mafia10
26.04.12,19:08
ahojte, vie mi niekto poradit unosnost jaklu? ... mozte rozne rozmery, najviac vsak asi okolo 40*40*4mm a pod.. myslim tym unosnost v kg na kolmz jakel o dlzke 1,5m..dakujem
Indeed
26.04.12,17:18
statický výpočet , kvalifikované osoby KDE STE ?

Pri tejto hrubke steny a tomto rozmere ma 1,5 m dlhý jakel mnohonásobne vyššiu unosnosť ako murivo
v ktorom bude uchytený, doporučujem jakel na oboch stranach ku niečomu privariť a samozrejme na krajoch aj zavetriť
teda vystužiť trebars plechovými trojuholnikmi rovnakej hrubky ako je jokel
Ak by si na jokel privaril po dlžke pasovinu na stojaka , tak unesie aj niekoľko ton , na tejto dlžke
inak samotný jokel len okolo 1 tony, to je moj kvalifikovaný odhad /robím v kovovýrobe a okolo kovovýroby už 20 rokov/
pavol54
26.04.12,17:33
ahojte, vie mi niekto poradit unosnost jaklu? ... mozte rozne rozmery, najviac vsak asi okolo 40*40*4mm a pod.. myslim tym unosnost v kg na kolmz jakel o dlzke 1,5m..dakujem
Najväčšiu bude mať v miestach votknutia ak si myslel kolmo na pozdĺžnu os ak si myslel kolmo na jakel upevnený vertikálne tak ten sa chová ako štíhly prut a to je otázka z pružnosti a pevnosti.
misomiso
26.04.12,17:51
Najväčšiu bude mať v miestach votknutia ak si myslel kolmo na pozdĺžnu os ak si myslel kolmo na jakel upevnený vertikálne tak ten sa chová ako štíhly prut a to je otázka z pružnosti a pevnosti.

Ja si myslim, ze v idealnom pripade niekolko ton, videl som kamion, postaveny na tenkych pivovych poharoch (na tych lahkych, ktore sa pouzivaju v dobrych restauraciach). Ked hovorim v idealnom pripade, tak to znamena, ze sa nan nebudu prenasat absolutne ziadne ine (bocne) sily.
Zitulda
27.04.12,14:50
Snáď Ti toto pomôže...iba som oskenovala z katalógu oceľových výrobkov síce z dávnejších čias.
Indeed
29.04.12,06:58
Totok mu veľmi nepomože, navyše spominany jokel tam nie je.
Zitulda
30.04.12,10:33
Indííí máš pravdu, a sorry, nevšimla som si že jakl profil s hr. steny 4 mm na tom nieje:(ja