19empty19
30.04.12,18:02
Dnes som napalovala 5 GB film na Verbatim DVD+R DL 8,5GB 8x. Napalovala som ho rýchlosťou 6x. Napalovalo mi to asi 13 min. Potom som toto DVD chcela prehrať na prehrávači a ten mi vypísal, že toto DVD sa nebude dať prehrať, lebo nebolo finalizované a na druhom prehrávači mi vôbec nejde hlas (ale film prehrá) a na konzole mi hlas dobre (5.1) ide po anglicky a po česky mi to ide tak potichu, že kaď mám hlas naplno, tak ledva počujem . Keď napalujem na 4,7GB, tak mi všetko ide normálne, tak prečo mi toto teraz urobilo- nefinalizovalo a neprehralo (napalovala som v Nero 7). Ďakujem
misoft
30.04.12,17:07
Nera už dávno nepoužívam (ťažkopádny), ale skús vložiť DVD-čko späť v Nere a vyhľadať, či sa nedá finalizovať (tzv. "uzavrieť").
19empty19
30.04.12,17:10
Už som skúšala a nič som nenašla
Indeed
30.04.12,17:13
prepáčte,že "hi-jackujem tému"

no chcem sa spýtať či program DVDFab Platinum podlieha automatickým aktualizáciam,ktoré prichádzajú po internete

mám totiž podozrenie, že v poslednom čase nekopíruje /nanapaľuje/ správne

Kopiroval som disk ABCD Video /cestopisný/ a aj keď mi vypisalo,že "uspešne dokončené"
v prehrávači sa kopirované DVD nedá spustiť

predtým mi toto nerobilo a každý kopirovaný disk sa dal uspešne spustiť
misoft
30.04.12,21:03
Formát videa? Pokiaľ to kopíruješ ako "klasické" DVD, tak musíš použiť funkciu pre tvorbu DVD - Zápis Video súborov (podadresáre VIDEO_TS a AUDIO_TS a súbory ****.ifo, ****.bup). ***.avi zase ako dátové súbory!
19empty19
01.05.12,08:23
ešte mi napadlo, či to nemôže byť preto, lebo to je DL (dual layer) a nero toto asi nepozná. Na napalovanie treba koncovky bup, vob, ifo.
misoft
01.05.12,12:15
Nero DL väčšinou rozozná (aj staršie verzie).
misoft
01.05.12,12:16
***.vob som pozabudol - správna pripomienka