katkanovak
26.04.12,07:53
Dobry den, zaujimal by ma Vas nazor na nurofenove lieky versus panadolove lieky pre deti? Aku mate s nimi skusenost a ktory pouzivate?
juzek691
26.04.12,06:00
Ja by som bol za Nurofen. Dáva sa tam menšia dávka - menej ml, a to dieťa ľahšie zvladne.
krupicka
26.04.12,06:02
Nas lekar nam vzdy povie, kupte si nieco na teplotu v lekarni. V lekarni si poprosim nieco od teploty a oni mi nukaju oba lieky. Tiez neviem, podla coho by som sa mala rozhodnut... Ale zda sa mi, ze mojim detom lepsie zabera nurofen. Tak ma tiez zaujimaju nazory, aby som bola nabuduce v lekarni mudrejsia :-)
SvetlaMiska
26.04.12,06:29
Ja davam Nurofen, lebo detom zabera a zabera na dost dlhu dobu. Navyse im chuti :-) Panadol zatazuje oblicky.
Andulka85
26.04.12,06:40
Ja pouzivam oba. Tiez neviem, ktory by som mala uprednostnit. Viem, ze obsahuje kazdy inu ucinnu latku, ale co to znamena pre deti... Teraz mam doma kupeny Nurofen.
petermikuláš
26.04.12,06:53
Dobry den, zaujimal by ma Vas nazor na nurofenove lieky versus panadolove lieky pre deti? Aku mate s nimi skusenost a ktory pouzivate?

tak to máte úplne jedno, jeden obsahuje látku ibuprofen /liek Nurofen, Ibalgin a pod./, druhý paracetamol /liek Panadol, Paralen a pod./. Obe látky sú antipyretikum, analgetikum /teda proti teplote a proti bolesti/. Nedá sa povedať, že jeden by bol lepší ako druhý, snáď iba to, že niekomu viac zaberá ibuprofenové, niekomu paracetamolové. Ani jeden však nie je o nič "zdravší" alebo menej škodlivý, napr. oba Vám pri dlhodobom užívaní vyrobia spoľahlivo žalúdočné vredy, alebo podobne. To však platí len pri dlhodobom užívaní. Ešte ma napadá jedno využitie: u detí rpi vysokých teplotách okolo 40 st. ak neklesajú teploty napr. ani po zábaloch a pod. tak je možné po štyroch hodinách prestriedať takéto lieky napr. dal som dieťaťu Ibalgin, teploty neklesajú ani dvoch hodinách, ďalší Ibalgin by som mohol dať až po šiestich. Ale aby sa skrátil časový interval môžem dať už po štyroch, ale musí to byť iná látka, teda môžem dať po štyroch hodinách Paralen.
Adea
26.04.12,07:26
podla mojich informacii oba znizuju teplotu, posobia proti bolesti a nurofen naviac ucinkuje proti zapalom

Nurofen (obsah Ibuprofen) a Panadol (obsah Paracetamol)
Mirica-LV
26.04.12,07:44
nám lepšie zaberá Nurofen
Nandrolon
26.04.12,08:06
my používame NUROFEN.

Ja ako dospelý sa už snažím aj všetkému čo obsahuje paracetamol vyhýbať, nakoľko to podľa mňa viac zaťažuje pečeň.
pe84
26.04.12,11:08
mojej dcerke zabera len nurofen, panadol vobec, ja som taka ista, zaberie mi len ibalgin, paralen mi nezaberie, myslim, ze to je rovnaka latka
Zuzkaa2
27.04.12,11:33
ja som pouzivala niekedy paralen ale presla som na Nurofen. Jednak lepsie chuti, aspon teda ten pamarančový maju moje deti radi a tiez posobi proti bolesti, ma vraj menej zatazujuce ucinky na pecen a ma to najlepsie davkovanie, pretoze ma taku davkovaciu injekciu, tu maju aj ine lieky, ale Nurofen ma aj na flasticke taku zabranu, ze si tam tu trubicku nasadite a mozete flasticku prevratit, takze mozete pohodlne nabrat aj kede je uz len na dne flasky.
malawka
29.04.12,12:16
mam dobru skusenost s nurofenom - a to uz niekolko rokov :). Ale nastastie ho nepouzivame casto.
brčko
29.04.12,15:49
tiež používame častejšie Nurofen. Aj ked lekárka, zdá sa mi spomínala, že nurofén je dobrý aj pre zápalové ochorenie. Panadol mi predpísala pri napr. očkovaní (teda paralenové čipky). Výhoda Nurofénu ako je tu spomenuté aj pre nás je lepšia chuť pre deti a menšia dávka (panadol treba dávať dávkovačom 2x, čo už deti nechcú). Z vyššie spomínaných dôvodov máme doma vždy Nurofen sirup + Panadolové (t.č. paralenové) čipky (ak by deti vracali alebo sa nedala stiahnut teplota len Nurofenom). Nedávno sme aj oba použili, ked mal 3,5ročný syn horúčku stále vyše 39, kedy mu nechcela klesnúť ani po 3hodinách a 4zábaloch a sprchách, aj ked neviem, čo nakoniec pomohlo. Sa mi zdalo, že sa dajú kombinovať po 4hodinách, no našla som v článku od Vicianovej, že už po 2och, aj ked vraj niektorí lekári sa už snažia obmedzovať kombináciu týchto dvoch liekov, či tak dáko je to v článku spomínané.
KatarinaNR
29.04.12,15:56
ja som si to odsledovala na malej, že viac jej zaberá Panadol, takže keď rástli zuby tak som dala Panadol, a keď som videla, že na ňu niečo lezie a chcela som jej dať niečo na noc na vypotenie dala som jej Nurofe. polovičnú dávku a konzultovala som to samozrejme s lekárkou.
petermikuláš
30.04.12,05:28
po dvoch hodinách ich nemôžete dávať