daja106
30.04.12,07:50
Potrebovala by som pomoc. Keď pripojím tlačiareň k notebooku a chcem tlačiť tak mi vyskočí okno - spoolsv.exe prestal pracovať, s nedokážem nič vytlačiť. Hoci 2 dni predtým som v pohode tlačila stránky. Je to aplikácia umiestnená vo Windovs, nie je to vírus. Neviem čo s tým. Dokáže mi niekto pomôcť?
noel.g
30.04.12,08:41
OK. takze mohol by pomoct tento postup. Netusim ale aky operacny system pouzivas.

1. Start -> Nastavenia (Settings) -> Control Panel
2. V Control Panel - dvojklik na - Administrativne Nastroje (Administrative Tools) klik na Sluzby (Sevices)
3. V pravom paneli Sluzby (Services) , vyhladaj a pravym tlacidlom na myske klikni na Print Spooler a odklikni Stop
4. Potom, ako zastavis tento proces, zavri okno Sluzby (Srvices), chod na Tento Pocitac (My Computer) a vyhladaj tento adresar, tuto cestu: c:\windows\system32\spool\PRINTERS - v systeme Windows Vista, XP, 98/95/ME , alebo c:\winnt\system32\spool\PRINTERS - vo Windows NT\2000
5. Vymaz vsetky subory v priecinku Tlaciarne (Printers). Po tomto procese sa vrat spat do Sluzby (Sevices), pravym tlacidlom klikni na Print Spooler a opat obnov tuto sluzbu.

hadam to zaberie, vela stastia.
daja106
30.04.12,18:45
ahoj...v prvom rade ďakujem za ochotu pomôcť.....všetko som spravila ako si povedal, no ked som otvorila priečinok tlačiarne , tak nebolo čo vymazať. Bol prázdny. Print Spooler som opäť spustila...nepomohlo..
misoft
30.04.12,20:56
spoolsv.exe = služba ovládania tlačiarne - pokiaľ sa nespustí ani po priamom "zadaní" príkazu (skúsiť cez príkazový riadok - Start>Spustiť>spoolsv.exe) potom už len:
A) oprava ovládača tlačiarne;
B) preinštalovať tlačiareň (odinštalovať, prečistiť registre a zbytky, znova nainštalovať).