peter3737
27.04.12,17:17
Dobri den ja som kupil nehnuteľnosť pred 3 mesiacmi,. a bivali majitel mal vsetky zmlvy v energetickom centre. A teraz neviem ani elektriku ani plyn prepisovat a pouzivat .Pred dvoma mesiacmi bivali majitel dal zrusit zmluvy a teraz mne posielaju upomienky lebo ja som majitel .Poradte prosim
Martin1310
27.04.12,21:37
Treba tam ísť a vysvetliť im situáciu.Nechápem ako ti na tvoje meno môžu niečo posielať ked s nimi nemáš žiadnu zmluvu.To že si majitel domu predsa neznamená že automaticky musíš odoberať energie.Ked tak to môže chodiť na tú adresu ale hádam nie na tvoje meno.Niečo ste pri papierovačkách okolo kúpi domu zanedbali.
Erzebeth
29.04.12,21:19
Posielajú ti upomienky na tvoje meno? Ak áno, napíš im doporučený list, v ktorom ich upozorni, že ty si nemal s nimi uzatvorenú zmluvu a preto si nepraješ, aby od teba žiadali dlh, ktorý má u nich niekto iný.
Ale predsa, opísali ste energie, keď si prevzal dom od bývalého vlastníka? Alebo nie a on jednoducho energie odhlásil.
dalid
30.04.12,07:30
peter3737 - keďže ty si nový vlastník nehnutelnosti (predpokladám, že LV je už na tvoje meno), treba oznámiť EC ukončenie ich zmluvného vzťahu s podchádzajúcim majiteľom a ty si uzatvoríš zmluvy od dodávke elektriny, plynu s kým chceš. Ty s nimi nemáš žiadny zmluvný vzťah, prípadné sankcie zo strany EC by si mal znášať pôvodný majiteľ.
Myslím, že v bode 11, alebo 12 ich obchodných podmienok sa píše o tom, že zmluvný vzťah s EC zaniká zmenou vlastníka objektu.. neviem presne ako to majú napísané, mám to z počutia, takto nejako sa od nich dostal jeden známy, keď jeho otec podpísal nejakému podomovému predajcovi vo dverách zmluvu s viazanosťou na 5 rokov....