Jaanka1983
25.04.12,17:04
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o informáciu som na PN a adresu mám na trvalom pobyte ale mám aj prechodný pobyt na ktorom by som sa chcela zdržiavať aký postup je toho to treba podať do SP nejakú žiadosť alebo stačí len keď mi moja lekárka prepíše z trvalého na prechodný.Ďakujem za radu.
DanielaSL
25.04.12,15:22
Lekárka do PN vpíše adresu, kde sa bude pacient zdržiavať. A nemusí to byť trvalý pobyt .Podľa mňa keď už máš PN vypísanú a dala by si urobiť dodatočne, tak to treba nahlasovať na SP podobne, ako tam treba nahlásiť, keď lekárka napíše vychádzky alebo v priebehu PN odídeš do nemocnice.
nikulik
25.04.12,17:53
Podľa mna nemozes zadať dve adresy. To by mohol robiť potom kazdy. Ale ak nepisem pravdu tak ma poradaci opravte.
Katy a R
25.04.12,18:10
Podľa mna nemozes zadať dve adresy. To by mohol robiť potom kazdy. Ale ak nepisem pravdu tak ma poradaci opravte.
však to aj môže tak spraviť každý .. prečo by nemohol? Lekárka tam uvedie aj adresu, kde sa bude zdržiavať. A čo napr ak potrebuje starostlivosť .. a doma by bol sám ;)
nikulik
25.04.12,18:22
tak potom beriem späť, to som nevedela.
Jaanka1983
26.04.12,03:53
Ja som už raz tak mala,ale hneď na začiatku PN a teraz ja už PN mam a len chcela by som si dať aj ten prechodný pobyt.Lebo áno môžeš dať aj trvalý aj prechodný.A teraz jmám na trvalom obidve adresy aj adresu trvalého aj kde sa bude pacient zdržiavať počas PN.Ale ďakujem za odpoveď
DanielaSL
26.04.12,05:27
Najlepšie ti povie lekárka..podľa mňa to ide.... Prepíše adresu a ty budeš musieť nahlásiť zmenu na sociálnej poisťovni.
Nikulík... ja mám s tým osobnú skúsenosť. Mám na PN trvalý pobyt a mám tam aj adresu kde sa zdržiavam.