ludvo21
04.05.12,15:30
Potrebujem súrne poradiť.
Musím sledovať istý email, teda správy odosielané z neho lenže tá osoba si emaily pravidelne vymazáva a necháva si tam iba také ktoré môžem vidieť. Potrebujem to tak spraviť aby sa tie maily nevedomky pre-posielali aj na môj ale aj na ten kam majú ísť len aby o tom tá osoba nevedela.

(nie je to nič zlé,iba rodinné záležitosti v ktorých sa píšu veci o ktorých treba vedieť:))
myara
04.05.12,13:40
Potrebujem súrne poradiť.
Musím sledovať istý email, teda správy odosielané z neho lenže tá osoba si emaily pravidelne vymazáva a necháva si tam iba také ktoré môžem vidieť. Potrebujem to tak spraviť aby sa tie maily nevedomky pre-posielali aj na môj ale aj na ten kam majú ísť len aby o tom tá osoba nevedela.

(nie je to nič zlé,iba rodinné záležitosti v ktorých sa píšu veci o ktorých treba vedieť:))

a § 196 Porušovanie prepravovaných správ
Kto úmyselne poruší
a) listové tajomstvo vyzvedaním alebo otvorením uzavretého listu alebo inej písomnosti prepravovanej poštovým podnikom alebo iným obvyklým spôsobom,
b) tajomstvo informácie prenášanej prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, alebo
c) tajomstvo neverejného prenosu počítačových dát do počítačového systému, z neho alebo v jeho rámci, vrátane elektromagnetického vyžarovania z počítačového systému, prenášajúceho takéto počítačové dáta,
potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

ti asi veľa nehovorí, čo?
ludvo21
04.05.12,14:05
Ja viem ale inak to nejde, tá osoba vie že mám heslo a že si to pozerám ale aj tak si ich vymazáva
jobobe
04.05.12,14:05
ladyrs
04.05.12,14:08
... alebo práve preto... :)
marjankaj
04.05.12,14:46
Potrebujem súrne poradiť.
Musím sledovať istý email, teda správy odosielané z neho lenže tá osoba si emaily pravidelne vymazáva a necháva si tam iba také ktoré môžem vidieť. Potrebujem to tak spraviť aby sa tie maily nevedomky pre-posielali aj na môj ale aj na ten kam majú ísť len aby o tom tá osoba nevedela.

(nie je to nič zlé,iba rodinné záležitosti v ktorých sa píšu veci o ktorých treba vedieť:))
A prečo by si musel/a?:eek:
bryan
04.05.12,15:10
Da sa to na urovni administratora. Urcite to nejde na rovnocennej urovni (rovnake heslo maju obaja). Na serveri sa da nastavit automaticke preposielanie na hocikolko mailov bez vedomia majitela uctu. Ak to vsak chces pouzivat na gmail.com alebo inom podobnom, tak zabudni, to sa neda, pretoze s tvojim/jeho heslom ma rovnako prava nastavovat veci, teda aj zmazat preposielanie.

Ak chces citat niekomu postu, musis potom zit s tym, co patrilo iba jemu/jej.

Iny pripad je vztah zamestnanec/zamestnavatel, aj tu vsak plati, ze musi byt zamestnanec o tejto skutocnosti informovany vopred.

Ozaj, citas aj jeho/jej smsky?
Halli
04.05.12,15:24
Potrebujem súrne poradiť.
Musím sledovať istý email, teda správy odosielané z neho lenže tá osoba si emaily pravidelne vymazáva a necháva si tam iba také ktoré môžem vidieť. Potrebujem to tak spraviť aby sa tie maily nevedomky pre-posielali aj na môj ale aj na ten kam majú ísť len aby o tom tá osoba nevedela.

(nie je to nič zlé,iba rodinné záležitosti v ktorých sa píšu veci o ktorých treba vedieť:))

....keď na tom nie je nič zlé, tak to nežiadaj, ak si to vymazáva, nemáš o tom vedieť!
arizona
04.05.12,17:37
Ak to nie je nic zle a myslis si, ze mas pravo to citat,tak poziadaj odosielatela, nech ti mail posiela aj na tvoju adresu ;)
Ak tie spravy prijemca vymazava,tak asi ma na to dovod, treba to respektovat.

Základné ľudské práva a slobody
...
listové tajomstvo, tajomstvo dopravovaných správ/ tj. mail.posta/, iných písomností, ochrana osobných údajov;
atd...
viac:http://www.vop.gov.sk/zakladne-prava-a-slobody
Libor Laštúvka
11.06.12,15:15
Ja hľadám odpoveď na rovnakú otázku. Nechcem to však robiť utajene, ale potrebujem si zo spoločného, triedneho, mailu dať preposielať správy, keďže niektorí spolužiaci sú iniciatívni a občas vymažú niektoré dôležité správy. Nechcel som ale zbytočné vytvárať novú tému.
Ďakujem
Indeed
11.06.12,15:18
Ja viem ale inak to nejde, tá osoba vie že mám heslo a že si to pozerám ale aj tak si ich vymazáva
Tá osoba musí byť imbecilná , ked vie, že cudzí ľudia sa hrabú v jej mailovej schránke a ona si nezmení heslo !
misoft
11.06.12,21:43
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: ludvo21 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t193595-preposielanie-emailov.html#post2054493)
Ja viem ale inak to nejde, tá osoba vie že mám heslo a že si to pozerám ale aj tak si ich vymazáva
Tá osoba musí byť imbecilná , ked vie, že cudzí ľudia sa hrabú v jej mailovej schránke a ona si nezmení heslo !
Skôr by som konštatoval, že tá osoba je poriadne vychcaná a imbecilná osoba je zadávateľ - on vie, ze druhý vie jeho heslo, no aj tak ho nezmení. Potom raď bl*covi! Keď mi niekto niekam vlezie, lebo pozná moje heslo, tak ho zmením, aby ten druhý tam neliezol (ovšem, keď bude meniť heslo priamo pred nim, zapíše si to na papierik a pri vyťukávaní si ho bude nahlas opakovať - no čo už - poraď si sám).
nunenko
12.06.12,07:12
teda správy odosielané z neho ak pripustím, že ten čo odosiela tie správy a následne ich maže vie že mu niekto chodí do mailu bol by hlúpy aby tie taajné správy neposielal z iného mailu.
Na to aby si videla odoslané a zmazané maily existuje riešenie, ale len na konkrétnych PC. Volá sa keyloger napr. Ardamax (http://www.dobreprogramy.sk/ardamax-keylogger) ten sa dá inštalovať aj na diaľku (vytvoriš súbor akokeby obrázok a ak na druhej strane omylom povolí naištalovanie ) a ten posiela čo chceš na tvoj mail. Takže budeš vidieť nielen čo poslal, ale aj čo napísal, zmazal a neposlal.