xfg
26.04.12,07:43
Máme starú parketovú podlahu z pero-drážkových bukových parkiet, ktoré sú lepené smolou na DDN-Hobra dosky, ktoré sú zas položené na škvárovom podklade. Parkety sú už rozídené a prepadnuté, takže by bolo potrebné vymeniť pod nimi podklad a nanovo ich zložiť. Samotné parkety sú však zachovalé a pomerne pekné, stačilo by ich potom prebrúsiť a nalakovať.

Majstri podlahári – oplatí sa ( z hľadiska nákladov a prácnosti ) opravovať ( nanovo poskladať ) starú parketovú podlahu, alebo je lepšie ju výmeniť za novú ?

Rozdiel je v tom, že v prípade pokládky nových parkiet, sú tu náklady na kúpu nových parkiet a naopak, v prípade opravy starých parkiet sú tu náklady na ich čistenie.

Aké sú možnosti čistenia spodnej lepenej plochy parkiet od smoly a kúskov DDN-dosky ? Je na to nejaký stroj ?

Ďakujem za odpoveď.
korela
26.04.12,09:35
kutilko
27.04.12,17:06
No možnosti moc niet.Mechanicky ich očistit,horucovzdušnou pištolou len celkom odolné kusy.Staré parkety su porovnatelne lepšej kvality,a aj hrubšie,aspon tak je to vo väčšine prípadov.Čo sa týka nákladov tak staré vychadzaju o cenu nových lacnejšie,ale pracnejšie o to čistenie...dôkladné.Ostatné je už na cene za brúsenie,tmelenie,lakovanie na jednej úrovni.Určite vám bude chýbat pár kusov na doloženie za poškodené či chybajuce parkety
buchač
27.04.12,17:26
Máme starú parketovú podlahu z pero-drážkových bukových parkiet, ktoré sú lepené smolou na DDN-Hobra dosky, ktoré sú zas položené na škvárovom podklade. Parkety sú už rozídené a prepadnuté, takže by bolo potrebné vymeniť pod nimi podklad a nanovo ich zložiť. Samotné parkety sú však zachovalé a pomerne pekné, stačilo by ich potom prebrúsiť a nalakovať.

Majstri podlahári – oplatí sa ( z hľadiska nákladov a prácnosti ) opravovať ( nanovo poskladať ) starú parketovú podlahu,
...noooooo , ja by som si poriadne rozmyslel ...
alebo je lepšie ju výmeniť za novú ?
...asi aj hej ...
Rozdiel je v tom, že v prípade pokládky nových parkiet, sú tu náklady na kúpu nových parkiet a naopak, v prípade opravy starých parkiet sú tu náklady na ich čistenie.

Aké sú možnosti čistenia spodnej lepenej plochy parkiet od smoly a kúskov DDN-dosky ? Je na to nejaký stroj ?

Ďakujem za odpoveď.
Je síce pravdou , že ja som MUSEL , nakoľko ma vytopilo ( viď následky a výsledok po oprave ).......no aj tak , viď vyššie odpoveď...