samanko5
27.04.12,20:38
Dobry den,
chcel by som sa informovat a poradit so skusenejsimi, ci by bolo mozne ziskat uver pokial:

-prijem 800Eur v cistom (1050Eur hrubeho) za poslednych 7 mesiacov + 20 eur danovy bonus + diety za pracovne cesty, ale tie sa pravdepodobne nerataju.

-u sucasneho zamestnavatela od 6.10.2008 na dobu neurcitu.


-hodnota nehnutelnosti 65 000eur(znalecky posudok), 48 000Eur vyska hypoteky.
.
Priatelka je na rodicovskej dovolenke cize 198Eur + pridavky 20 eur. Neviem ci mi neznizi tym bonitu v banke, takze do uveru by som siel aj bez nej.

-momentalne byvame v podnajme Bratislava - Dubravka (530EUR)
ine vydaje - moja zivotna poistka 35EUR.

-mzda zasielana na ucet v Mbank. Mam este jeden ucet v SlSp, tam mam povolene precerpanie(niekdajsich 5000Sk)


-neviem ako je na tom uverovy register, nakolko som donedavna nevedel ze nieco take vobec existuje a myslim ze nejake prehresky sa tam pravdepodobne najdu.

-nemam ziadny uver.

Myslite si, ze bude napriek tomu mozne ziskat v nejakej banke hypouver?


Presiel som cele forum uz niekolko krat ale aj tak neviem ci do toho ist alebo to je nepriechodne.

Dakujem za Vase rady
Martin1310
27.04.12,21:25
Nikto ti nepovie či ano alebo nie záleží na mnohích veciach aj na samotnej nehnutelnosti.

Môžem ti povedať akurát že ja mám oficiálne-500€,žena 600€ v čistom.Dom ohodnotený na 95 000€,kúpený za 65 000€.Dostal som hypoteku na celú kúpnu cenu aj z príspevkom pre mladých.
Ziadny záznam v úverovom registri,Ziadne dlhy.
To že si teraz schopný platit nájom 530€ bude určite pre banku dobrím signálom.Musíš to skúsiť a dať si v banke vyhotoviť nejaký odhad kolko by ti mohli dať úver mne to tiež tak robili,nieje v tom problém,nieje to nič záväzné.Hlavne nič nezamlčovať oni na to aj tak prídu.No a nakoniec ked už budeš mať vyhliadnutý dom tak aj tak budú tvoju žiadosť posudzovať na centrále banky a až potom sa dozvieš výsledok.Pani na pobočke to nerozhodne.
draik
27.04.12,21:29
So splátkou skoro 300e na 30 r (abstrahujem od dotácie na prvých 5 rokov pre mladých) to nebude bohviečo. Ak si k tomu pripočítate energie, budete cca na súčasnom nájme. Išiel by som do toho vtedy, ak už nechcete ďalšie dieťa a máte šancu sa zamestnať aj v prípade odchodu zo súčasnej práce. Žiadať by ste mali určite samostatne (navyše súčasný nájom a dieťa Vám bonitu dosť znižujú). Pred podaním žiadosti zrušte prečerpania na účtoch a kreditné karty. Najprv však požiadajte o výpis z úverového registra, nech viete, na čom ste.
Martin1310
27.04.12,21:46
Prečo mu nájom znižuje bonitu u mna to brali skôr pozitivne v tom zmysle že som schopný trvalo plaťiť čiastku vyššiu ako splátka hypotéky a ten nájom vlastne zanikne.
ninka80
28.04.12,07:45
nie je pravda, ze najom znizuje bonitu. Ak by si mal delikvencie v uverovom registri uver urcite nedostanes. Uverovy register je zoznam uverov (bankovych aj splatkovych spolocnosti ak si zoberies nieco na splatky) podla rodneho cisla. Ako uver sa berie aj precerpanie uctu teda debet. Ak si nieco nesplacal presne na cas banka to tam vidi.
samanko5
28.04.12,15:22
no vdaka za rady. zajtra to davam financnemu poradcovi zistit. uvidime co zisti a ci to prejde...