danieljezik
03.05.12,22:53
Ako sa da zamedzit v dokumente - aby sa dal len zobrazit, nedal sa upravovat a zaroven aby sa nedal vybrat text na skopirovanie?
Musi to zostat docx alebo doc.
Dakujem
Vlado40
03.05.12,21:00
Zamknúť dokument alebo zabezpečiť dokument aj s heslom a obmedziť úpravy iba na čítanie.
danieljezik
03.05.12,21:02
stale ide vybrat text a ten prekopirovat... tomu chcem zabranit
Vlado40
03.05.12,21:04
Ak vyberiem iba zamknúť nie zamknúť dokument,tak mne sa nedá skopírovať text ani robiť žiadné úpravy a potom ešte zabezpečiť dokument heslom ...
nunenko
04.05.12,06:55
Bezvýznamné je zamykanie wordovského dokumentu len preto, aby sa nedal skopírovať text. Existuje soft na zrušenie hesla, odhalenie hesla a potom existuje OCR, bez toho, aby som sa musel namáhať vyznačím oblasť s nekopírovateľným textom ABBYY Screenshot Reader-om a mám to napr. ako text v schránke, v podstate mi kopírovanie trvá zrovnateľný čas.
danieljezik
04.05.12,07:11
O OCR viem no napriek tomu, pripadnym zaujemcom v "pedagogickej obci" o rychle kopirovanie, by som rad zneprijemnil tuto cast, hoci si to naozaj mozu prehnat cez OCR.
Bohuzial, to musi byt stale otvoritelne a citaltelne. Soft na zrusenie hesiel - myslim, ze tak daleko pripadni zaujemci nepojdu, skor si to manualne opisu alebo budu kontaktovat autorov textov. Dakujem
danieljezik
04.05.12,07:13
mozes mi prosim napisat postup, ktorym to robis? naprisko tomu mi to neslo, mozno robim niekde chybu. vdka - pouzivam w2010. dakujem
sthruska
04.05.12,07:18
Osobne by som to hodil/vytlačil do PDF a kopírujem a kopírujem :D
Charon
04.05.12,17:28
PDF umožňuje naviac aj zákaz tlače.