Letko
02.05.12,08:57
Ahojte,

viete mi poradiť, či môžem použiť gumoasfalt na natretie terasy na záhrade (podlaha a trámy)? Podlaha terasy je z dreva, natrel som ju nejakou tekutinou, ktorá chráni pred hubami a plesňou.

Chcem vedieť, či náter gumoasfaltu vydrží chodenie po podlahe, či smrdí a ako dlho schne. Estetickosť nehrá rolu.

Ďakujem :)
buchač
02.05.12,07:03
Ahojte,

viete mi poradiť, či môžem použiť gumoasfalt na natretie terasy na záhrade (podlaha a trámy)? Podlaha terasy je z dreva, natrel som ju nejakou tekutinou, ktorá chráni pred hubami a plesňou.

Chcem vedieť, či náter gumoasfaltu vydrží chodenie po podlahe, či smrdí a ako dlho schne. Estetickosť nehrá rolu.

Ďakujem :)
...zožeň si radšej chlorkaučukovú farbu , no nie hociaký šmejd ......

Vydrži neskutočne veľa ( teda , tá , čo ja myslím..)...voľakedy sa takouto natierali silá , kde boli pripravené rakety na odpálenie ...
Letko
02.05.12,07:10
Ufff, tak som si pozrel ceny a je to oveľa drahšie ako cena mojej terasy :(

Máš skúsenosti s gumoasfaltom?
220870
02.05.12,07:18
Gumoasfalt vám na tom nebude držať.Ak nezáleží na estetike môžete použiť asfaltový penetračný náter.Penetral.Bude to vyzerať ,ako staré drevenné telefónne stlpy alebo pražce na kolajnice.Na tejto stránke nájdete čo hľadáte je to pekne prehľadné.Ten asfalt bude ale púšťať farbu najmä za teplého počasia. http://www.efarby.sk/kategoria/farby-na-kov-a-drevo/penetracne-natery/paramo-penetral-alp---asfaltovy-penetracny-lak/
Stefan2005
02.05.12,07:21
...Máš skúsenosti s gumoasfaltom?

áno, pravidelne natieram s ním strechu...na krytiny je gumoasfalt predovšetkým určený ako hydroizolácia...pochybujem o zvýšenej oteruvzdornosti (akou je terasa).
V každom prípade by som drevo (podlahu, trámy) s ním "nezapackal"
Letko
02.05.12,07:23
Gumoasfalt vám na tom nebude držať.Ak nezáleží na estetike môžete použiť asfaltový penetračný náter.Penetral.Bude to vyzerať ,ako staré drevenné telefónne stlpy alebo pražce na kolajnice.Na tejto stránke nájdete čo hľadáte je to pekne prehľadné.Ten asfalt bude ale púšťať farbu najmä za teplého počasia. http://www.efarby.sk/kategoria/farby-na-kov-a-drevo/penetracne-natery/paramo-penetral-alp---asfaltovy-penetracny-lak/

Je tam napísané: "Samostatne použité penetračné laky nie sú priamo odolné poveternostným vplyvom a vlhkosti. Nevytvára hydroizolačnú vrstvu. " - mám tomu rozumieť tak, že mi to neochráni dosky pred dažďom?

Terasa nie je zastrešená.

Ak bude púšťať farbu za teplého počasia, budú mi na topánkach ostávať asfaltové šľapaje?

Čo mám teda použiť, aby to nebolo drahé?
220870
02.05.12,07:33
Asfalt bude púšťať farbu bude zostávať na topánkach.Najlepšie natrieť tvrdým lodným lakom.Neviem čo je pre vás drahé,ťažko mi súdiť koľko ste do toho ochotný investovať.
napr toto http://www.efarby.sk/kategoria/lazury-laky-na-drevo/laky-na-drevo/alkydove-laky/akzo-nobel-sadolin-terrace---lazura-na-vonkajsie-podlahy/
Stefan2005
02.05.12,07:33
...Čo mám teda použiť, aby to nebolo drahé?

nepíšeš, z akého dreva je terasa, trámy,....

Lacné riešenie je hlbkové napustie látkou na olejovej bázi - napr. fermežou (ak už nechceš oveľa drahšie hotové farby), a vrch ošetriť UV stabilným lakom....
Letko
02.05.12,07:36
Veľkosť terasy je cca 3 x 4m a cenovo to vidím do 10€. (ak sa niečo zvýši, tak by som tým natrel aj podpery).
Letko
02.05.12,07:37
Drevo a trámy sú z bývalej strechy, ich vek odhadujem aspoň na 30 - 40 rokov.
buchač
02.05.12,07:42
...s gumoasfaltom nie ....s chlorkaučukom áno...