Letko
03.05.12,20:29
Ahojte,

potrebujem poradiť, ako správne pracovať s aplikáciou Google Disk.

Mám ho nainštalovaný na 2 PC (nech sa volajú A a B).

Na počítači A mám urobenú tabuľku. Po včerajšom zapnutí PC B sa mi nahrala tabuľka. Včera večer som si na A doplnil tabuľku o nejaké údaje. Dnes ráno som si zapol PC B a údaje tam neboli. Tak som ich teda doplnil na PC B a ešte som tam dal niečo navyše. Pozrel som si www.blablablagoogleidisk.com a videl som to synchronizované už aj tam.
Večer som mal zapnutý PC A, Google Disk nainštalovaný a spustený. Otvoril som si na PC tabuľku a vidím, že nie je zosynchronizovaná. Otvoril som si teda www.blablagooglediskmojekonto.com a tabuľka sa mi na nete opäť zosinchronizovala s tou, čo bola v PC A.

Ako by som mal postupovať, aby mi to fungovalo tak, že niečo zadám v PC A, objaví sa to aj v PC B a naopak? Kde robím chybu?

Ďakujem :)
newmi
03.05.12,19:18
a si si isty, ze sa ti to vzdy spravne zosynchronizuje?
Letko
04.05.12,03:18
Zosynchronizovalo sa to správne, lebo som si to ešte pozeral na internete, len tam v Google Disku sa dá .xls len pozrieť, nie upraviť.

Dávam mu ešte dnes poslednú šancu (súbor upravený v PC B, skontrolovaný aj na G Disku). Uvidím, či sa mi to zmení aj na PC A, keď ho zapnem. Ak nie, vyskúšam konkurenciu.
Charon
04.05.12,16:34
Google Disk má problémy so synchronizáciou. Pravdepodobne to odstráni najbližšia aktualizácia (oprava chyby).
Ja osobne používam SkyDrive od Microsoftu, najmä, nie však iba z dôvodu možnosti úpravy dokumentov Word, Excel, ale aj dokumentov OpenOffice. Prostredie vyzerá totožne a je, samozrejme do určitej miery, kompatibilné s dektopovými aplikáciami.
Synchronizácia je tu vyriešená uspokojivo (samostatnou aplikáciou) a beží bezproblémovo (u mňa na 4 PC). Ale týmto nenahováram na prechod ku konkurencii. Ak iba začínaš, tak zváž.
newmi
06.05.12,17:59
a hlavne skydrive ma 25GB :-) ale zas nema oficialnu aplikaciu napr pre Android.
dalid
07.05.12,07:42
Asi to co napisem nie je riesenie tohoto problemu, ale synchrinizacia bez problemov funguje na Dropboxe. Vyuzivam na 2-och PC + telefon s Androidom...
Nevyhoda je mensi ukladaci priestor, ale v podstate mi na zdielanie dat 2,75 GB momentalne bohato postacuje... (momentalne, mozno o par mesiacov budem potrebovať vacsi priestor)
Letko
07.05.12,08:45
Aké sú ich hlavné výhody?
Používam to na Excel.
1. mám teraz Google Disk. Nevýhodou je, že online nevie editovať .xls, pokiaľ to neprekonvertujem na ich systém a keď prekonvertujem, nejdem mi to otvoriť v Excel 2003. Problém aj so synchronizáciou. Nefunguje funkcia lookup

2. skúšal som krátko aj Skydrive, ale len na online editáciu. Bolo to fajn, len pomalšie. Synchro som neskúšal.