MartinNagy
03.05.12,08:50
Dobry den. V predzáhradke mame starsi orgovan, višňu a pár tují. Pod višňou pravdepodobne z kôstok a koreňov vyrastajú nové výhonky. Ako by sme sa ich mohli najúčinnejšie zbaviť aby nevyrastali znova? Čo by ste doporučovali? Je to na ploche asi 10 m2, a chceli by sme finalne povrch upraviť buď trávou alebo kôrou prípadne vysypať kameňmi alebo ich kombinaciou. Ako zabrániť vyrastaniu nových výhonkov z koreňov? Striekať by som to nechcel keďže nechcem aby mi tieto stromky vyhynuli. Ak tam dame geotextiliu tak ju vyhonky neprepichnu, nevytlacia? Aka by mala byt skladba vrstiev v pripade ze chcem dat na vrch travu a v pripade ze dame kamene? Napr. zem, geotextilia, piesok 5cm, nasypana zemina 10cm a v nej zasadena trava.... ?

Vela otazok ale budem rad za kazdu odpoved.
Fotky z minuleho leta pripajam. Ďakujem za rady
Rumex
04.05.12,18:50
no podla obrazku vidim ze ta visna sa tam trapi ... je tesne vedla pou a a presauje aj na druhu stranu a podla mojho vkusu je aj dost husta urcite by som ju po oberacke preriedil a ponechal menej kostrovych konarov. ... tie vyrastky drobnych visni su z kuostok ak je tam aj orgovan tak ten muoze z korenov u visni to nepredpokladam ....
najlepsie to zlikvidujete duokladnym vyklcovanim ... prekopanim puody a rucnym povyberanim ... ak ste na to saaam tak to skuste nejakym kvalitnym krovinorezom a nasledne zvysnu cast postriekajte silnym glyfosatom v zahradkarskej predajni vam urcite poradia co na to je najlepsie
do postreku muozte pridat aj troska kvapalneho dusikateho hnojiva oklamete tak rastliny chuderky prijmu ho cez list aj s jedom tak nech si este uziju dusika kym zahynu
BXLmiami
05.05.12,03:40
Ale aj z višní idú z korenov,mám z toho pomaly živý plot.Nechala som ich,začínajú rodiť a sú celkom dobré.Nebudem ich riešiť a ani slivky,malé,guľaté,aj ked ich zosekám,na jesen je z nich zase húština.Lenže ja mám dostatok miesta.
pavol54
05.05.12,18:07
radíš rozumne ale klavesnicu slovenskú nemáš?