certik4511
06.05.12,14:39
Dobry den chcem sa opytat ja mam steny malovane vapnom a chcela by som ich premalovat valcem naco sa vapno nechyta a chcela by som aj premalovat primalexom no ten sa tiez nechyta. Ako by sa to dalo premalovat primalexom aby mi primalex na vapno chytal a aby som nemusela zoskrabovat omietku ani sadrovat? Dakujem za odpoved
lapejko
06.05.12,20:09
vápno je dobré najprv premaľovať štetkou slabým mydlovým roztokom potom už farba chytí, Polar sa ale zvykne na vápne nepekne lesknúť, preto je lepšie použiť roztok disperznej penetrácie s trochou primalexu na prvý náter, potom valec s hustejšou farbou.
zabavac
07.05.12,05:20
Ja mám opačný problém. Potrebujem premaľovať primalex vápnom. Chcem steny oškrabať, ale neviem, či to bude stačiť a či sa vapno nebude odlupovať.
220870
07.05.12,15:26
Na primalex nič nechytí.Treba ho umyť alebo oškrabať.
petermikuláš
07.05.12,19:19
ja osobne by som si nikdy nikam zrovna primalex nedával. Radšej čokoľvek iné len nie primalex. Čo som mal možnosť vidieť a zažiť, boli s nim vždy len a len problémy.
lapejko
08.05.12,20:30
Ja mám opačný problém. Potrebujem premaľovať primalex vápnom. Chcem steny oškrabať, ale neviem, či to bude stačiť a či sa vapno nebude odlupovať.
Aj keď zoškrabete a umyjete stenu, vápno tam už nemá čo robiť. Jedno také maľovanie podklad unesie, po ďalšom sa to začne pomaly odlupovať a to už tak ľahko dole nepôjde, mákne pár dní celá rodina a potom stierka alebo omietka. Vápno je v podstate kameň, ktorý je ťažší ako hlinkové a disperzné farby, vhodný podklad je iba vápenná omietka napustená vápenným mliekom tzv. pačok. Tento podklad unesie zopár vrstiev ale už po štyroch -piatich sa začína lokálne lúpať.
lapejko
08.05.12,20:31
a akú alternatívu máš?
petermikuláš
09.05.12,07:56
re: lapejko "a akú alternatívu máš?"
napr. veľmi dobré skúsenosti mám napr. s jupol-om, alebo aj iné, len nie primalex.
lapejko
09.05.12,19:03
dosť často robím rustikálne interiéry s fabiónovými lištami s polystyrénu s vloženými garnižami a pod. ide ale o to, že Primalex Polar je takmer belší ako pôvodný polystyrén lišty, dvomi nátermi prekryje aj tmelené a brúsené spoje a nevidno ťahy štetcom. Pred časom bol v predaji Primalex Profi, ten bol vynikajúci, lenže ho stiahli. Lacnejšia alternatíva polaru je Primalex Projekt, ktorý je medzi polarom a plusom.Zo všetkých farieb čo som vyskúšal má takúto kryvosť a belosť akurát Dulux, ten je ale v inej cenovej kategórii. Prečo si myslíš, že juhoslovanský Jupol má lepšiu kvalitu a tradíciu ako primalex od nás, bývalej chemickej veľmoci?