Daniela81
25.04.12,10:57
Pekny den,
chcela by som kvoli dizajnu urobit cosi ako televizor v obrazovom rame (ked je vypnuty, tvari sa ako zrkadlo). Nenasla som vsak na webe nic, co by sa toho tykalo, ziadnu firmu, ktora by to riesila, ziadny obchod, kde by sa predavali nejake k tomu potrebne specialne ramy alebo konzoly, ziadny navod na vyrobu, proste nic.. iba na zahranicnych weboch - http://www.hiddentelevision.com/ :( Je tu niekto, kto by mi s tym pomohol, poradil? Pre inspiraciu prikladam obrazok. Vrela vdaka.
Daniela81
25.04.12,09:49
.. posuvam
Daniela81
25.04.12,16:29
nie je tu nik, co by poradil?
TomasHC
25.04.12,16:39
Nejaká zrkadlová fólia ako sa lepí na okná?

Mimo tému: otrasný gýč
Daniela81
25.04.12,17:03
hm, nie zly napad.. vdaka
mimotemy no ano, pre niekoho mozno gyc, ale ja to potrebujem zakomponovat do sedliackej izby, ked si predstavis, kolovratok, drevene tramy a kachlovu pec, tak to tak gycove nepride :) ale chapem, sto ludi, sto chuti
misoft
25.04.12,17:08
Nie som síce fachman, ale toto vyzerá asi takto:
TV je prelepený polopriepustnou zrkadlovou fóliou a drevený rám (ako obrazový) je vyrobený presne na mieru.
Teda budeš musieť si dať vyrobiť takýto rám u rámovača obrazov (s vypočítaním hrúbky TV pre drážku na založenie) a s vystužením rohov + zohnať tú fóliu (kedysi sa niečo podobné používalo na interiérové okná - pri vypnutom TV sa tvári ako zrkadlo,pri zapnutom jes je prepúšťaný na druhú stranu) alebo ako krytie použiť polopriepustné zrkadlo.
Daniela81
26.04.12,05:14
Nie som síce fachman, ale toto vyzerá asi takto:
TV je prelepený polopriepustnou zrkadlovou fóliou a drevený rám (ako obrazový) je vyrobený presne na mieru.
Teda budeš musieť si dať vyrobiť takýto rám u rámovača obrazov (s vypočítaním hrúbky TV pre drážku na založenie) a s vystužením rohov + zohnať tú fóliu (kedysi sa niečo podobné používalo na interiérové okná - pri vypnutom TV sa tvári ako zrkadlo,pri zapnutom jes je prepúšťaný na druhú stranu) alebo ako krytie použiť polopriepustné zrkadlo.

Vdaka za radu, vypada, ze to az tak zlozite nebude. Budem sa musiet poradit priamo s predajcom TV, ten ram bude najmensi problem. MOzno sa spytam hlupost, ale nebude ta folia alebo sklo vadit napriklad pri 3D TV?
Letko
26.04.12,05:25
V Bardejove to majú v jednej reštike, vyzerá to dobre. Vypnutý som ho nevidel, tak neviem, či pôsobí ako zrkadlo. Určite choď do toho :)
TomasHC
26.04.12,06:24
Jasné, v takom prípade je to OK :)
Daniela81
26.04.12,06:39
V Bardejove to majú v jednej reštike, vyzerá to dobre. Vypnutý som ho nevidel, tak neviem, či pôsobí ako zrkadlo. Určite choď do toho :)

:) urcite pojdem, pretoze v drevenici v sedliackej izbe si to ani inak neviem predstavit. obrovska 3D telka by tam bola ako past na oko ;)
tienik
26.04.12,07:06
no neviem, ale ked pozeram na obrazok a prikon LCDcka, kam pojde teplo z neho? Urcite by to chcelo nejak dobre riesit vetranie, lebo inac budes mat velku spotrebu televizorov :-)
Ja by som mozno riesil skor nejaku nastennu skrinku, dizajnovo sediacu k zariadeniu, a do nej vlozil LCDcko. No a ked by bol vypnuty, zavreli by sa dvierka.
Lepit akukolvek foliu nan je blbost, zarucene dojde k farebnemu posuvu a ten obraz bude kadejaky, len nie pekny.
Daniela81
26.04.12,11:42
no neviem, ale ked pozeram na obrazok a prikon LCDcka, kam pojde teplo z neho? Urcite by to chcelo nejak dobre riesit vetranie, lebo inac budes mat velku spotrebu televizorov :-)
Ja by som mozno riesil skor nejaku nastennu skrinku, dizajnovo sediacu k zariadeniu, a do nej vlozil LCDcko. No a ked by bol vypnuty, zavreli by sa dvierka.
Lepit akukolvek foliu nan je blbost, zarucene dojde k farebnemu posuvu a ten obraz bude kadejaky, len nie pekny.

vdaka za reakciu. kam sa teda obratit s otazkou technickeho riesenia? podla inspiracnych obrazkov z webu sa ten obrazovy ram pouziva.. uz fakt neviem, ako zadat klucove slova do googlu :confused: a co si myslis o pouziti polopriepustneho skla miesto tej folie? tiez by to mohlo vyrazne ovplyvnit kvalitu obrazu?
TomasHC
26.04.12,12:05
Google images, daj hľadať "rustic tv frame"
Paula
26.04.12,12:09
:) urcite pojdem, pretoze v drevenici v sedliackej izbe si to ani inak neviem predstavit. obrovska 3D telka by tam bola ako past na oko ;)


Telka akákoľvek v drevenici je mimo oblasť môjho chápania :cool:
Daniela81
26.04.12,12:25
dakujem pekne :-)
Daniela81
26.04.12,12:26
odstahovat sa na vidiek, neznamena odstrihnut sa od realneho sveta :-)
Paula
26.04.12,13:05
už chápem, TV istí, že nežijem v praveku :)
tienik
26.04.12,18:14
vdaka za reakciu. kam sa teda obratit s otazkou technickeho riesenia? podla inspiracnych obrazkov z webu sa ten obrazovy ram pouziva.. uz fakt neviem, ako zadat klucove slova do googlu :confused: a co si myslis o pouziti polopriepustneho skla miesto tej folie? tiez by to mohlo vyrazne ovplyvnit kvalitu obrazu?

No neviem, podla mna to nie je uloha pre domacu prerabku - ked si mrknes poziadavky vyrobcu na bocne odstupy, nevypada to ruzovo. Ja vidim riesenie len v hladani origo vyrobku, to chladenie fakt nebude sranda.
Co sa tyka skla pred obrazovkou, 100% dojde k zmene, uz aj obycajne sklo na okne ma nejaky farebny nadych (istu cast spektra meni) a polopriepustne bude na tom iste horsie. Podla mna, ak chces mat obraz na urovni HD, tadial cesta nevedie.
misoft
26.04.12,18:31
O chladenie by som sa až tak nebál. Pokiaľ upevní TV (aj s rámom) na stenu na držiak - telka sa bude chladiť (má predsa odstup od steny) a tiež aj fyzikálne to bude podporované - teplo z telky bude stúpať hore a na jeho miesto zdola príde chladnejší vzduch. Stačí len hore a dole v "rame" ponechať štrbiny - boky budú kompaktné.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Zrkadlo#Polopriepustn.C3.A9_zrkadlo
Daniela81
27.04.12,05:15
Dakujem za vase reakcie. Precitala som si o polopriepustnom zrkadle z linku od Misofta, trochu sa obavam, ze to bude mat ozaj velmi velky vplyv na kvalitu obrazu. O vetranie uz taky strach nemam :) Asi by bolo rozumne, porozpravat sa s predajcom LCD televizorov o vplyve zrkadla na obraz. Este raz vdaka vsetkym.
Letko
27.04.12,05:17
Radšej sa porozprávaj s predajcami tých zrkadiel, budú určite vedieť viac o zrkadlách a ich vplyve na obraz ako predajcovia televízorov.
Daniela81
27.04.12,05:30
Radšej sa porozprávaj s predajcami tých zrkadiel, budú určite vedieť viac o zrkadlách a ich vplyve na obraz ako predajcovia televízorov.

vidis.. dobry napad! ;)
Daniela81
27.04.12,05:30
.. a mozno mi to aj pridu zaramovat :)
srska
27.04.12,05:35
jedno z možných riešení

http://www.youtube.com/watch?v=3AqIxWTc6f0
Daniela81
27.04.12,05:45
jedno z možných riešení

http://www.youtube.com/watch?v=3AqIxWTc6f0



..uz som videla aj tuto alternativu a je tiez vyborna! len mi prislo jednoduchsie dat pred obrazovku zrkadlo, nez vymyslat automaticku roletku pri zapnuti tv :) ale ak najdes navod, ako na to, alebo firmu, co to robi, budem ti velmi vdacna :-)
srska
27.04.12,05:59
juzek691
27.04.12,06:02
Ahoj....veď máš aj ruky, načo ti je roletka na diaľkové? Dáš tam plátenu roletku a stiahneš ju aj vytiahneš ručne.
Daniela81
27.04.12,06:13
kukni aj tu: http://maron.cz/rolety-s-potiskem.html

naozaj dakujem velmi pekne za ochotu. poprezeram, co sa da.
Daniela81
27.04.12,06:14
:-) ahoj, neviem si predstavit, ako by vypadala snurka na stahovanie v rame na obraz :-) ale jasne, da sa aj rucne.