mtoman
05.05.12,16:41
Zdravím...
Môj pc mi po zapnutí nereaguje. jedine bliká na tmavej obrazovke " _ " v ľavom hornom rohu a na nič nereaguje...
netuším čo mu je... pred tým všetko bežalo správne a nehlásilo ani žiadny vírus...

neviete náhodou niekto čo s tým môže byť?

budem vďačný za akúkoľvek radu.
s pozdravom Michal
jahoszmsk
05.05.12,15:01
nepočuť pri štarte také jemné "ťukanie"?
ak je to stolový PC, skús pozrieť či nie sú uvoľnené káble na HDD, resp. keby si mohol pozrieť na inom PC či je HDD v poriadku, prípadne skúsiť nabootovať Live Linux.
Charon
05.05.12,15:03
Problém je v tom, že to môže byť veľmi veľa vecí. Mohla Ti odísť pamäť, matičná doska, harddisk ...
Keď ho zapneš, prebehne úplne na začiatku taký test pamäte, biosu a podobne? Vždy po zapnutí sa objaví také logo výrobcu matičnej dosky, prebehne nejaký test a až potom sa začína ťahať systém.
Kedy Ti to sekne? Stlačíš hlavný vypínač a nič? Zobrazí sa logo napr. EnergyStar, potom krátky test a až potom koniec?
Vlado40
05.05.12,15:10
Ak bliká pomlčka ,tak nevie z čoho má nabotovať-pokračovať.Všimni si pri zapnutí ,PC keď prebieha test či bios detekuje HDD a či je v biose správne nastavené botovanie z HDD na ktorom je OS ak ich máš v PC viacej.
mtoman
06.05.12,10:48
no aby som to teda konkretizoval. : stlačím hlavný vypínač,... rozsvieti sa logo "Intel inside Pentium4" a hned na to už bliká pomlčka, žiadny test nevykonáva... všetky káble som skontroloval skúsil som vymeniť RAM aj procesor (z iného pc) ... sú tam dva HDD ... bios mi nezapne na obrazovke... najhoršie že nereaguje ani na klávesnicu, keby som aspoň tak vedel zapnúť núdzový režim... skúsim ešte preložiť HDD do toho spomínaného druhého pc (vyhrabal som ho z pivnice, ešte má win 2000 :D)
Vlado40
06.05.12,11:07
Stáčaj hneď po štarte DEL či sa dostaneš do biosu.Ak áno skontroluj správnosť botovania zo správneho HDD.
newmi
06.05.12,17:42
nereaguje na klavesnicu? A je ta klavesnica isto v poriadku?
mtoman
12.05.12,10:45
Tak nakoniec je problém vyriešený... dal som to do rúk odborníkovi a obidva HDD to nezvládli... samozrejme všetky dáta na ňom sú fuč, ale pc to rozchodil s novým softom Win7
Vlado40
12.05.12,11:44
Ak to nezvládli naraz obidva HDD ,tak radšej by som vymenil aj zdroj.
misoft
12.05.12,11:51
Je totiž divné, že oba HDD "skolabovali" - chyba zdroja, alebo dosky.
jahoszmsk
12.05.12,12:05
definuj "pc to rozchodil s novým softom Win7"
čiže HDD ostali pôvodné?