Hydroman
05.05.12,09:51
Ahojte, potrebujem poradit

mam reproduktory GENIUS SW-HF 5.1 4000 a po spravnom zapojeni kabelaze som ich chcel vyskusat. No ma to hacik, ak zapojim cierny do cierneho, oranzovy do oranzoveho a zeleny do zeleneho zo zadu PC hraju iba predne dva.

V PC mam nastavene 5.1.
Mam integrovanu zvukovku Realtek ALC888B
na Zak. doske Gigabyte p55m UD2

Pri akomkolvek teste zvuku 5.1 ci uz z PC alebo stahnutej zvukovej stopy mi repraky vydaju zvuk vsetky.

Pri spusteni filmu ci mp3 idu iba predne dva.

Nedalo mi tak som skusil zapojit oranzovy do zeleneho portu, a takto isiel iba central+subwoofer.
Ak som nehal oranzovy v zelenom a zapojil cierny do sedeho portu.... tak okrem nezapojeneho zeleneho kabla (predne dva) mi hralo vsetko.

zacinam byt zufaly, neviem kde je problem
misoft
05.05.12,08:58
Pri spusteni filmu ci mp3 idu iba predne dva.
A to ťa nenapadlo, že *.mp3 je tzv. dvojkánálový (stereo) a že film má tiež zvuk buď v mp3 (2ch), alebo AC97 (2ch)? Odkiaľ by sa tam pridali ďalšie 3 kanály?
Hydroman
05.05.12,09:45
A to ťa nenapadlo, že *.mp3 je tzv. dvojkánálový (stereo) a že film má tiež zvuk buď v mp3 (2ch), alebo AC97 (2ch)? Odkiaľ by sa tam pridali ďalšie 3 kanály?


Bys neveril ale podarilo sa mi zapojit aj hudbu na predne a zadne dva.
A co sa filmu tyka, su aj filmy priamo na 5.1 a prave na takom som to skusal.
No a za dalsie, aj kebyze pustim MP3 tak by mali hrat predne dva + basy. A hra bez basov. o to mi ide. Subwoofer nehra s prednymi dvoma v ziadnom s pripadov.
luigi72
05.05.12,10:22
A riesenie sem nedas, aby sa aj niekto iny mohol poucit? Ak by nahodou mal takyto problem...
dalid
07.05.12,07:47
Pozri si specifikaciu tvojej karty:
http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=135

kde sa o.i. pise: "...plus 2 channels of independent stereo sound output (multiple streaming) through the front panel stereo outputs..."

Takze pri stereo nahrávke ti SW hrat NEBUDE!
Fero11
07.05.12,08:15
moc sa do toho nevyznam, ale ja to mam zapojene cez HDMI (rozpravam o prepojeni kina a TV (ale to iste by malo byt aj PC kino (resp receiver TV/PC))).
V kine/receivery sa daju nastavit rozne rezimy (v PC je k tomu soft ku zvukovke) a ak mi hraje nieco v TV so zvukom 5.1 tak kino to aj tak do reproduktorov posiela. Ak hraje nieco 2.1 tak detto.
Je mozne nastavit aj rezim ( tom nastavovani mam trocha chaos (je tam vela rezimov a audio neni moc moja parketa)) ze ked je zvuk vysielany stereo, tak prislusny dekoder/zmiesavac to vie dopocitat a vie aj stereo zvuk poslat do vsetkych reproduktorov. No myslim si, ze ak nieco je v stereo, nech to radsej ide z dvoch reprod.
dalid
07.05.12,09:43
Feri - mas pravdu ale tebe sa o rozdelenie zvuku aj do SW stara prave spominany receiver.
Hydroman ho v zapojeni nema, a ta jeho zvukova karta podla stranky vyrobcu nedokaze stereo signal rozdelil a prepocitat na viackanal. Preto stereo mu bude vzdy hrat iba ako 2.0 :)
Fero11
07.05.12,10:24
podla MB je pre audio specifikacia


Realtek ALC888B codec
High Definition Audio
2/4/5.1/7.1-channel
Support for S/PDIF In/Out
Support for CD IN

skor by som to videl na nastavenie softu ... dekoder by to (myslim si) mal vediet dopocitat
Ak sa mylim tak sorry :)
misoft
07.05.12,10:35
podla MB je pre audio specifikacia



Realtek ALC888B codec
High Definition Audio
2/4/5.1/7.1-channel
Support for S/PDIF In/Out
Support for CD IN

skor by som to videl na nastavenie softu ... dekoder by to (myslim si) mal vediet dopocitat
Ak sa mylim tak sorry
Asi takto: pokiaľ súbor s videom má zvukovú stopu stereo (teda dva kanály) bude výstup tiež dvojstopový (stereo). Pokiaľ však nastavíš na zvukovke výstup napr. 7.1 - zvukovka prepočítava vstupné kanály a prerozdeľuje do všetkých výstupov (tzv. pásmová priepusť) -potom je to ale pseudo7.1 a nie originál 7.1!