alus.tom
02.05.12,13:52
Chcem sa spýtat ako ste spokojný so solárnou fóliou na bazén? Ohrieva to vodu? o kolko stupňov? Mám nadzemný bazén orlando 3,66m.
dmc
04.05.12,20:43
Solarnu foliu pouzivam uz treti rok. Mam bazen Tampa - nadzemny s tou nafukovacou obrucou -velkost 4,6 m . Je to podobne ako Orlando.



Bazen som napustal 27.4.2012 - voda zo studne - teplota cca 8 stupnov. Objem cca 16,000 L (16 m3) - Vcerajsia Teplota vody 3.5.2012 - 25 stupnov C - kupem sa uz od 30.4.2012 - vtedy bola teplota cca 19 stupnov C. Ja osobne som so solarnou plachtou spokojny. Po vojdeni do bazena krasne citit ako je voda vo vrchnej casti krasne prehriata.

V lete ked su velke teploty solarnu plachtu nedavam vobec pretoze by sa voda velmi prehriala.

Solarnu foliu mam na hladine cely den - davam ju dole iba ked sa kupeme - ked vydeme von - znova ju hodim na hladinu - na noc davam na bazen kryciu plachtu (tenku) - solarnu nechavam plavat na hladine - krycia plachta lepsie udrzi teplo v noci.

Solarna folia bezne predavana cez net ma hrubku cca 180 mikronov - farba vecsinou modra - tato folia sa kladie na vodu (vystrihne sa presny tvar) bublinkami dolu a tak aby plavala na hladine. Kvalita nieje bohvieco a pri posobeni UV vydrzi priblizne 2 sezony - potom sa zacne trhat. (Ked sa solarna folia nepouziva (ked sa kupete) treba solarnu foliu zabalit a dat do tiena aby nanu nepalilo slnko.) -

Da sa zohnat aj hrubsia - profesionalna solarna folia ktora ma hrubku cca 300 az 400 mikronov avsak cena je ovela vecsia - cca 8€ za m2 - (radsej kazde 2 roky kupim tuto lacnejsiu)
arizona
05.05.12,07:24
Chcem sa spýtat ako ste spokojný so solárnou fóliou na bazén? Ohrieva to vodu? o kolko stupňov? Mám nadzemný bazén orlando 3,66m.
My solarnu foliu mame 2 roky.
Ziadne merania sme sice nerobili,ale je to citelny rozdiel.
Ocenujem najma to, ze ked sa ochladi, tak dokaze dlho udrzat vodu teplu. Okrem zohrievania zabranuje aj padaniu necistot, lebo kryciu plachtu davame iba na noc.Ponechavame aj solarnu,takze voda je rano ovela teplejsia.
Mame ten hrubsi typ,ako spomina prispevok vyssie.
mike3xl
09.10.12,10:57
solárnu fóliu odporúčam - vďaka nej a dobrej izolácií stien máme dnes (08.10.2012 - vonku +8°C) v bazéne vodu s teplotou 27°C a to bez dodatočného ohrievania...

bazén je síce zapustený a aj s posuvným prekrytím, ale solárna fólia hlavne vynikajúco izoluje a zabraňuje úniku tepla cez hladinu vody - podľa odborníkov až 30% úniku tepla je hladinou

skôr som za 400+ mikrónov - máme 6-ty rok a dúfam, že ešte aspoň 6 rokov vydrží....

používame iba na jar a na jeseň - v lete by moc prehrievala vodu...