vlhnutiu stropnic od venca.
chandler
26.04.12,18:24
nesmies sa cudovat, ze tam mas take blbosti ked ti statiku robi architekt.
Martin1310
26.04.12,18:55
Vydel som to aj tak že do šalovania venca sa pred betonovaním prichytili kovové platne s pracnami ktore trčali do betonu a o tie sa po odšalovaní privarili U profili na ktoré sa osádzali stropnice.Ono totiž zašalovať veniec s tým že budeš nechávať zo šalovania niečo trčať je komplikované a tú platničku tam len cez dierku ktorá sa do nej vyvrtá priklincuješ zvnútra šalovania.
Akurát zas by tam musel ísť nejaký zvarač to potom povariť ale má to aj výhodu že ked dáš tú platničku dostatočne velkú tak pri priváraní sa dajú napresno odstrániť nepresnosti.
korienko
01.05.12,16:23
statiku mi nerobil arch. ale org. statik..
chandler
02.05.12,05:34
tak sem daj nejake rezy co robil statik, lebo z toho podorysu sa vela vidiet neda.