asoft
04.05.12,11:32
V septembri 2011 mi firma založila nový trávnik - položením hotového trávnatého koberca.
Až do novembra bol pekný zelený. Po zime je trávnik na viacerých miestach žltý.
Na trávniku na jar bola vykonaná vertikulácia a hnojenie. Trávnik kosím raz za týždeň.
Pravidelne polievam. Mám ešte počkať, alebo čo mám robiť aby bol pekný zelený ?

Ďakujem za odpovede.
draik
04.05.12,11:40
Chcelo by to foto, inak je to ako veštenie...
Príčina môže byť napr. nedostatočná zálievka, polievanie chlórovou vodou, radikálne kosenie. V tomto čase po vertikutácii a hnojení trávnik už musí byť dávno sýto zelený a zahusťovať sa
Martin1310
04.05.12,16:12
Nemali ste na miestach kde je trávnik poškodený cez zimu,hlavne v mrazoch niečo položené,rozložené alebo ste sa po nom pohybovali v čase mrazov?Aj taký pes pohybujúci sa v určitých miestach môže spôsobiť zničenie zmrznutej trávy a je po tom žltá aj do polovice leta.Ja som raz po zmrznutom trávniku prešiel autom a tie dva žlté pási tam boli celé leto.
arizona
04.05.12,17:26
Pricin moze byt vela. Nepises ani,ake velke su zazltnute miesta. Je rozdiel, ci su to mensie kolieska,alebo velke ,suvisle plochy.
Spominal si aj hnojenie. Aj prehnojenie moze byt jednou z pricin zltnutia...

Foto by viac napovedalo
Rastlinky.sk
05.05.12,21:25
Príčin môže byť naozaj veľa. Nový trávnik, najmä kobercový nesmie byť v prvých rokoch nadmerne zaťažovaný najmä váhou snehu v zime. Čiže keď odhadzujete sneh, neodhadzujte ho na trávnik v pásoch alebo v kopách. Môže to byť samozrejme aj nedostatočnou zálievkou, prehnojením, nerovnomerným hnojením. Veľmi nízkym kosením. Pokiaľ je prevzdušnený mal by byť v poriadku. Žlté vyholené miesta poukazujú aj na chýbajúce živiny, najmä nedostatok dusíka a vlahu, zároveň aj spálenie od slnka. Tupé nože kosačky, najmä ak sa kosí za horúca, bez zálievky, na nízko tiež spôsobujú, že rezné rany zaschnú a zožltnú.Na príliš zamokrených miestach sa tiež tvoria žlté fľaky.